تجمیع امضا (Signature Aggregation) چیست؟
0

تجمیع امضا (Signature Aggregation) چیست؟

بازدید : 155

تجمیع امضا (Signature Aggregation) ، یک روش رمزنگاری است که برای یکی کردن دو یا چند امضای دیجیتال استفاده می شود. فرایندی که به دنبال تنها یک امضای دیجیتالی منحصر به فرد و معتبر برای یک سند یا اطلاعات دیجیتال ایجاد می شود ، که به راحتی قابل تأیید است.

یکی از پیش بینی شده ترین تابع های رمزنگاری در دنیای بیت کوین ، Signature Aggregation شناخته شده است. تجمیع امضا ، تابعی است که به دنبال توسعه و بهبود قابلیت های امضای دیجیتالی این ارز رمزپایه است.

تجمیع امضا (Signature Aggregation) چیست؟

هنگامی که ما درمورد Signature Aggregation (SA) صحبت می کنیم ، به یک تکنیک یا پروتکل رمزنگاری جدید اشاره می کنیم که می خواهد قابلیت های امضای دیجیتال را گسترش دهد. به طور دقیق تر ، Signature Aggregation سعی دارد تا این امضاها را به روشی منحصر به فرد گروه بندی و فشرده کند ، اما در صورت لزوم می توان آن را همیشه تأیید کرد. به این ترتیب ، امضاهای تشکیل دهنده SA را می توان در یک امضای دیجیتالی واحد نشان داد . SA می تواند به ما کمک کند تا داده های اختصاص داده شده به هر یک از امضاهای دیجیتال را در همان SA تأیید کنیم.

Signature Aggregation
تجمیع امضا (Signature Aggregation)

فرض کنید یک سند دیجیتالی دارید که باید سه امضای دیجیتالی دریافت کند. اگر از مجموع امضا ی سه نفر استفاده کنیم با پیوستن امضاها ، یک امضای دیجیتالی واحد تولید می شود ، و سپس به سند دیجیتال پیوست می شود. با این کار ، اولاً ، سند را امضا می کنیم و قابل تأیید است . ثانیا هیچ کس نمی تواند دقیقاً بفهمد چه کسانی سند را امضا کرده اند . و ثالثاً ، اکنون سند فقط یک امضای دیجیتال دارد و فضای ذخیره سازی بسیار کمتری را اشغال می کند.

یک فناوری برای بهبود امنیت تراکنش ها

SA برای استفاده در بلاک چین فناوری به ویژه در تراکنش های چند امضایی یا سایر عملیات چند امضایی بسیار مناسب است زیرا به ما امکان می دهد فضای ذخیره سازی در بلاک ها را ذخیره کنیم . در نتیجه مقیاس پذیری را بهبود می بخشد.

تجمیع امضا و امضاهای Schnorr

شرکت های Schnorr برای پشتیبانی از این نوع ویژگی ها طراحی شده اند. امضاهای Schnorr یک طرح امضای سبک است که به دنبال بهبود حریم خصوصی بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه است. همچنین به منظور بهبود قابلیت ها و مقیاس پذیری بلاکچین امکان استفاده از فناوری جدید را فراهم می کند.

Schnorr
امضای اشنور

در حقیقت ، شركتهای Schnorr اجازه می دهند كه تجمع Bitcoin Signature را بسیار بیشتر كنند ، و به این ترتیب اجازه می دهند كه تراکنش های منفرد با چندین ورودی و با امضاهای مختلف ، با یك امضای دیجیتالی واحد از این نوع نشان داده شود. این ویژگی به عنوان Cross-input Aggregation معروف است و می تواند به صرفه جویی در 30٪ از فضای بلاک های بیت کوین کمک کند. وضعیتی که امکان افزایش فضا برای معرفی تراکنش های بیشتر در هر بلوک و بهبود مقیاس پذیری شبکه را فراهم می کند.

نیازی به ذکر حریم خصوصی به دست آمده توسط این سیستم نیست . زیرا ردیابی امضاهای از این نوع غیرممکن است .

با این حال ، در بیت کوین اکثر توسعه دهندگان موافقت می کنند که وجود Signature Aggregation حیاتی است و با فناوری هایی مانند Schnorr و Taproot همراه خواهد بود . جایی که می تواند به طور کامل از توانایی های خود استفاده کند. هدف Taproot این است که اسکریپت های بهتر و پیچیده تری را در بیت کوین فعال کند. اسکریپت هایی که البته با امضاهای دیجیتالی همراه هستند و می توان با تجمیع امضا بدون مشکلات اساسی جایگزین کرد.

مزایای تجمیع امضا

اندازه بخش امضای دیجیتال را برای معاملات چند امضا بسیار کاهش می یابد. این امر امکان صرفه جویی در فضای بلاک ها را فراهم می کند تا تراکنش های دیگر در آن قرار بگیرند ، بنابراین مقیاس پذیری شبکه را بهبود می بخشد.

تأیید امضا سریعتر و کارآمدتر است. به این دلیل که فقط یک امضا باید به جای چندین امضا به طور همزمان تأیید شود.

سوم ، ناشناس بودن تا حدی بهینه شده است. دلیل این امر آنست که تجمیع امضا ترکیبی از امضاهای منفرد متعلق به تک تک کاربران است.

تجمیع امضا یک ستون اساسی برای فناوری هایی مانند MAST ، Taproot ، Grafroot است .

[irp posts=”6988″ name=”Taproot چیست؟ فناوری افزایش حریم خصوصی بیت کوین”]

معایب تجمیع امضا

اجرای آن کاملاً پیچیده است. در حقیقت ، تیم توسعه بیت کوین حدود دو سال است که روی این پیاده سازی کار می کنند و هنوز در دست توسعه است.

امکان استفاده از تجمیع امضا برای پوشش دادن تمام تراکنشها درون یک بلاک وجود دارد. با این حال ، این امر امنیت بیت کوین و هر ارز رمزنگاری شده ای را که چنین ویژگی را پیاده سازی می کند ، در معرض خطر جدی قرار می دهد. زیرا اگر یک مهاجم موفق به انجام Rogue Attack شود یا نقص دیگری در اجرای آن کشف کند ، می توانند به راحتی وجوه حاصل از آن بلاک یا مجموعه بلاک ها را بدزدند.

سخن پایانی

تجمیع امضا (Signature Aggregation) ، یک روش رمزنگاری است که برای یکی کردن دو یا چند امضای دیجیتال استفاده می شود.در این مقاله به تعریف تجمیع امضا پرداختیم. معایب و مزایای آنرا بر شمردیم.

[irp posts=”4791″ name=”رمزنگاری (Cryptography) چیست؟”]

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x