تلگرام موظف به پرداخت 625 هزار دلار هزینه های دادرسی به شرکت لانتا

تلگرام موظف به پرداخت 625 هزار دلار هزینه های دادرسی به شرکت لانتا
0
بازدید : 3313

پیام رسان تلگرام مجبور شد 625 هزار دلار هزینه های حقوقی که شرکت Lantah  طی شکایت از او متحمل شده بود را پرداخت کند. این شرکت کوچک در حوزه رمزنگاری فعالیت میکند. و سال 2018 از پیام رسان تلگرام شکایت کرده بود. دلیل این شکایت هم استفاده تلگرام از علامت تجاری و تیکر “GRAM” گرام بود.

در تاریخ 2 نوامبر، قاضی مربوطه از لانتا برای 1030.4 ساعت کار، 618،240 دلار حق الوکاله دریافت کرد. که هزینه هر ساعت 600 دلار بود. لانتا با احتساب هر ساعت 900 دلار ،بابت هزینه های پرداختی اش درخواست غرامت کرد. اما قاضی برای اینکه نرخ بازار را برآورده کند،این مبلغ را کاهش داد.

همچنین  دادگاه  6،737.35 دلار به نفع لانتا رأی داد. که تلگرام هیچ اعتراضی نکرد. لانتا از مه سال 2018 پیگیر این حکم بوده است. این درست زمانی است که تلگرام از ICO گرام ( توکن شبکه تلگرام) 1.7 میلیارد دلار سرمایه جمع  آوری کرد.

تلگرام این شرکت را به تخطی به علامت تجاری قانونی اش ، رقابت ناعادلانه و نامگذاری جعلی و تلاش برای راه اندازی توکن گرام خود، متهم کرد. لانتا در ژوئن 2018 با طرح دادخواستی در دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده طرح دعوی متقابلی تنظیم کرد.

دادخواست SEC

البته دادخواست ذکر شده در آگوست سال جاری، پس از اینکه این شبکه به طور داوطلبانه در ماه مه از پروژه TON دست کشید ، رد شد. در ماه ژوئن دادخواست تنظیم شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) هم حل و فصل شد.

طبق این حکم، درخواست تلگرام برای انصراف داوطلبانه از پرونده، منوط به پرداخت هزینه های شرکت لانتا میباشد.از آنجایی که این حکم بدون هیچ غرض و قضاوتی مختومه اعلام شد، تلگرام قادر است در آینده درباره علامت تجاری گرام ادعاهای جدیدی تنظیم کند.

این پیام رسان در مورد توافق با SEC هم موظف است طی 3 سال آینده قبل از هر اقدامی در باب انتشارات دیجیتالی خود ابتدا این کمیسیون را در جریان امور قرار دهد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x