سه دلیل جهت افزایش قیمت کاردانو تا مرز 7.50 دلار

سه دلیل جهت افزایش قیمت کاردانو تا مرز 7.50 دلار
0
بازدید : 3590

گزیده خبر:

قیمت کاردانو در 30ام ماه مه با توجه به نمودار چهار ساعته یک کانال نزولی تشکیل داده است. ADA اکنون از پایین ترین سطح 2018 ( 1.39 دلار) به بیش از 61.8٪ فیبوناچی اصلاحی در ماه مه( 1.69 دلار) رسیده است. کندل ماهانه نیز برای اولین بار بالاتر از اوج سال 2018 بسته شده و پایه محکمی را برای افزایش قیمت های آینده ایجاد کرده.

 • قیمت کاردانو، ADA را به چهارمین رمزارز بزرگ بر اساس ارزش بازار تبدیل کرده است.
 • فیبوناچی افزایشی 138.2% در افت ماه مه 2018 – 2020 در حدود 7.50 دلار است.
 • کاردانو یک پروژه سبز ایجاد شده است که در حال پیشرفت میباشد.

سود دو رقمی در ماه مه

در تاریخ 25 مه ، قیمت کاردانو الگوی معکوس head and shoulders در نمودار چهار ساعته را پشت سر گذاشت. اما به سرعت تحت فشار گسترده بازار قرار گرفت و به پایین تر از سطح شانهی راست رسید.

پس از شکست الگوی سر و شانه معکوس ، یک کانال نزولی ایجاد شد. کاردانو پیش از اینکه به خط روند بالایی این کانال و 200 میانگین متحرک ساده چهار ساعته برسد، سطح پشتیبانی در حدود 1.39 دلار را فتح کرد. سطحی که ADA تا به امروز آن را حفظ کرده است.

بازگشت چشمگیر از کف قیمت 2018 و ایجاد روندهای اصلاحی، Cardano را در موقعیت مناسبی قرار داد، تا خود را از روند صعود پیچیده رمزارزها جدا کند.

اولین مقاومت در برابر ازدحام قیمتها به 9 می باز میگردد و در حدود 1.79 تا 1.89 دلار است. مقاومت دیگر در نقطه برخورد یبوناچی اصلاحی  78.6  معادل 1.99 دلار با سطح روانشناختی مهم 2.00 دلار ظاهر میشود. کاردانو به زودی 2.51 دلار را به عنوان اوج قیمت خود فتح خواهد کرد و تقریبا 45 درصد سود به دست می آورد.

نمودار 4 ساعته قیمت کاردانو
نمودار 4 ساعته ADA/USD

اگر کاردانو کندل هفتگی را زیر اوج 2018 ببندد، ممکن است تا کف قیمت 24 مه ( 1.23 دلار) ریزش کند. هر افت قیمت، روند صعودی در بلند مدت را تضعیف میکند. و نشان میدهد که این دارایی به دنبال یک سناریوی جایگزین است که ممکن است شامل یک اصلاح جدید باشد.

قیمت کاردانو در بلند مدت

افزایش نرخ ADA از پایین ترین سطح مارس 2020 تا سال 2021 برای انواع مختلف سرمایه گذاران سودآور بوده است. این موضوع همچنین با خارج شدن برخی از آلتکوین ها از حوزه نفوذ بیتکوین، که از سال 2021 شروع شده، مشخص میشود.

ADA در مقایسه با BTC عملکرد چشمگیرتری داشته و 700 درصد افزایش بدست آورده. در انتها نیز پایان روند نزولی طولانی مدتی را که از سال 2018 آغاز شده بود را تایید کرده است. خروج از cheat area الگوی تکمیل Cup در اوایل ماه مه، رهبری قیمت کاردانو را تایید کرد.

تصحیح شدید ماه مه ADA را تا مرز شکست این ناحیه برد، اما به سرعت از بین رفت و جفت ارز  ADA / BTC اکنون نزدیک بالاترین حد 2021 قرار گرفته اند.

