پلتفرم Square به دنبال راه اندازی دیفای مبتنی بر بیت کوین است
0

پلتفرم Square به دنبال راه اندازی دیفای مبتنی بر بیت کوین است

بازدید : 1518

گزیده خبر:

پلتفرم پرداخت محبوب جک دورسی Square با راه اندازی دیفای مبتنی بر بیت کوین، فعالیت خود را گسترش می دهد.

جزئیات این پروژه در توییت 15 ژوئیه دورسی مشخص بود. این مدیرعامل اظهار دارد که این پلتفرم برای ساخت پروژه های مالی مستقل غیرمتمرکز که بر بیت کوین تمرکز دارد، طراحی شده اند.

پروژه جدید Square، دیفای مبتنی بر بیت کوین

مدیرعامل توئیتر، دورسی اظهار دارد که این پروژه مشابه پروژه کیف پول سخت افزاری بیتکوین، اوپن سورس خواهد بود. وی ادامه داد که مایک بروک، رهبری و ساخت این تیم را بر عهده دارد.

مطلب مفید:شرکت Square کیف پول سخت افزاری بیت کوین خود را راه اندازی خواهد کرد

دورسی افزود، این پروژه TBD نام گرفته و با Square Crypto، سازمان توسعه پروژه اوپن سورس متفاوت خواهد بود. کاربران اضهار داشتند که اتریوم از قبل وجود دارد. به نظر می رسد این تلاش برای ساخت مجدد چیزی است که از قبل وجود دارد.

بخش جالب توجه تمرکز این پروژه بر بیت کوین بود. از آنجا که BTC در حال حاضر قابلیت قراردادهای هوشمند را ندارد رقابت با دیفای در اتریوم برای آن دشوار است.

CryptoPotato خاطرنشان کرد که شبکه BTC در طول تاریخ کندتر و ناکارآمدتر از شبکه اتریوم در نظر گرفته شده . بیت کوین اولین ارتقا بزرگ خود Taproot را طی چند سال در ماه نوامبر دریافت خواهد کرد که ایجاد قراردادهای هوشمند در شبکه را آسان میکند. Taproot یک سافت‌فورک بیت کوین است که نوید معاملات امن تر، خصوصی و کم حجم تر را میدهد. این بروزرسانی شبکه را مقیاس پذیرتر میکند و به کاهش کارمزد معاملات نیز کمک میکند.

پیش بینی دورسی به گسترش دیفای مبتنی بر بیت کوین کمک خواهد کرد. درآمد Square در سال 2020 به سبب افزایش معاملات مرتبط با BTC در Cash App بیش از دو برابر شده بود.

اتریوم پادشاه بخش دیفای

پلتفرم های مبتنی بر اتریوم بر نمودارهای TVL (ارزش کل قفل شده) تسلط کامل دارند از این جهت دیفای قلمرو حاکمیت اتریوم است.

در زمان نگارش این خبر طبق گفته DappRadar، ارزش کل قفل شده برای کلیه پروتکل های دیفای حدود 82 میلیارد دلار با 273 درصد افزایش بوده است.

حدود 6.3 میلیارد دلار wrapped BTC ، نسخه رمزگذاری شده بیت کوین در شبکه اتریوم قفل شده است. این سرمایه از ابتدای سال تاکنون تقریباً دو برابر شده است که تقاضای دیفای مبتنی بر بیت کوین را تایید می‌کند.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x