آیا پایان اصلاح قیمت بیت کوین نزدیک است؟
0

آیا پایان اصلاح قیمت بیت کوین نزدیک است؟

بازدید : 1589

گزیده خبر:

بازگشت به روند صعودی ممکن است آخرین چیزی باشد که در ذهن افراد وجود دارد. بااین‌حال، سیگنال‌هایی وجود دارند که از تغییر روند بیت کوین و پایان اصلاح قیمت خبر می‌دهند.

به گزارش کریپتوپوتیتو، پادشاه بازار ارزهای دیجیتال در 14 آوریل سال 2020 موفق به ثبت رکورد 65 هزار دلاری شد. بااین‌حال، شرایط تغییر کرد و در ده روز گذشته روند نزولی شدت یافت و چهارشنبه بیت کوین به 30 هزار دلار رسید.

احساسات نزولی بازار را فراگرفت و باعث سقوطی به‌مراتب بدتر در سمت‌وسوی آلت کوین‌ها شد. اتریوم که یازده روز پیش به اوج 4400 دلاری رسیده بود، به 1800 دلار رسید.

اما آیا پایانی برای این اصلاح قیمت‌ها وجود دارد؟ کسی نمی‌داند. بااین‌حال توجه به این سیگنال‌های امیدوارکننده خالی از لطف نیست.

شاخص ترس و طمع بیت کوین خبر از پایان اصلاح قیمت می‌دهد

شاخص ترس و طمع بیت کوین در سطوحی قرار دارد که از آوریل سال 2020 دیده نشده است. دقیقاً زمانی که آخرین سقوط بزرگ بیت کوین اتفاق افتاد. در آن زمان که به پنجشنبه سیاه معروف است، بیت کوین طی دو روز بیش از 50 درصد از ارزش خود را از دست داد و به 4 هزار دلار رسید.

به نظر زمان خوبی برای خرید به‌حساب می‌آمد. درست است؟ اما کسی از زمان خرید مناسب خبر نداشت.

در روزهای اخیر بیت کوین از اوج 65 هزار دلاری خود بیش از 50 درصد کاهش‌یافته و به 30 هزار دلار رسیده است. ممکن است تاریخ تکرار شود و بار دیگر، شاخص ترس و طمع در پیش‌بینی قیمت ما را یاری کند.

مدل انباشت به جریان بیت کوین

مدل چرخه چهارساله و همچنین مدل انباشت به جریان (S2F) بیت کوین، در طول تاریخ چندین ساله این ارز بسیار قابل‌اعتماد بوده‌اند. بر اساس مدل S2F، با توجه به محدود بودن عرضه و گردش، بیت کوین مانند طلا یک کالا در نظر گرفته می‌شود.

بر اساس این مدل، سی هزار دلار کف قیمت اصلاح قیمت بیت کوین خواهد بود و پس‌ازآن باید شاهد صعود باشیم. پلن بی (PlanB) خالق مدل S2F معتقد است ادامه یافتن این سقوط در هفته‌های آتی که به معنای پایان چرخه صعودی است، اعتبار مدل S2F را سالیان است خود را ثابت کرده از بین خواهد برد.

بااین‌حال، بسیاری از تحلیلگران همچون ویلی وو معتقدند وضعیت بهتر خواهد شد و زمان اصلاح قیمت عمده بازار نرسیده است.

افزایش میزان استیبل کوین‌های موجود در صرافی‌ها

میزان استیبل کوین‌های موجود در صرافی‌ها به رکورد جدیدی رسیده است. البته ممکن است این افزایش به دنبال ورود تعداد زیادی از تازه‌واردان به این بازار باشد اما به‌احتمال‌زیاد به معنی آمادگی سرمایه‌گذاران بزرگ برای خرید است. اگر سرمایه‌گذاران بزرگ بار دیگر وارد شوند، می‌توان گفت که اصلاح قیمت بیت کوین به پایان رسیده است.

علاوه بر این، جان بولینگر، خالق اندیکاتور باندهای بولینگر معتقد است که بیت کوین در حال تشکیل دادن کف دوقلو است.

افزایش تسلط بیت کوین بر بازار

وضعیت در سمت‌وسوی آلت کوین‌ها به‌مراتب بدتر است. شاخص تسلط بیت کوین که از 40 درصد پایین‌تر رفته بود دوباره افزایش‌ و به 47 درصد رسیده است. علاوه بر این، با کاهش قیمت آلت کوین‌ها به نظر می‌رسد که این روند ادامه داشته باشد.

با صعود آلت کوین‌ها در سال جاری، هزاران کوین جدید که عمدتا به‌صورت توکن های BEP-20 و ERC-20 هستند با هدف تکرار موفقیت دوج کوین به بازار وارد شدند.

اگرچه بعضی از آنها در کوتاه‌مدت به ارزش بازاری چند میلیون دلاری دست پیدا کردند، اما به دلیل نبود اصول فاندامنتال قوی پشت این پروژه‌ها، پایدار نبوده‌اند.

به نظر می‌رسد که بار دیگر، شاهد خروج سرمایه از آلت کوین‌های کوچک به سمت پادشاه بی‌بدیل ارزهای دیجیتال باشیم.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x