میزان استفاده از انرژی پاک برای استخراج بیت کوین در سال گذشته ۶۰٪ افزایش یافته است
0

میزان استفاده از انرژی پاک برای استخراج بیت کوین در سال گذشته ۶۰٪ افزایش یافته است

بازدید : 81

فکت کوینز: در پی افزایش استفاده 60 درصدی صنعت ماینینگ از انرژی تجدیدپذیر و دوستدار محیط زیست در طول یک سال گذشته شرکت های استخراج بیت کوین بیشتری در حال پذیرش انرژی سبز هستند. شورای ماینینگ بیت کوین (BMC) گروهی از 44 شرکت این حوزه است که مدعی هستند بیانگر 50 % از شبکه بیت کوین یا 100.9 اگزاهش هستند. این شورا اخیرا گزارشی منتشر کرده است که و یافته های تازه خود در این باره را توضیح داده است.

در آخرین نظرسنجی شورای ماینینگ بیت کوین، شرکت های عضو سوال میزان برق مصرفی توسط شرکت ها را مطرح کردند و اینکه چه میزان برقی توسط آب، باد، انرژی خورشیدی، هسته ای و حرارتی تولید می‌شود ومیزان هش ریت عملیات های ماینینگ این شرکت ها چقدر است.

شورای ماینینگ بیت کوین تخمین می‌زند که برق مصرفی مناسب برای محیط زیست در 4 رمز ارز برتر بازار حدود 58.4 % است که نسبت به فصل قبل کاهشی 0.1 درصدی داشته است. با این حال نکته مهم تر شد 36.8 درصدی آن نسبت به سه ماهه اول سال 2021 است.

باید به این نکته توجه داشت که شورای ماینینگ بیت کوین در ماه ژوئن 2021 تشکیل شد و مشخص نیست که چگونه به فرمول 36.8 % انرژی تجدید پذیر در ابتدای سال 2021 دست پیدا کرده است. داده های گزارش جدید بیانگر آن است که 64.6 % از برق مصرفی توسط این شرکت ها از انرژی دوستدار محیط زیست نشات گرفته است.

مصرف انرژی شرکت های ماینینگ بیت کوین

مطلب مفید: اینفیورا (Infura) چیست؟ اتصال سریعتر و آسانتر به بلاکچین اتریوم

بیت کوین به دلیل تولید کربن زیاد در فرایند ماینینگ مورد انتقادات بسیار شدیدی بوده است و صنعت ماینینگ اکنون در تلاش است تا با پذیرش انرژی سبز و یا استفاده از محصولات جانبی عملیات های قبلی با این انتقادات مبارزه کند. داده های فراهم شده توسط شورای ماینینگ بیت کوین در تناقض با گزارشی است که ژورنال علمی Joules در ماه فوریه منتشر کرده است. بنابر آن گزارش حذف کربن و استفاده از انرژی تجدید پذیر در استخراج بیت کوین افزایشی 17 درصدی داشته است.

در این گزارش به کل انرژی استفاده شده توسط این صنعت اشاره شده و گفته شده است که عملیات های ماینینگ بیت کوین 247 ترا وات انرژی مصرف می‌کنند. گفتنی است که این مقدار نصف عملیات استخراج بیت کوین و 0.16 % مصرف انرژی در سطح جهان است.

مصرف برق بیت کوین در مقابل دیگر صنعت ها

نتایج گزارش شورای ماینینگ بیت کوین از مصرف انرژی و هش ریت نشان دهنده افزایش کاربرد و بهبود صنعت ماینینگ ارزهای دیجیتال است. در یک سال گذشته مصرف انرژی توسط شرکت های این صنعت کاهشی 25 درصدی و هش ریت افزایشی 23 درصدی داشته است. بنابر گفته های شورای BMC، ماینینگ بیت کوین نسبت به 8 سال گذشته 5814 % تاثیر بخشی بیشتری دارد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x