تحلیل 5 رمزارزی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر بگیرند (19 اردیبهشت 1401)
0

تحلیل 5 رمزارزی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر بگیرند (19 اردیبهشت 1401)

بازدید : 206

فکت کوینز: بورس نزدک و S&P 500 برای پنجمین هفته متوالی با کاهش ارزش همراه شدند تا شاهد دوری سرمایه گذاران از دارایی های ریسکی باشیم. تحلیل بازار کریپتو تاریخ 19 اردیبهشت نیز نشان می‌دهد که بیت کوین به دلیل همبتسگی چند وقت اخیر خود با بازارهای سهام اخیرا تحت فشار قرار گرفته و با ریزش های سنگینی همراه بوده است.

بیت کوین در ابتدای هفته به ریزش خود ادامه داد و اکنون در مسیر سقوط برای ششمین هفته متوالی قرار گفته است. اتفاقی که از سال 2014 تاکنون رخ نداده است. ضعف بیت کوین باعث شده تا تمام بازار کریپتو با نوسان های شدید و روند نزولی همراه شود و ارزش کل بازار نیز به زیر 1.6 تریلیون دلار سقوط کند.

زمانی که احساسات بازار نزولی باشد، تریدرها با هر خبر منفی که در بازار منتشر می‌شود تصمیم به فروش دارایی های خود می‌گیرند. همچنین به نظر می‌رسد اخبار پیرامون بی ثبات شدن استیبل کوین UST نیز در بازار تاثیر گذاشته و باعث ریزش قیمت ها شده است. آیا بعد از شش هفته ریزش متوالی زمان بازگشت قیمتی بیت کوین شده است؟ در ادامه به تحلیل 5 ارز دیجیتالی می‌پردازیم که در روزهای آتی توانایی رشد و بازگشت قیمت دارند.

تحلیل BTC/USDT

تحلیل بیت کوین تاریخ 20 اردیبهشت نشان می‌دهد که قیمت روز 5 ماه مه به میانگین 20 روزه در 38265 دلار واکنش منفی نشان داد و به زیر خط حمایتی کانال صعودی سقوط کرد. این حرکت نزولی همچنین باعث بی اعتبار شدن واگرایی مثبت در RSI نمودار شد.

تحلیل بیت کوین تاریخ 19 اردیبهشت

میانگین های متحرک در نمودار بیت کوین جهت رو به پایین گرفته و RSI نیز در محدوده اشباع فروش قرار دارد تا شاهد برتری فروشندگان در بازار باشیم. بیت کوین در محدوده 34322 دلاری حمایت کوچکی دارد اما اگر خریداران در دفاع از آن ناموفق عمل کنند، شاهد سقوط تا سطح 32917 دلاری باشیم. این سطح از اهمیت مهمی برخوردار است و شکست آن راه را تا 28805 دلار باز می‌کند.

بنابر نمودار بیت کوین تاریخ 19 اردیبهشت، اگر قیمت به سطح 34322 دلاری واکنش دهد و با رشد همراه شود، ممکن است در سطح میانگین 20 روزه دوباره فروشندگان وارد عمل شوند. ریزش از این سطح به معنای ماندگاری احساسات نزولی در بازار خواهد بود. این دیدگاه نزولی در صورت تثبیت قیمت بالای میانگین 20 روزه بی اعتبار خواهد شد. در این صورت شانس حرکت بیت کوین به سمت 41466 دلاری وجود دارد.

نمودار 4 ساعته بیت کوین

تحلیل نمودار 4 ساعته بیت کوین تاریخ 19 اردیبهشت نشان می‌دهد که میانگین های متحرک روندی نزولی به خود گرفته تا شاهد برتری فروشندگان باشیم. با این حال RSI در محدوده ای قرار دارد که ممکن است شاهد یک روند تثبیتی یا رالی صعودی در کوتاه مدت باشیم. در صورت رخ ندادن این رالی صعودی، فشار فروش حفظ خواهد شد و بیت کوین به سمت 32917 دلار حرکت می‌کند.

برخلاف آن در صورت بسته شدن کندل بالای میانگین 20 روزه ممکن است شاهد رالی صعودی قدرتمندی در کوتاه مدت باشیم. در این صورت احتمال رشد قیمت تا میانگین 50 روزه وجود دارد. برای اینکه بتوانیم صحبت از پایان روند نزولی داشته باشیم، بیت کوین باید سطح 40000 دلاری را تثبیت کند.

تحلیل ALGO/USDT

تحلیل الگوراند تاریخ 19 اردیبهشت نشان می‌دهد که در چند روز گذشته قیمت این ارز داخل یک کانال نزولی در حال معامله بوده است. روز 1 ماه مه قیمت واکنشی مثبت به کف کانال نشان داد و خریداران در ادامه قیمت الگوراند را از میانگین 20 روزه عبور دادند تا شاهد کاهش فشار فروش باشیم.

