Mike Novogratz : عدم تولید دلار دیجیتال در ایالات متحده ، باعث بحران خواهد شد.

Mike Novogratz : عدم تولید دلار دیجیتال در ایالات متحده ، باعث بحران خواهد شد.
0
بازدید : 2777

گزیده خبر:

 • به گفته مایک نووگراتز، ایالات‌متحده تنها در صورت تولید دلار دیجیتال از بحران های آینده در امان می ماند.

مایک نووگراتز، یکی از سرمایه گذاران و حامیان بزرگ بیتکوین اظهار کرده، آمریکا در حال حاضر از موقعیت اقتصادی خوبی برخوردار است. با این حال ، کشور می تواند با یک آسیب بزرگ رقابتی مواجه شود ، مگر اینکه یک دلار دیجیتال طراحی کند.

دلیل اهمیت دلار دیجیتال چیست؟

نووگراتز، مدیر اجرایی بانک تجاری، Galaxy Digital ،بر ارزشی که دلار دیجیتال میتواند برای ایالات متحده به همراه داشته باشد، تأکید کرد. وی در مصاحبه ای که روز جمعه با MarketWatch داشت، گفت:

“از نظر من این یک بحران وجودی است ، و ما به یک دلار دیجیتال نیاز داریم”

بعلاوه، نووگراتز دیدگاه خود را در مورد پاندمی کرونا و تأثیرات منفی آن بر بازار ایالات متحده و جهان بیان کرد. او به تریلیونها دلاری که برای دفع آسیب های اقتصادی ناشی از این بیماری هزینه شده نیز اشاره کرد.

“اگر سیاست های مالی و پولی ما مانند یک *جمهوری موزی بود… حتماً با *لحظات مینسکی (لحظه ای که اعتماد به نفس در آن کاهش پیدا میکند) مواجه میشدیم.”

نووگراتز با اظهارات خود به هیمن مینسکی اشاره کرد. مینسکی در گذشته نه چندان دور دیدگاهی را مبنی بر اینکه یک دوره تحریف در سیستم مالی پایان بسیار بدی دارد، بیان کرده است .

به نظر می رسد بعد از هشدار برخی از سرمایه گذاران بازار سهام در مورد افزایش تورم ایالات متحده در هفته های گذشته ، ضرورت وجود دلار دیجیتال بیشتر احساس میشود.

رقابت با چین!

در طول مصاحبه ، نوگوروتز ادعا کرد، تولید و توسعه دلار الکترونیکی در ایالات متحده هنوز در مرحله تحقیقاتی است. در حالی که، چین اولین قدمهای خود را در این زمینه برداشته است.

بزرگترین اقتصاد آسیا، حمایت خودش از یوان دیجیتال را اعلام کرده است. به گفته برخی از متخصصان ، این ارز جدید سلاحی است که چین می تواند برای رقابت با ایالات متحده و سایر اقتصادهای پیشرفته استفاده کند.

طبق گزارش CryptoPotato ، مدیر عامل PayPal ، پیتر تیل، گفت که بیتکوین می تواند به عنوان یک سلاح مالی چینی علیه آمریکا استفاده شود.

در همین حال ، نووگراتز در جواب به اظهارات پیتر تیل گفت:

“هیچ شواهدی مبنی بر خرید بیتکوین و استفاده از آن به عنوان یک سلاح اقتصادی توسط دولت چین وجود ندارد.”

وی ادامه داد:

“بعضی اوقات، او دوست دارد حرفهایی بزند که تحریک کننده باشند.”

————————

(لحظه مینسکی: سقوط ناگهانی ارزش یک دارایی است، که پایان مرحله رشد یک چرخه یا فعالیت تجاری را نشان میدهد. جمهوری موزی: به کشوری که از نظر سیاسی متزلزل است و اقتصاد آن متکی به یک محصول است، اطلاق میشود.)

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x