تورچین برای دومین بار هک شد و 8 میلیون دلار به سرقت رفت
0

تورچین برای دومین بار هک شد و 8 میلیون دلار به سرقت رفت

بازدید : 1332

فکت کوینز: نفوذ امنیتی دیگر به پروتکل دیفای تورچین (THORChain) باعث شد تا این پروتکل برای دومین بار هک شود و آن را متحمل ضرری 8 میلیون دلاری کرد. به گزارش کریپتوپوتیتو، این دومین حمله به این پروتکل است. هفته گذشته نیز هکرها با حمله جداگانه 8.3 میلیون دلار را به سرقت بردند.

تورچین برای دومین بار هک شد

پروتکل بین زنجیره‌ای غیرمتمرکز تورچین با حمله پیچیده دیگری به سیستم روتر اتریوم خود مواجه شد. این پروتکل در حساب توییتری خود اعلام کرد که هکرها با این حمله 8 میلیون دلار اتر را به سرقت برده‌اند. تورچین در این باره نوشت:

«تورچین با حمله پیچیده‌ای به روتر اتر مواجه شد که 8 میلیون دلار به سرقت رفت.»

با این حال، تیم تورچین اظهار داشت که این حمله احتمالاً به دست هکرهای کلاه‌سفید صورت گرفته چرا که آسیب را محدود کرده‌اند و تنها ده درصد از کل مبلغ را به‌عنوان جایزه درخواست کرده‌اند. در این فاصله قرار است اترهای هک شده از دسترس و معاملات به‌صورت موقت خارج شده تا توسط شرکای حسابرس موردبررسی دقیق قرار گیرند.

بیشتر بخوانید: آیا سرقت کلید خصوصی کیف پول بیت کوین ممکن است؟

هکرهای ناشناس پس از این حمله اظهار داشتند که چندین باگ امنیتی مهم را در این پروتکل کشف کردند که با آنها می‌توانستند آسیب‌های بیشتری را به این پروتکل وارد کرده و ارزهای دیجیتال بیشتری را به سرقت ببرند.

تورچین پس از این حمله از حملات مکرر به‌عنوان مسئله‌ای مهم برای جامعه و پروژه ارزهای دیجیتال یاد کرد و خاطرنشان کرد که این مهم موضوعی جدی برای جامعه دیفای است. گرچه تورچین توانایی پرداخت مبلغ درخواست شده را دارد، این پروتکل در تلاش است تا به مشکل کنونی پایان دهد.

حمله هفته گذشته

همین هفت روز پیش بود که تورچین حمله دیگری را تجربه کرده بود. گرچه در ابتدا مقدار اتر به سرقت رفته مشخص نبود، تخمین‌ها نشان می‌داد که بیش از 13 هزار اتر با ارزشی بالغ بر 27 میلیون دلار به سرقت رفته باشد. با این حال تیم توسعه تورچین پس از حمله اطلاعات را به‌روزرسانی کردند و مشخص شد که 4 هزار واحد اتریوم معادل 8.3 میلیون دلار به سرقت رفته است.

تورچین پس از آن حمله اظهار داشت که خزانه این پروژه سرمایه لازم برای جبران خسارت تمامی قربانیان را دارد و از هکرها خواست تا با آنها در تماس باشند.

تیم توسعه تورچین در این رابطه گفت:

«اگرچه ما سرمایه لازم برای جبران خسارت سرمایه از دست رفته را داریم از هکرها می‌خواهیم تا با تیم ما تماس بگیرند تا در رابطه با بازپرداخت وجوه و کسب جایزه صحبت کنیم.»

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x