تحلیل الگوراند 19 اردیبهشت

اگر خریداران قیمت را بالای میانگین 50 روزه در 0.76 دلار حفظ کنند، ممکن است شاهد رالی صعودی و حرکت به سمت خط مقاومتی کانال باشیم. این سطح اهمیت بالایی دارد و اگر خریداران موفق به شکست آن شوند شاهد حرکت به سمت اهداف 1.1 و سپس 1.25 دلاری خواهیم بود.

مطلب مفید: لایت پیپر (Litepaper)؛ منبعی برای کاربران کنجکاو

از سویی دیگر اکر قیمت به خط مقاومتی کانال واکنش نشان دهد شاهد ادامه حرکت الگوراند داخل کانال برای مدت بیشتری خواهیم بود. برای ادامه یافتن روند نزولی فروشندگان باید الگوراند را به زیر کانال برسانند و در آنجا قیمت را تثبیت کنند.

نمودار 4 ساعته الگوراند

تحلیل نمودار 4 ساعته الگوراند تاریخ 19 اردیبهشت نشان می‌دهد که میانگین 20 روزه جهت رو به بالا گرفته و RSI نیز در محدوده مثبت قرار دارد تا شاهد برتری خریداران در بازار باشیم. مقاومتی در سطح 0.80 دلاری وجود دارد که در صورت عبور از آن شاهد حرکت به سمت سطح مقاومتی کانال خوهیم بود.

میانگین 20 روزه بسیار مهم است و واکنش مثبت قیمت به آن می‌تواند شرایط را کامل به نفع خریداران و احتمال عبور قیمت از 0.80 دلار را افزایش دهد. با اینن حال واکنش منفی به این سطح می‌تواند فشار فروش را افزایش دهد و در این صورت توقف بعدی الگوراند میانگین متحرک 50 روزه خواهد بود.

تحلیل XMR/USDT

تحلیل مونرو تاریخ 19 اردیبهشت نشان می‌دهد که قیمت این ارز چند روز گذشته را در محدوده حمایتی 200 دلاری در حال معامله ب.ده است. خریداران اجازه سقوط قیمت به زیر خط روند نزولی را نداده و قصد تبدیل آن به حمایت را دارند.

تحلیل مونرو 19 اردیبهشت

خریداران باید قیمت را به بالای میانگین 20 روزه در 223 دلار رسانده و این سطح را تثبیت کنند تا شاهد اتمام اصلاح مونرو باشیم. در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را از مقاومت کوچک در سطح 240 دلاری عبور دهند، شاهد رالی صعودی مونرو به سمت 289 دلار خواهیم بود.

از سویی دیگر اگر قیمت از سطح کنونی یا میانگین 20 روزه با ریزش همراه شود، نشان از تسلیم نشدن فروشندگان دارد و ممکن است شاهد سقوط مونرو به زیر 200 دلار نیز باشیم. در این صورت فشار فروش افزایش خواهد یافت و هدف بعدی فروشندگان می‌تواند 150 دلار باشد.

نمودار 4 ساعته مونرو

تحلیل نمودار 4 ساعته مونرو تاریخ 19 اردیبهشت نشان می‌دهد که الگوی مثلث متقارن در نمودار ایجاد شده تا شاهد بلاتکلیفی خریداران و فروشندگان  باشیم. اگر قیمت از سطح مقاومتی الگو خارج شود به معنای پایان روند نزولی خواهد بود. در این صورت مونرو می‌تواند به سمت میانگین 20 روزه در 252 دلار حرکت کند.

با این حال اگر قیمت به سمت سطح حمایتی الگو حرکت کند و شاهد شکست این سطح باشیم به معنای ادامه دار بودن روند نزولی و حرکت به سمت هدف قیمتی الگو در 164 دلار خواهیم بود.

تحلیل XTZ/USDT

تحلیل تزوس تاریخ 19 اردیبهشت نشان می‌دهد که قیمت روز 29 آوریل خط روند صعودی بلند مدت خود را شکست و روز 5 ماه مه و هنگام تلاش خریداران برای بازپس گیری آن فروشندگان با موفقیت از آن دفاع کردند. فروشندگان در تلاش برای آغاز یک روند نزولی هستند اما در سطوح فعلی کمی با مشکل مواجه شده‌اند.

