یاران دوج کوین؛ شیبا و 5 میم کوین دیگر که باید از آنها اطلاع داشته باشید

یاران دوج کوین؛ شیبا و 5 میم کوین دیگر که باید از آنها اطلاع داشته باشید
0
بازدید : 3802

بازار ارزهای دیجیتال در ماه‌های اخیر به نمایشی خیره‌کننده به رهبری دوج کوین تبدیل شده است. میم کوینی که در سال 2013 ابتدا به‌عنوان یک شوخی ساخته شد و حتی بنیان‌گذار آن تمامی واحدهایش را برای خرید یک خودرو هوندا سیویک دست‌دوم فروخت، هشت سال پس از تولد در میان بهترین ارزها قرار دارد.

با جذب حمایت برخی از مشهورترین و تأثیرگذارترین افراد چون ایلان ماسک، مارک کوبان، اسنوپ داگ و … به‌صورت عمومی، دوج توانست با جلب‌توجه مردم، به قیمت و شهرت سرسام‌آوری برسد.

با نرخ بازگشت سرمایه پنج‌رقمی در کمتر از نیم سال، تا حدودی انتظار می‌رفت که دیگران نیز به این قافله بپیوندند و این همان چیزی است که رخ داد. در این روزها از چپ و راست، ارزهایی ظاهر می‌شوند که در اصل از دوج کوین الهام گرفته‌اند.

درحالی‌که ریشه برخی از این ارزها به ماه‌ها پیش ‌بر می‌گردد، محبوبیت آنها طی چند هفته گذشته به رهبری دوج کوین به اوج خود رسید. در این مقاله از فکت کوینز با کمک مقاله‌ای از کریپتوپوتیتو قصد داریم تا برترین میم کوین‌های بازار را باهم بررسی کنیم.

شیبا اینو (SHIB): قاتل دوج کوین

این مقاله قطعاً بدون وجود نام توکن شیبا اینو، کامل نخواهد بود. توکن شیبا، توکنی است که خود را یک میم کوین غیرمتمرکز معرفی کرده و تحت عنوان قاتل دوج کوین فعالیت می‌کند.

در وایت پیپر 22 صفحه‌ای شیبا، ریوشی (Ryoshi) توسعه‌دهنده آن ادعا می‌کند که این میم کوین صددرصد غیرمتمرکز است.

اگرچه هنوز تاریخی تعیین نشده است، شیبا اعلام کرده که در حال ساخت بهترین اکوسیستم غیرمتمرکز بر روی کره زمین است. این بدان معنی است که توسعه‌دهندگان این میم کوین در حال کار بر روی یک صرافی غیرمتمرکز است که شیبا سواپ (ShibaSwap) نامیده می‌شود.

بر اساس وایت پیپر شیبا، این صرافی غیرمتمرکز سه توکن اصلی به نام‌های شیبا (SHIB)، لیش (LEASH) و بون (BONE) را عرضه خواهد کرد.

علیرغم نداشتن بلاکچین اختصاصی و فعالیت بر بستر بلاکچین اتریوم، توکن شیبا در هفته‌های گذشته دستاوردهای چشمگیری داشته است. این میم کوین الهام گرفته از دوج، از سه‌شنبه گذشته بیش از 1500 درصد افزایش‌یافته و در حال حاضر، بیست و نهمین ارز دیجیتال بزرگ بر اساس ارزش بازار 6  میلیارد دلاری آن محسوب می‌شود.

شیبا بخشی از این افزایش قیمتش در هفته گذشته را، مدیون پذیرش گسترده آن در صرافی‌های بزرگ همچون بایننس است.