نموار هفتگی ADA/BTC
نموار هفتگی ADA/BTC

در حال حاضر ، جفت ارز ADA / BTC کاملاً پایین تر از اوج های ثبت شده در سال 2018 قرار دارند. با این وجود، سیر آنی، از ابتدای سال 2021 امکان بهبود عملکرد نسبی در میان مدت را برای کاردانو ایجاد کرده است.

افزایش علاقه موسسات به کاردانو

در گزارش هفتگی 24ام می CoinShares، دارایی های دیجیتال برای دومین هفته متوالی شاهد خروج موسسات بودند که در مجموع بالغ بر 97 میلیون دلار بود. بیتکوین با 111 میلیون دلار خروجی پیشگام است.

از همه مهمتر، گزارش 24 می نشان داد که حجم سرمایه‌گذاریهای جدید آلتکوینها 27 میلیون دلار است. کاردانو با 10 میلیون دلار بیشترین حجم ورودی سرمایه از سمت موسسات را به خود اختصاص داده است. دومین هفته متوالی از ورودی های ADA، حجم کل inflowsها را از ابتدای سال تا کنون به 24 میلیون دلار رسانده. سرمایه‌گذاران نهادی علی رغم افتهای اخیر، مشغول انباشت کاردانو بوده اند.

گزارش هفتگی جریانات صندوق دارایی های دیجیتال، 5.2 میلیون دلار ورودی دیگر به محصولات نهادی کاردانو را نشان میدهد. این سومین هفته متوالی است و ورودی YTD کاردانو را به 29 میلیون دلار افزایش میدهد.

جریانات صندوق دارایی های دیجیتال

افزایش آلتکوین هایی مانند Cardano نشان میدهد که سرمایه گذاران نهادی به سایر رمزارزها علاقمند شده اند. “داده ها نشان میدهد که کوین های اثبات سهام همچنان محبوب ترین هستند”.

حمایت مالی نهادها اعتبار آلتکوینهایی مانند Cardano را افزایش میدهد. و به پتانسیل ورودی های جدید در بلند مدت نیز اشاره میکند.

تاثیر علاقه به توکن های سبز بر قیمت کاردانو

تصمیم تسلا در جهت عدم پذیرش پرداختهای بیتکوین به دلیل تأثیر قابل توجه استخراج بر روی محیط زیست، لحظه ای مهم برای بخش بلاکچین بود.

کاردانو به عنوان کوین سبز دوستدار محیط زیست شناخته میشود. این کوین مصرف انرژی بسیار کمتری نسبت به بیت کوین یا اتریوم دارد. این تفاوت مربوط به نحوه انجام معاملات در بلاکچین است.

در موارد Bitcoin و Ethereum ، آنها از الگوریتم اثبات کار استفاده میکنند. در این الگوریتم برای تأیید تراکنش های بلاکچین ماینرها مجبور به حل معادلات ریاضی بسیار پیچیده هستند. الگوریتم های اثبات کار شبکه ایمنی را فراهم می‌آورند. اما ماینرها برای حفظ شبکه مجبور به مصرف انرژی بسیار بالایی هستند.

در مقابل، بلاکچین Cardano برای صرفه جویی در انرژی از اثبات سهام جمعی استفاده میکند. در این روش تایید معاملات به کمک سایر دارندگان ADA میسر میشود. در نتیجه جوایز استخراج کننده، که برای بیت کوین اساسی است، را حذف میکند. نتیجه یک شبکه کارآمدتر است که انرژی اضافی مصرف نمی کند.

نمودار ماهانه ADA/USD
نمودار ماهانه ADA/USD

واضح است که کاردانو برای هدایت و ساخت آینده زیست محیطی بهتر برای بخش بلاکچین در دنیایی که به دنبال صرفه جویی در مصرف انرژی است، گزینه مناسبی میباشد.

در نتیجه، قیمت کاردانو شاهد افزایش 340٪ به سطح فیبوناچی اصلاحی 138.2٪ بازار خرسی سال 2018-2020 در مرز 7.50 دلار خواهد بود.

.———————————————————–

این تحلیل صرفاْ ترجمه‌ای از  وب‌سایت fxstreet است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید نیست. سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x