بانک مرکزی سنگاپور: صرافی بایننس در این کشور هنوز مجوز ندارد

بانک مرکزی سنگاپور: صرافی بایننس در این کشور هنوز مجوز ندارد
0
بازدید : 2407

فکت کوینز: سخنگوی بانک مرکزی سنگاپور در مصاحبه‌ای با دیکریپت اظهار داشت که شرکت بایننس سرویس آسیا که نهاد ثبت‌شده صرافی بایننس در کشور سنگاپور است در این کشور تاکنون هیچ مجوزی دریافت نکرده است.

بایننس در دوره گذر موقت است

بایننس سرویس آسیا فعلاً به طور موقت نیاز به اخذ مجوز ندارد چرا که دوره گذر موقت را طی می‌کند و پیش از اجرای قانون اخذ مجوز در ژانویه 2020 در این کشور فعالیت‌های قانونی انجام می‌داده است.

دوره گذر موقت به قانون‌گذاران سنگاپور اجازه می‌دهد تا درخواست یک شرکت را برای دریافت مجوز بررسی کند و تا زمانی که این درخواست توسط نهادهای مرتبط تأیید یا رد نشود ادامه خواهد یافت. با این حال، بنا به گفته سخنگوی بانک مرکزی سنگاپور، هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت که بایننس موفق به اخذ مجوز شود و قانون‌گذاران این کشور اکنون به اختلاف‌نظر نهادهای نظارتی سراسر جهان با این صرافی چشم دوخته‌اند.

سخنگوی بانک مرکزی سنگاپور در این رابطه گفت:

«ما از اقدامات دیگر مقامات نظارتی علیه بایننس آگاه هستیم و طبق درخواست متقاضی پیگیری خواهیم کرد.»

اما این تنها دلیلی نیست که بایننس باید نگران آن باشد. تا بدین جای کار، تعداد قابل‌توجهی از ارائه‌دهندگان خدمات پرداختی دیجیتال یا به‌اختصار شرکت‌های DPT موفق به اخذ مجوز در این کشور نشده‌اند.

رویکرد بایننس در سنگاپور

بانک مرکزی سنگاپور فعلاً با بایننس همانند سایر شرکت‌ها که به دنبال ارائه خدمات ارزهای دیجیتال تحت قانون خدمات پرداختی این کشور هستند رفتار می‌کند.

بیشتر بخوانید: چانگ پنگ ژائو از برنامه‌ های جدید بایننس برای همکاری با قانون‌گذاران خبر داد

این بدان معناست که بایننس سرویس آسیا باید اقدامات پیشگیرانه خود در راستای مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم را اجرا کرده و به این ارگان نشان دهد. علاوه بر این، به گفته سخنگوی بانک مرکزی سنگاپور، مناسب بودن این پلتفرم پرداختی و همچنین اولویت‌های سهامداران کلیدی موردتوجه قرار خواهد گرفت.

به گفته وی، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداختی دیجیتال تاکنون موفق به رعایت این استانداردها نشده‌اند.

اگر بایننس مجوز نگرفت چه اتفاقی خواهد افتاد؟

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس بارها اعلام کرده که شرکت او غیرمتمرکز است و هیچ دفتر مرکزی واقعی ندارد. زمانی که از او در رابطه با تعریف دفتر مرکزی سؤال شد وی اظهار داشت که در سه سال و نیم گذشته در خانه کارهای بایننس را رهبری کرده و سایر اعضای این تیم نیز از محل سکونتشان مشغول به کار بوده‌اند. به گفته ژائو، بایننس هیچ مکان مشخصی ندارد که این افراد در آن گرد هم آیند.
این استدلال اما به مزاج قانون‌گذاران جهانی خوش نیامده است. مرجع راهبردی امور مالی انگلستان در ماه ژوئن فعالیت‌های صرافی بایننس در این کشور را ممنوع کرد و ادامه آنها را منوط به اخذ مجوزهای لازم دانست. یکی از اصلی‌ترین انتقادات این مرجع، فقدان دفتر مرکزی برای این صرافی است.

علیرغم تردیدهای ژائو در تعیین دفتر مرکزی شرکت، بایننس سرویس آسیا یک شرکت ثبت‌شده در سنگاپور است. جایی که وی زندگی می‌کند. درصورتی‌که قانون‌گذاران سنگاپور درنهایت مجوز بایننس را نپذیرند، این کشور نیز به لیست طویل کشورهایی خواهد پیوست که با این صرافی به مشکل برخورده‌اند.

 

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x