تحلیل 5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران این هفته باید زیر نظر بگیرند (9 اسفند 1400)
0

تحلیل 5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران این هفته باید زیر نظر بگیرند (9 اسفند 1400)

بازدید : 387

فکت کوینز: تحلیل ارزهای دیجیتال تاریخ 9 اسفند نشان می‌دهد که اخبار و تنش های سیاسی احتمالا باعث نوسانات قیمتی شدیدتری در بیت کوین و آلت کوین ها در روزهای آینده شود. با اینکه اخبار انتشار یافته از سمت رئیس جمهور پوتین مبنی بر آماده باش نیروها و سلاح های هسته ای منفی است اما از سویی دیگر گزارشاتی مبنی بر مذاکرات میان این دو کشور امیدها را برای پایان یافتن هر چه زودتر درگیری ها زنده کرده است.

در این میان نقش جامعه ارزهای دیجیتال نیز بیش از پیش پررنگ شد، چرا که دولت اوکراین درخواست کمک از طریق ارزهای دیجیتال کرد. همچنین به نظر می‌رسد مردم این کشور قادر نیستند از طریق بانک ها پول برداشت کنند و اکنون تنها راه چاره آنها ارزهای دیجیتال است.

در حالی که برخی از تحلیلگران، 34,300 دلار را کف قیمتی بیت کوین می‌دانند، داده های مشتقه چنین چیزی را نشان نمی‌دهند. به نظر می‌رسد حداقل در کوتاه مدت حرکات قیمتی بیت کوین و ارزهای دیجیتال وابسته به اتفاقات شرق اروپا باشد. در ادامه به تحلیل 5 ارز دیجیتالی می‌پردازیم که معامله گران باید این هفته زیر نظر بگیرند.

تحلیل BTC/USDT

تحلیل بیت کوین تاریخ 9 اسفند نشان می‌دهد که بازگشت قیمت این ارز از کف 34,322 دلاری در 24 فوریه با رسیدن بیت کوین به میانگین های متحرک در 26 فوریه و مقاومت فروشندگان همراه شد. با این حال نکته مثبت برای روند صعودی آن است که خریداران با وجود مقاومت سنگین همچنان نا امید نشده‌اند.

تحلیل بیت کوین

بنابر تحلیل بیت کوین، میانگین های متحرک جهتی خنثی دارند و RSI نیز در تلاش است تا خود را به ناحیه میانی برساند. چنین چیزی بیانگر تلاش خریداران برای بازگشت به میدان است. اگر خریداران قیمت را بالای میانگین های متحرک نگه دارند، شاهد رالی صعودی بیت کوین به سمت مقاومت 45,821 دلاری خواهیم بود.

با این حال اگر قیمت نسبت به میانگین ها واکنش منفی نشان دهد، احتمالا چند روزی شاهد روند خنثی میان دو سطح 39,600 و 36,250 دلاری خواهیم بود. شکست و تثبیت قیمت زیر سطح حمایتی ذکر شده منجر به سقوط بیت کوین تا 32,900 دلار خواهد شد.

نمودار 4 ساعته بیت کوین

نمودار 4 ساعته بیت کوین تاریخ 9 اسفند نشان می‌دهد که قیمت در حال معامله شدن در محدوده 38,200 و 39,600 دلار بوده است. با این حال جهت رو به بالای میانگین های متحرک و همچنین RSI در محدوده مثبت نشان از برتری نسبی خریداران دارد.  تثبیت قیمت بالای 39,600 دلار می‌تواند باعث صعود بیت کوین تا 41,000 دلار و سپس 42,000 دلار شود.

با این وجود اگر شاهد ریزش بیت کوین از سطح کنونی باشیم اما شاهد فاصله زیاد تا مقاومت 39,600 دلاری نباشیم، احتمالا به تغییر احساسات بازار از فروش در رالی ها به خرید در کف های قیمتی منجر شود. اما اگر در سقوط بیت کوین سطح 38,200 دلاری از دست برود، توقف بعدی قیمت 36,250 دلار خواهد بود.