بر اساس داده‌های CoinGecko، این ارقام برای شیبا تا زمان نگارش این مقاله وجود دارند:

قیمت: 0.000016 دلار

ارزش بازار: 6.2 میلیارد دلار

تعداد واحد در گردش / تعداد کل واحدها: 497،739،233،280،414 / 1،000،000،000،000،000

مهم‌ترین صرافی عرضه‌کننده: بایننس

هاسکی کوین (HUSKY)

درحالی‌که توکن شیبا خود را به‌عنوان قاتل دوج کوین معرفی می‌کند، هاسکی کوین، با افتخار دوج را تأیید می‌کند و خود را کوینی الهام گرفته از ایلان ماسک و دوج کوین می‌خواند. علاوه بر این، بر اساس وب‌سایت این پروژه، هاسکی کوین، برادر کوچک‌تر دوج کوین است.

این میم کوین، به‌صورت آزمایشی توسط یک جامعه غیرمتمرکز عرضه شد. این بدان معنی است که هاسکی کوین، هیچ بنیان‌گذار و توکن تیمی ندارد.

توسعه‌دهندگان آن، 45 درصد از عرضه کل را در صرافی یونی سواپ قفل کرده و کلید آن را دور انداخته‌اند. بقیه نیز با انتقال به حساب ویتالیک بوترین بنیان‌گذار اتریوم سوزانده شدند.

تیم هاسکی این نوید را داده‌اند که تا زمانی که بوترین آنها را خارج نکند، به بقا و توسعه خود ادامه خواهند داد.

هاسکی در فوریه امسال راه‌اندازی شد و در همین مدت پلی به بایننس اسمارت چین ساخته است. علاوه بر این نوید داده که یک صرافی غیرمتمرکز اختصاصی تا پایان ژوئیه سال 2021 عرضه کند.

این میم کوین در هفته‌های اخیر عملکرد خوبی داشته به‌طوری‌که در تاریخ 20 آوریل قیمت آن به اوج رسید.

بر اساس داده‌های CoinGecko، این ارقام برای هاسکی کوین تا زمان نگارش این مقاله وجود دارند:

قیمت: 0.00000004 دلار

تعداد کل واحدها: 39،159،500،000،000،000

مهم‌ترین صرافی عرضه‌کننده: یونی سواپ

شیبا پاپ (SHIBAPUP)

برادر کوچک‌تر توکن شیبا، با شعار اینکه ایلان ماسک درخواست ساخت این ارز را کرده به بازار وارد شده است. درست یا نادرست بودن این ادعا مشخص نیست ولی این ارز شعار من ایلان را دوست دارم (I LOVE ELON) را با خود به یدک می‌کشد.

علاوه بر این، وب‌سایت رسمی این پروژه قسمتی را به‌صورت کامل به توییت‌های ایلان ماسک در رابطه با میم کوین‌ها اختصاص داده است.

فارغ از این ارتباط یک‌طرفه با مدیرعامل تسلا، این میم کوین ادعا می‌کند که قرارداد آن توسط Bscscan تأیید شده است و برای خرید در صرافی پنکیک سواپ موجود می‌باشد.

بر اساس داده‌های CoinGecko، این ارقام برای شیبا پاپ تا زمان نگارش این مقاله وجود دارند:

قیمت: 6.38 دلار

تعداد کل واحدها: 1،000،000

مهم‌ترین صرافی عرضه‌کننده: پنکیک سواپ

کیشو اینو (KISHU)

کیشو اینو پروژه دیگری است که با الهام گرفتن از دوج ساخته شده است. این میم کوین مدعی می‌کند که کاملاً غیرمتمرکز است و به جامعه‌ای سرگرم‌کننده و سرزنده تعلق دارد. علاوه بر این، نوید پاداش فوری را برای کاربران می‌دهد؛ بدان معنی که هولدرهای آن 2 درصد از هر تراکنشی که در شبکه انجام می‌شود را دریافت می‌کنند!

همانند اکثر میم کوین‌های گفته‌شده، کیشو نیز یک توکن ERC-20 است و کل عرضه آن 100 کوادریلیون واحد می‌باشد. این توکن نیز در هفته‌های اخیر، صعود خوبی را به ثبت رساند. به‌عنوان‌مثال، کیشو توانست در روز یکشنبه 150 درصد رشد کند!

