انتظارها به پایان رسید؛ بروزرسانی تپ روت در نوامبر اجرایی خواهد شد
0

انتظارها به پایان رسید؛ بروزرسانی تپ روت در نوامبر اجرایی خواهد شد

بازدید : 1398

گزیده خبر:

بیت کوین سرانجام به راه‌اندازی تپ روت یک قدم دیگر نزدیک شد. رویدادی که شاید به‌اندازه بروزرسانی سگ ویت یا آخرین هاوینگ مهم باشد و در تاریخ‌سازی پادشاه نقش ایفا کند.

به گزارش کریپتوپوتیتو، به‌روزرسانی تپ روت، جاه‌طلبانه‌ترین بروزرسانی بیت کوین از سال 2017 سرانجام به دست ماینرها تأیید شد و برای راه‌اندازی در ماه نوامبر امسال قفل شد.

تپ روت بالاخره تأیید شد

به دلیل ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین، به‌روزرسانی‌ها باید به تأیید همگان برسد و نمی‌توان صرفاً بنا به خواسته توسعه‌دهندگان آنها را فعال کرد.

در رابطه با به‌روزرسانی تپ روت، ماینرهای بیت کوین باید به اجماع می‌رسیدند و سیگنال حمایت خود را ارسال می‌کردند. برای راه‌اندازی این به‌روزرسانی لازم بود تا 90 درصد از بلاک‌های استخراج‌شده در یک دوره تنظیم سختی شبکه، سیگنال مثبت بفرستند. نقطه عطفی که امروز به دست آمد.

دوره تنظیم سختی مدت‌زمانی است که بین دو دوره قرار دارد. در حقیقت شبکه بیت کوین با ایجاد تعادل میان توان محاسباتی ارائه‌شده توسط ماینرها و دشواری الگوریتم‌هایی که این ماینرها باید به حل آن بپردازند کار می‌کنند.

ایده این کار سخت کردن عملیات استخراج است تا استخراج هر بلاک ده دقیقه به طول بیانجامد. بااین‌حال، گاهی تعداد بیشتری ماینر به شبکه وارد شده و قدرت محاسباتی آن افزایش می‌یابد. در نتیجه بلاک‌ها کمی سریع‌تر استخراج می‌شوند.

در صورت وقوع این سناریو، شبکه به‌طور خودکار سختی استخراج را افزایش می‌دهد تا استخراج هر بلاک به همان مدت‌زمان ده‌دقیقه‌ای خود برگردد. برعکس گاهی اوقات دستگاه‌های ماینرها خاموش می‌شود. همانند اتفاقی که در چین افتاد. در این صورت سختی شبکه کاسته خواهد شد. تنظیم سختی شبکه هر 2016 بلاک یا تقریباً هر دو هفته اتفاق می‌افتد.

روند رأی‌گیری برای فعال‌سازی بروزرسانی تپ روت در آخرین دوره تنظیم سختی اتفاق افتاد. به این روند به اسپیدی ترایال (Speedy Trial) گفته می‌شود.

بروزرسانی تپ روتچرا تپ روت این‌قدر مهم است؟

تپ روت (Taproot) یک سافت فورک از بیت کوین است که نوید معاملاتی امن‌تر، خصوصی و سبک‌تر را می‌دهد. این بروزرسانی از اهمیت زیادی برای شبکه برخوردار است چراکه بیت کوین را مقیاس‌پذیرتر می‌کند و بر کارمزد معاملات تأثیر خواهد گذاشت.

تپ روت قرار است امضای شنور (Schnorr) را به‌عنوان جایگزینی برای امضای ECDSA به شبکه اضافه کند. با فعال‌سازی این امضا، نوعی کلید اصلی برای امضای چندین تراکنش ایجاد خواهد شد. کلید اصلی درواقع نوعی ادغام چندین امضا در یکی است که به‌طور بالقوه باعث صرفه‌جویی در فضای اشغال‌شده در هر بلاک می‌شود.

بسیاری از علاقه‌مندان به بیت کوین به بروزرسانی تپ روت خوش‌بین هستند. این به‌روزرسانی علاوه بر اینکه ویژگی‌های بلاک چین بیت کوین را بهبود می‌بخشد نشانه‌ای صعودی در بین سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x