مطلب مفید: ۴ رمز ارز ارزان قیمت که در آینده نزدیک پتانسیل رشد بسیار بالایی دارند

تحلیل LUNA/USDT

تحلیل لونا تاریخ 9 اسفند نشان می‌دهد که قیمت این ارز پس از شکست و تثبیت خط روند نزولی خود، با روند مثبت همراه شد. این افزایش قدرت خرید منجر شد تا شاهد عبور لونا از مقاومت 70 دلاری نیز باشیم.

تحلیل لونا

بنابر تحلیل، میانگین های متحرک در آستانه قطع یکدیگر رو به بالا هستند، اما RSI در محدوده اشباع خرید قرار گرفته است. چنین چیزی حاکی از برتری خریداران است اما احتمال اصلاح جزئی نیز برای لونا وجود دارد. در صورت حرکت نزولی، خریداران احتمالا از حمایت 70 دلاری و سپس 60 دلاری دفاع کنند. واکنش مثبت به هر یک از این سطوح باعث صعود لونا تا 90 دلار خواهد شد. در صورت شکست میانگین 20 این دیدگاه صعودی بی اعتبار خواهد شد.

نمودار 4 ساعته لونا

نمودار 4 ساعته لونا تاریخ 9 اسفند نشان می‌دهد که قیمت لونا مدت طولانی را در محدوده 47 تا 60 دلاری مدر حال معامله بود. سپس شکست سطح 60 دلاری سیگنالی مبنی بر رالی صعودی صادر کرد. میانگین متحرک 20 روزه جهت رو به بالا دارد و RSI نیز در محدوده مثبت قرار گرفته تا شاهد برتری خریداران باشیم.

بنابر تحلیل لونا، اگر خریداران از میانگین متحرک 20 روزه دفاع کنند، احتمال ادامه یافتن روند صعودی افزایش می‌یابد. در این صورت شاهد افزایش قیمت تا 80 دلار و سپس مقاومت 87 دلاری خواهیم بود. با این حال سقوط قیمت و تثبیت زیر 70 دلار منجر به ریزش لونا تا 64 دلار خواهد شد.

تحلیل AVAX/USDT

تحلیل آوالانچ تاریخ 9 اسفند نشان می‌دهد که قیمت این ارز چند روز گذشته را داخل یک کانال نزولی سپری کرده است. آوالانچ روز 20 فوریه میانگین های متحرک خود را رو به پایین شکست اما خریداران موفق شدند 5 روز بعد دوباره این سطح را پس بگیرند.

تحلیل آوالانچ

بنابر تحلیل آوالانچ، خریداران اکنون تلاش خواهند کرد که قیمت را به خط روند نزولی کانال برسانند. این سطح از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که شکست و تثبیت بالای آن به معنای تغییر روند احتمالی خواهد بود. در این صورت شاهد حرکت آوالانچ به سمت 100 دلار و سپس 120 دلار خواهیم بود.

با این وجود اگر قیمت به خط روند نزولی واکنش منفی نشان دهد، شاهد ریزش دوباره قیمت تا میانگین های متحرک خواهیم بود. واکنش مثبت نسبت به این سطح شانس شکست و تثبیت قیمت بالای کانال نزولی را بسیار افزایش می‌دهد. این دیدگاه صعودی در صورت ریزش قیمت از سطح کنونی و از دست رفتن 70 دلار بی اعتبار خواهد شد.

نمودار 4 ساعته آوالانچ

نمودار 4 ساعته آوالانچ تاریخ 9 اسفند نشان می‌دهد که قیمت مدتی است میان مقاومت 83 دلاری و میانگین های متحرک در حال معامله شدن است. میانگین 20 روزه جهتی خنثی به خود گرفته و RSI نیز در ناحیه میانی قرار دارد تا شاهد تعادلی میان عرضه و تقاضا باشیم.

اگر قیمت آوالانچ به زیر 76 دلار برسد، این تعادل از بین خواهد رفت و فروشندگان بر بازار تسلط پیدا می‌کنند. اما اگر قیمت به سطوح کنونی واکنش مثبت نشان دهد و 83 دلار را تثبیت کند، شاهد رالی صعودی خواهیم بود که هدفش مقاومت 100 دلاری خواهد بود.