علاوه بر این، این پروژه نیز نوید راه‌اندازی یک صرافی غیرمتمرکز به نام کیشو سواپ (KISHU Swap) و لیست شدن در صرافی‌هایی چون کوین تایگر را داده است.

بر اساس داده‌های CoinGecko، این ارقام برای کیشو اینو تا زمان نگارش این مقاله وجود دارند:

قیمت: 0.00000001 دلار

تعداد کل واحدها: 1000000000000000000

مهم‌ترین صرافی عرضه‌کننده: یونی سواپ

توکن دوج (DOGET)

اگر فکر می‌کنید که این همان دوج کوین است کاملاً در اشتباهید. این پروژه، توکن دوج است و نسخه دوستدار محیط‌زیست برادر بزرگ‌تر خود یعنی دوج کوین است و در بستر بلاکچین استلار اجرا می‌شود. به گفته توسعه‌دهنده آن، نوآوری‌های توکن دوج به‌طور وصف‌ناپذیری باعث افزایش کارایی آن شده است.

توکن دوج مدعی است که به‌هیچ‌عنوان تحت حملات 51 درصدی قرار نخواهد گرفت و کاملاً آسیب‌ناپذیر است. روند حسابرسی ساده آن نیز باعث شده تا از اعتماد بیشتری نسبت به دوج برخوردار باشد.

بر اساس داده‌های CoinGecko، این ارقام برای توکن دوج تا زمان نگارش این مقاله وجود دارند:

قیمت: 0.003339 دلار

ارزش بازار: 26 میلیون دلار

تعداد کل واحدها: 9،996،778،208

مهم‌ترین صرافی عرضه‌کننده: استلارترم

دوج سواپ (DOGES)

آخرین ارز این مقاله دوج سواپ است. صرافی غیرمتمرکزی نیز با همین نام وجود دارد. بر اساس وایت پیپر دوج سواپ، در ماه‌های آینده خدمات مختلفی به این ارز و صرافی اضافه خواهد شد. این خدمات قرار است درزمینه مدیریت دارایی‌های غیرمتمرکز، NFT و هنر دیجیتال، لانچ پد و صرافی غیرمتمرکز و مکانیسم‌های کشت و برداشت سود عرضه شوند.

علاوه بر این، تیم توسعه‌دهنده در حال کار برای ساخت یک توکن حاکمیتی است که به کاربران در رابطه با سوزاندن توکن‌های دوج سواپ، حق رأی می‌دهد. همچنین کاربران می‌توانند هر مقدار از این توکن را در پلتفرم سپرده‌گذاری کنند و سود کسب کنند.

باوجود نوسانات جزئی اخیر، دوج سواپ از اواسط آوریل بیش از 300 درصد افزایش‌یافته است.

بر اساس داده‌های CoinGecko، این ارقام برای دوج سواپ تا زمان نگارش این مقاله وجود دارند:

قیمت: 79.5 دلار

ارزش بازار: 1.6 میلیون دلار

تعداد واحد در گردش: 20000

مهم‌ترین صرافی عرضه‌کننده: یونی سواپ

جمع‌بندی

میم کوین‌ها ارزهایی هستند که در مدت اخیر بسیار میان سرمایه‌گذاران محبوب شدند. این ارزها ممکن است پشتوانه درستی نداشته باشند اما آمار آنها تا بدین جای کار چشمگیر بوده است.

به خاطر داشته باشید که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به‌خودی‌خود، ریسک خودش را دارد و این ریسک در میم کوین‌ها چندین برابر می‌شود.

دوج کوین به ما ثابت کرد که نداشتن یک تیم توسعه‌دهنده قوی یا پشتوانه درست دلیلی بر عدم موفقیت نیست و تا زمانی که بتوان کاربران را راضی نگه داشت، می‌توان صعود کرد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x