کمیسیون بورس آمریکا در حال بررسی اتفاقات مربوط به UST و شرکت ترا است
0

کمیسیون بورس آمریکا در حال بررسی اتفاقات مربوط به UST و شرکت ترا است

بازدید : 62

فکت کوینز: دو تن از وکلای سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در گفت و گویی گفته‌اند این نهاد به احتمال فراوان در حال بررسی اتفاقات مربوط به استیبل کوین UST در هفته گذشته و تحقیق روی شرکت ترا فرم لبز، حامی این کوین است.

فیلیپ موستاکیس، وکیل سابق کمیسیون بورس بیان داشت که SEC در حال حاضر مشغول بررسی اتفافات و تحقیق روی پروتکل میرور (Mirror) و فعالیت های آن بر پایه UST است.

یکی از سخنگوهای کمیسیون بورس نیز در مصاحبه ای بیان داشت که کمیسیون بورس آمریکا هیچ صحبتی درباره وجود یا عدم وجود تحقیقات پیرامون این شرکت و استیبل کوین UST نمی‌کند. وضعیت استیبل کوین ها در چارچوب قانون گذاری آمریکا به صورت کامل مشخص نیست و بحث های زیادی درباره آن وجود دارد. نکته قابل توجه آن است که دو کوان، بنیانگذار شرکت ترا لبز خود ماه گذشته و در یک پست توییتری به این موضوع اشاره کرده بود.

توییت دو کوان

با این حال شرایط از نظر موسکیتاس در حال پیچیده شدن است. وی در این باره گفت:

«اگر طراحی این استیبل کوین به نحوی باشد که آن را تحت قوانین اوراق بهادار دولتی قرار دهد، تراکنش های آینده این کوین می‌تواند به کمیسیون بورس اجازه دهد تا آن را تحت قلمرو خود محسوب کند.»

علاوه بر آن، استیبل کوینی که ثباتش را از دست می‌دهد، ادعای خود مبنی بر آنکه بر پایه انتظارات شخص یا شرکت واسطه و بدون هدف ایجاد سود برای سرمایه گذاران را نیز از دست رفته می‌بیند. بدین ترتیب تغییر حقایق و وضعیت پیرامون یک دارایی می‌تواند در برخورد کمیسیون بورس نسبت به آن و اوراق بهادار پنداشتن دارایی تغییر کند.

این اتفاق، توجهات را به پروتکل انکر و وعده سود 20 درصدی در ازای استیک کردن UST و تلاش های بنیاد لونا برای حفظ ثبات این استیبل کوین معطوف می‌کند. در این میان سوالی مهم تر از اوراق بهادار بودن استیبل کوین ها وجود دارد و آن هم در رابطه با میزان سلطه بین المللی کمیسیون بورس در برابر این کوین ها است.

در حالی که بسیاری از اعضای جامعه کریپتو معتقدند که دو کوان، بنیانگذار کره ای شرکت ترا لبز با واکنش کمیسیون بورس مواجه نمی‌شود، این نهاد شخص دو کوان را به دلیل فعالیت های شرکت ترا لبز و پروتکل میرور به دادگاه احضار کرده است. برای SEC عبور از مرزهای داخلی و تحت پیگرد قرار دادن افراد و شرکت ها امری دشوار است اما غیرممکن نیست.

مطلب مفید: مقایسه اتریوم و سولانا ؛ کدام بلاک‌چین برای ضرب‌کردن NFT بهتر است؟

کمیسیون بورس آمریکا در سپتامبر 2021 و قبل از سخنرانی کوان در کنفرانس Messari Mainnet در شهر نیویورک به وی خبر داد که از وی شکایت کرده است. امری که باعث شد تا کوان در سخنرانی اش کمیسیون بورس را مورد انتقاد و حق آن در رابطه با پرونده قانونی مرتبط با خودش را زیر سوال ببرد. در نهایت شرکت ترا فرم لبز در این دادگاه شکست خورد و کمیسیون بورس آمریکا این حق را دریافت کرد تا تحقیقاتش پیرامون شرکت را ادامه دهد.

در آن زمان کوان هرگونه صحبتی مبنی بر شکایت را رد کرد. با این حال در مصاحبه ای با کوین دسک بیان داشت:

«صحبت با آمریکایی هایی که درگیر سیاست های کشور و قانون گذاران خود هستند عجیب است. ممکن است در دیگر قسمت های دنیا اولویت های دیگری داشته باشند یا به موضوعات دیگری توجه کنند.»

علیرغم علاقه نداشتن به سیاست ها و قانون گذاران آمریکایی، شرکت ترا فرم لبز استیبل کوین خود را با دلار آمریکا جفت کرد. پروتکل میرور نیز امکان معاملات سهام شرکت های آمریکایی مانند تسلا و اپل را در بلاک چین ترا و بر پایه UST فراهم کرد. در ماه دسامبر، وکلای کوان بیان داشتند که کمیسیون بورس حوزه قضایی لازم برای تحقیقات پیرامون موکلشان را ندارد چرا که وی شهروند آمریکایی نیست و هیچ ارتباط مشخصی نیز با آمریکا ندارد. گفتنی است که این اقدام وکلا به جایی نرسید و دادگاه به کار خود ادامه داد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه آموزش ارز دیجیتال در اصفهان هستید، مجموعه فکت کوینز با ارائه به روزترین آموزش‌ها و تکنیک‌های معاملاتی می‌تواند به شما کمک کند تا با کمترین ریسک و بیشترین اطلاعات وارد این بازار مالی جهانی شوید. فکت کوینز یکی از بهترین مجموعه‌ها برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال در اصفهان است و شما با شرکت در دوره ها می توانید تمامی اطلاعات و مهارت‌های مورد نیاز برای فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را بیاموزید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x