افزایش خوش بینی سرمایه گذاران بیت کوین همزمان با رشد قیمت
0

افزایش خوش بینی سرمایه گذاران بیت کوین همزمان با رشد قیمت

بازدید : 1362

فکت کوینز: قیمت بیت کوین در روزهای اخیر در مداری صعودی قرار گرفته و همین عامل باعث شده تا گمانه‌زنی‌ها برای افزایش قیمت ادامه و خوش بینی سرمایه گذاران افزایش یابد. به گزارش کوین تلگراف، بسیاری معتقدند بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار با ادامه روند فعلی می‌تواند رالی مشابه با آنچه در اکتبر سال 2020 رخ داد را شروع کند.

شاخص NUPL از افزایش خوش بینی سرمایه گذاران می‌گوید

شاخص NUPL از پلتفرم تحلیلی گلاسنود به بررسی وضعیت کلی هولدرها می‌پردازد و در سود یا ضرر بودن شبکه را مشخص می‌کند. عددی بالاتر از صفر سود شبکه را نشان می‌دهد و عددی پایین‌تر از صفر ضرر سرمایه گذاران را منعکس می‌کند.

گلاسنود این تغییرات عددی را بر روی یک نقشه حرارتی با رنگ‌های مختلف نمایش می‌دهد که هر رنگ معنای مخصوص به خودش را دارد.

شاخص NUPL

در این نمودار، قرمز به معنای تسلیم شدن، نارنجی به معنای امید، زرد به معنای خوش بینی، سبز به معنای اعتقاد و آبی به معنای سرخوشی است.

با سقوط ماه مارس سال گذشته شاخص NUPL در منطقه قرمز قرار داشت اما در اکتبر همان سال به رنگ سبز تغییر یافت و رالی آغاز شد که بیت کوین طی آن از ده هزار دلار به اوج 65000 دلاری رسید.

اما با سقوط بیت کوین رنگ نمودار دوباره تغییر کرد و در وضعیت اضطراب قرار گرفت. با این حال، افزایش قیمت اخیر باعث افزایش خوش بینی سرمایه گذاران شد و پس از آن، رنگ نمودار برای اولین بار از اکتبر سال 2020 سبز شده و به حالت اعتقاد بازگشته است.

شاخص ترس و طمع بیت کوین نیز برای اولین بار از ماه مه به سطح 69 واحدی رسیده و نشان می‌دهد که طمع در بازار حاکم شده است.

میزان دارایی هولدرهای طولانی‌مدت

ویل کلمنته، تحلیلگر مطرح بازار ارزهای دیجیتال در حساب توییتری خود به شاخص دیگری اشاره کرد که از افزایش قیمت بیشتر حمایت می‌کند.

کلمنته معتقد است در مدت اخیر هولدرهای کوتاه‌مدت دارایی خود را به هولدرهای بلندمدت فروخته‌اند تا جایی که سطح عرضه بیت کوین این دودسته به سطوح اکتبر 2020 بازگشته است.

به گفته کلمنته، هولدرهای طولانی‌مدت اکنون بیش از 66 درصد از عرضه را در اختیار دارند و این رقم بسیار به 68 درصد اکتبر سال گذشته است.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x