تحلیل تزوس 19 اردیبهشت

اگر خریداران بتوانند خط روند صعودی را پس بگیرند به معنای آن است که بازار مخالف روند نزولی است. در این صورت شاهد رالی صعودی به سمت مقاومت های پیش رو در 3.18 و 3.4 دلار خواهیم بود. دیدگاه صعودی در حالتی بی اعتبار می‌شود که قیمت دوباره نسبت به خط روند واکنش منفی نشان دهد. در این صورت شاهد تبدیل شدن آن به مقاومت خواهیم بود و تثبیت قیمت زیر سطح 2.39 دلاری می‌تواند آغازگر یک روند نزولی و حرکت به سمت 2 دلار باشد.

نمودار 4 ساعته تزوس

تحلیل نمودار 4 ساعته تزوس تاریخ 19 اردیبهشت نشان می‌دهد که میانگین 20 روزه جهتی حنثی به خود گرفته و RSI یک واگرایی مثبت تشکیل داده است تا شاهد ضعف روند نزولی باشیم. تزوس می‌تواند حرکتی به سمت 2.9 دلار را آغاز کند و در این سطح با مقاومت فروشندگان مواجه شود. شکست و تثبیت بالای این سطح نیز راه را برای رالی به سمت اهداف 3 و 3.3 دلاری هموار می‌کند.

مطلب مفید: اندیکاتورهای ضروری برای ترید ارز دیجیتال

با این حال اگر تزوس از سطح کنونی یا مقاومت پیش رو با ریزش همراه شود، به معنای فروش در رالی ها خواهد بود، اتفاقی که قیمت را در محدوده میان 2.9 تا 2.39 دلار نگه می‌دارد. در صورتی که شاهد شکسته شدن سطح 2.39 دلاری باشیم، فشار فروش افزایش خواهد یافت و روند نزولی سرعت می‌گیرد.

تحلیل THETA/USDT

تحلیل تتا در تاریخ 19 اردیبهشت نشان می‌دهد که در چند هفته گذشته قیمت این ارز در محدوده بین 2.27 تا 4.40 دلار معامله می‌شده است. این محدوده رنج قیمتی در تاریخ 6 مه روندی نزولی به خود گرفت تا بیانگر برتری فروشندگان باشد.

تحلیل تتا 19 اردیبهشت

درحالی که میانگین متحرک 20 روزه  در2.57 دلار جهت رو به پایین دارد، RSI در تلاش برای ایجاد یک واگرایی صعودی است که نشان دهنده ضعف فروشندگان و روند نزولی است. اگر خریداران قیمت را به بالای سطح 2.27 دلار برسانند، ممکن است فروشندگانی که زیر این سطح 2. دلار وارد معامله فروش شده‌اند، به دام خریداران بیافتند.

بدین ترتیب تتا می‌تواند تا میانگین متحرک 20 روزه افزایش یابد. این سطح بسیار مهم است و باید به آن توجه داشت زیرا اگر خریداران قیمت را از آن عبور دهند، ارز تتا می‌تواند تا میانگین 50 روزه در 3.10 دلار افزایش یابد. اما اگر قیمت از سطح فعلی یا 2.27 دلاری کاهش یابد و به زیر 2 دلار سقوط کند، این دیدگاه صعودی بی اعتبار خواهد شد.

نمودار 4 ساعته تتا

بنابر نمودار 4 ساعته تتا تاریخ 20 اردیبهشت، خریداران در کف های قیمتی نزدیک به سطح روانی 2 دلاری در حال خرید هستند. اگر خریداران قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، بیانگر از دست رفتن احتمالی کنترل فروشندگان بر بازار خواهد بود. در این صورت تتا می‌تواند تا بالای مقاومت 2.64 دلاری صعود کند. این سطح ممکن است دوباره مانند یک مقاومت قوی عمل کند، اما اگر خریداران از این مانع عبور کنند، ممکن است روند صعودی با رشد بیشتری همراه باشد.

اگر برخلاف این فرضیه قیمت از میانگین متحرک 20 روزه یا خط روند نزولی کاهش یابد، نشان دهنده ادامه یافتن فروش در رالی های صعودی است که می‌تواند احتمال شکست و تثبیت زیر سطح 2 دلاری و ادامه روند نزولی را افزایش دهد.

این تحلیل صرفاْ ترجمه‌ای از وبسایت کوین تلگراف است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش نیست. سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه آموزش ارز دیجیتال در اصفهان هستید، مجموعه فکت کوینز با ارائه به روزترین آموزش‌ها و تکنیک‌های معاملاتی می‌تواند به شما کمک کند تا با کمترین ریسک و بیشترین اطلاعات وارد این بازار مالی جهانی شوید. فکت کوینز یکی از بهترین مجموعه‌ها برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال در اصفهان است و شما با شرکت در دوره ها می توانید تمامی اطلاعات و مهارت‌های مورد نیاز برای فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را بیاموزید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
کوینکس
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x