ATOM/USDT

تحلیل اتم تاریخ 9 اسفند نشان می‌دهد که قیمت این ارز روز 24 فوریه واکنش بسیار قوی و مثبتی نسبت به حمایت 20 دلاری خود نشان داد. به نظر می‌رسد بنابر این اتفاق تریدرها قصد دارند ناحیه رنج 20 تا 45 دلاری را همچنان حفظ کنند.

تحلیل اتم

بنابر تحلیل، قیمت اتم در 26 فوریه از میانگین متحرک 20 روزه در 27 دلار گذشت و اکنون خریداران در تلاش هستند تا این سطح را تثبیت کنند. میانگین 20 روزه جهتی خنثی به خود گرفته و RSI در محدوده میانی قرار دارد تا شاهد تلاش خریداران برای بازگشت به میدان باشیم.

اگر خریداران موفق شوند اتم را بالای میانگین 50 روزه حفظ کنند، شاهد رالی صعودی به سمت 37 دلار خواهیم بود. اما اگر قیمت با سقوط همراه شود و میانگین 20 روزه نیز از دست برود، شاهد حرکت نزولی اتم به سمت سطح 24 دلاری خواهیم بود.

نمودار 4 ساعته اتم

نمودار 4 ساعته اتم نشان می‌دهد که خریداران قیمت را به بالای میانگین های متحرک و خط روند نزولی رسانده‌اند. میانگین 20 روزه جهت رو به بالا دارد و RSI نیز در محدوده مثبت است تا شاهد برتری خریداران باشیم. در صورت تثبیت خط روند نزولی، خریداران تلاش می‌کنند تا از مقاومت 31 دلاری عبور کنند و اتم را به 34 دلار برسانند. با این حال اگر قیمت میانگین 20 روزه را از دست دهد، شاهد سقوط بیشتر اتم تا میانگین 50 روزه خواهیم بود.

FTM/USDT

تحلیل فانتوم تاریخ 9 اسفند نشان می‌دهد که قیمت این ارز چند ماه گذشته را میان ناحیه 1.24 دلاری تا 3.38 دلاری در حال معامله بوده است. واکنش مثبت و قوی قیمت به حمایت 1.24 دلاری در تاریخ 24 فوریه نشان از حمایت خریداران از این سطح دارد.

تحلیل فانتوم

بنابر تحلیل، واکنش فانتوم به حمایت مذکور باعث شد تا قیمت به میانگین 20 روزه برسد. اگر خریداران این سطح را با موفقیت تثبیت کنند، شاهد حرکت فانتوم به سمت میانگین 50 روزه در 2.18 دلار خواهیم بود. شکست و عبور از این سطح نیز قیمت را برای رالی صعودی تا 2.6 دلار آماده می‌کند.

مطلب مفید: سانی (Sunny) چیست؟ آموزش گام به گام استفاده از Sunny Aggregator

با این حال اگر قیمت از سطح کنونی با ریزش همراه شود، ممکن است مدتی شاهد حرکت فانتوم میان میانگین 20 روزه و حمایت 1.24 دلاری باشیم. سطح 1.24 دلاری از اهمیت بالایی برخوردار است و شکست آن می‌تواند منجر به آغاز روند نزولی تازه ای برای فانتوم شود.

نمودار 4 ساعته فانتوم

نمودار 4 ساعته فانتوم تاریخ 9 اسفند نشان می‌دهد که میانگین های متحرک یکدیگر را در جهت مثبت قطع کرده‌اند تا شاهد اتمام روند نزولی در کوتاه مدت باشیم. اگر قیمت به میانگین های متحرک واکنش مثبت نشان دهد بیانگر خرید در کف های قیمتی از سمت تریدرها خواهد بود.

بنابر تحلیل، خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالای خط روند نزولی تثبیت کنند. در صورت موفقیت شاهد حرکت فانتوم به سمت 2.14 دلار و 2.4 دلار خواهیم بود. اما اگر قیمت زیر میانگین های مذکور تثبیت شود، دیدگاه صعودی در کوتاه مدت اعتبار خود را از دست خواهد داد. چنین چیزی به معنای فعالیت فروشندگان در سطوح بالا خواهد بود.

این تحلیل صرفاْ ترجمه‌ای از وبسایت کوین تلگراف است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش نیست. سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x