دولت بایدن با رمزارزها و بازار بورس چه خواهد کرد؟
0

دولت بایدن با رمزارزها و بازار بورس چه خواهد کرد؟

بازدید : 1600

از زمانی که رسانه های خبری مهم جو بایدن را برنده انتخابات 2020 اعلام کرده اند، تحلیلگران در تلاشند تا آینده قیمت بیت کوینِ تحت تأثیر این رویداد را پیش بینی کنند.

در تاریخ 7 نوامبر این رسانه های خبری اعلام کردند که جو بایدن پس از 4 روز مبارزه با ترامپ در آخر پیروز این میدان شد .و توانست با کسب آرای انتخاباتی کافی چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا شود.

حال تحلیلگران نگاه دقیقتری به تأثیر ریاست جو بایدن بر بازارهای سنتی و همچنین قیمت بیت کوین خواهند داشت. 3 عامل اساسی که در این رویداد مهم باید در نظر گرفته شوند به شرح زیر میباشند:

  1. تصویب نهایی دور جدید محرک های اقتصادی.
  2. تقویت دلار آمریکا.
  3. احتمال بهبود بازار سهام

    نمودار 4 ساعته BTC / USD. منبع: TradingView.com
  • محرک اقتصادی میتواند باعث افزایش قیمت بیت کوین شود

دونالد ترامپ پیش از این انتخابات اعلام کرده بود که میخواهد بحث محرک را تا بعد از انتخابات به تعویق بیندازد. در نتیجه دموکرات ها و جمهوری خواهان در تلاش بودند تا تکلیف این طرح را روشن کنند.

دموکراتها قبلاً در ماه اكتبر لایحه طرح بسته محركی به ارزش 2.2 تریلیون دلار به مجلس سنا آمریكا پیشنهاد داده بودند. اما این طرح مورد حمایت آنها قرار نگرفت. حال با برگزیده شدن جو بایدن روزنه های امید جدیدی باز شده است. و احتمالاً تا پایان سال این طرح به اجرا در می آید.

با به اجرا در آمدن دور دوم این محرک در آمریکا، شرایط اقتصادی مردم این کشور به طور قابل توجهی بهبود پیدا میکند. به علاوه باعث تقویت اقتصاد این کشور شده. و به نوبه خود سرمایه گذاران را به سمت سرمایه گذاری در دارایی های پرخطر سوق میدهد.

بیت کوین طی ماه های اخیر از یک دارایی پر خطر به مأمنی امن تبدیل شده است. اما با این وجود هنوز هم گاهی قیمت بیت کوین در راستای بازار سهام حرکت میکند. پس حتی اگر سرمایه گذاران هیچ میلی به سرمایه گذاری در دارایی های پرخطر نداشته باشند، باز هم قیمت بیت کوین افزایش پیدا خواهد کرد.

  • تقویت و افزایش قیمت دلار آمریکا

اگر دولت بایدن بسته محرک را تأیید کند، دلار آمریکا ابا ارزش تر خواهد شد. به عنوان مثال زمانی که منطقه یورو پیشنهاد محرک مهمی را تأیید کرد ارزش یورو به سرعت افزایش پیدا کرد.

*منطقه یورو یک اتحادیه مالی و اقتصادی شامل تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، که یورو را به عنوان پول رسمی‌ خود انتخاب کرده‌اند.

دلار آمریکا از ماه مارس در مقایسه با دیگر ارزهای ذخیره عملکرد ضعیفی داشته است. در نتیجه ، به بهبود طلا ، بیت کوین و سایر ذخایر با ارزش دیگر کمک کرد. چرا که قیمت آنها در مقابل دلار تعیین میشود.

به همین ترتیب ، این احتمال وجود دارد که دور دوم محرک و افزایش اعتماد به نفس سرمایه گذاران در ابتدا بتواند تأثیر مثبتی بر قیمت بیت کوین داشته باشد. البته یادآوری این نکته حائز اهمیت است که با گذشت زمان ، تقویت دلار می تواند فشار فروش بیشتری بر بیت کوین و طلا وارد کند.

  • احتمال بهبود و رالی جدید در بورس

طبق پیش بینی تحلیلگران، بازار سهام ایالات متحده هم در پی تأیید نتیجه انتخابات، بهبود خواهد یافت. البته احتمال میرود که سهام در کوتاه مدت رشد کند. با این وجود بسیاری از آنها هم بر این باورند که سیاست های مالیاتی و تدابیر بایدن در نهایت منجر به کسادی بازار سهام خواهد شد.

هانطور که تحلیلگران هم قبلاً هشدار داده بودند، بورس در ماه های آگوست و سپتامبر با افت شدیدی روبرو شد. پس بعید است گمانه زنی ها در مورد نتیجه انتخابات باعث افزایش فروش دارایی های پر خطر شود. البته نا مشخص بودن نتیجه انتخابات هم تا حدی باعث تشنج در بازارها شد. با اتمام این رقابت تنگاتنگ در سال 2020،  شاید شاهد بهبود وضعیت در بازارها از جمله دارایی های پرخطر باشیم.

جک سروینسکی، مشاور عمومی کامپاند فایننس (Compound Finance ) در بیانیه ای اظهار داشت:

” رئیس جمهور منتخب آمریکا، جو بایدن، تاکنون هیچ گاه به صورت علنی از دیدگاهش نسبت به کریپتو صحبت نکرده است. و این مسئله حاکی از این نیست که وی طرفدار این حوزه خواهد بود.آینده کریپتو بستگی به این دارد که بایدن چه کسانی را برای سمت های اصلی کشور منصوب کند. با شروع دولت جدید و در ادامه راه ،اطلاعات بیشتری کسب خواهیم کرد.”

در حالی که رسانه های ملی جو بایدن را پیروز میدان اعلام کرده اند ترامپ هنوز تسلیم نشده است. انتظار میرود تیم حقوقی ترامپ نتیجه را قبول نکرده. و در صدد بازشماری آرا در ایالت های مختلف بر آیند.

اگر این اتفاق بیفتد ، ترس و نوسان می تواند به سرعت به بازار ها بازگردد و منجر به عقب نشینی قیمت سهام و رمزارزها گردد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x