تحلیل 5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر بگیرند (12 اردیبهشت 1401)
0

تحلیل 5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر بگیرند (12 اردیبهشت 1401)

بازدید : 77

ماه آوریل یکی از ماه‌های فراموش‌نشدنی برای بازار سهام و ارز دیجیتال بوده است. بیت کوین در این ماه 17% سقوط کرد که بدترین عملکرد وی در سال جاری و آوریل‌های سال‌های گذشته محسوب می‌شود. به طور مشابه، شاخص نزدک کامپوزیت نیز در این ماه 12.3% سقوط کرد و بدترین عملکرد ماهانه خود از اکتبر 2008 را به ثبت رساند.

اما نکته مثبتی که برای سرمایه‌گذاران بازار رمزارز وجود دارد این است که بیت کوین همچنان با قیمتی بالاتر از کف سال جاری خود (33000 دلار) معامله می‌شود. در مقایسه، شاخص نزدک 100 به پایین‌ترین سطح خود در سال جاری رسیده و شاخص S&P 500 نیز کمی با ثبت کف قیمتی جدید در سال 2022 فاصله دارد. همه این‌ها نشان می‌دهد که بیت کوین توانسته است از یک فروش گسترده جلوگیری کند که بیانگر وجود تقاضا در سطوح پایین قیمتی است.

در کنار بیت کوین، اتریوم هم توانسته خود را بالاتر از کف قیمتی سال 2022 حفظ کند. به گفته شرکت جارویس لبز، در حال حاضر هم نهنگ‌ها و هم سرمایه‌گذاران خرد هردو مشغول انباشت در سطوح پایین هستند.

اما آیا بیت کوین پس از دوام آوردن در ماه آوریل در ماه جدید میلادی ضررها را جبران می‌کند؟ آیا آلت کوین‌ها از آن پیروی خواهند کرد؟ در ادامه وضعیت 5 ارز دیجیتالی که باید در طول هفته جاری (آغاز از 12 اردیبهشت 1401) به آن توجه داشته باشید را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در روز 30 آوریل به خط حمایت کانال صعودی خود سقوط کرد اما بازگشت آن در روز نخست ماه مه نشان می‌دهد خریداران با تمام وجود از این سطح دفاع می‌کنند.

نمودار بیت کوین تایم فریم روزانه
نمودار بیت کوین تایم فریم روزانه

اگرچه میانگین متحرک نمایی 20 روزه در ناحیه 29956 دلار نشان‌دهنده برتری نسبی فروشندگان است، واگرایی مثبت در شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد مومنتوم منفی قیمت ممکن است در ادامه تضعیف شود.

در صورت ادامه بازیابی قیمت، خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه سوق دهند. در صورت موفقیت، می‌توان متوجه شد در نزدیکی خط حمایت کانال، فشار خرید بسیاری وجود دارد. پس از آن بیت کوین می‌تواند تا میانگین متحرک ساده 50 روزه خود در ناحیه 41954 دلاری صعود کند.

در سمت مقابل، هرگونه ضعف در بازیابی قیمت نشان دهنده عدم حمایت کافی در ناحیه کف کانال صعودی خواهد بود. در صورتی که قیمت از سطوح فعلی که هم‌تراز با میانگین متحرک 20 روزه است پایین بیاید و به زیر کانال کاهش یابد، می‌توان انتظار افت تا 34322 دلار و حمایت 32917 دلاری را داشت.

نمودار بیت کوین تایم فریم 4 ساعته
نمودار بیت کوین تایم فریم 4 ساعته

در نمودار 4 ساعته نیز قیمت بیت کوین در داخل یک الگوی کنج نزولی در حال کاهش است و شاخص قدرت نسبی نیز یک واگرایی مثبت با قیمت ایجاد کرده که خبر از تضعیف احتمالی مومنتوم نزولی می‌دهد.

در صورتی که خط مقاومت الگوی کنج نزولی شکسته شود، مومنتوم صعودی می‌تواند افزایش یافته و شانس بیت کوین برای رسیدن به 41000 دلار افزایش خواهد یافت. در صورت افزایش قیمت بیشتر، بیت کوین می‌تواند به 43000 دلار برسد.

در سمت مقابل، در صورت کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک 20 روزه و شکسته شدن خط حمایت الگوی کنج نزولی، فشار فروش ممکن است افزایش یابد.

تحلیل قیمت لونا

قیمت لونا در چند روز گذشته در یک روند صعودی تثبیت شده است. قیمت این ارز روز گذشته از حمایت قوی 75 دلاری به سمت بالا حرکت کرد که نشان می‌دهد خریداران به شدت از این سطح حمایت می‌کنند.

نمودار لونا تایم فریم روزانه
نمودار لونا تایم فریم روزانه

لونا می‌تواند در این حرکت تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود (88 دلار) صعود کند. پس از آن قیمت ممکن است در این ناحیه با مقاومت فروشندگان مواجه شود. بازگشت قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه خطر سقوط قیمت به زیر حمایت 75 دلار را افزایش خواهد داد.

در صورتی که این اتفاق بیفتد، الگوی سر و شانه نزولی در نمودار لونا تکمیل می‌شود که نشان دهنده تغییر روند احتمالی است.

بر عکس، اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود برسانند، لونا دوباره می‌تواند صد دلاری شود. عبور از مرز 100 دلار می‌تواند نشان از اتمام روند اصلاحی این ارز باشد.

نمودار لونا تایم فریم 4 ساعته
نمودار لونا تایم فریم 4 ساعته

در نمودار 4 ساعته نیز قیمت پس از بازگشت از حمایت قوی 75 دلاری در تلاش برای رسیدن به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه است. در صورت تحقق این مهم، فشار فروش کاهش خواهد یافت. در ادامه اگر میانگین متحرک ساده 50 روزه به سمت بالا شکسته و کندلی بالاتر از آن بسته شود، می‌توان انتظار داشت قیمت برای مدتی بین 75 تا 100 دلار نوسان کند.

در سمت مقابل اما اگر قیمت از سطوح کنونی یا میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، می‌تواند متوجه افزایش فعالیت فروشندگان با آغاز رالی قیمت شد. پس از آن باید منتظر کاهش قیمت به حمایت 75 دلاری باشیم.

تحلیل قیمت نیر

عدم موفقیت خریداران در رساندن قیمت به بالای 18 دلار در چند روز گذشته باعث شد تا قیمت توکن نیر (NEAR) به سطوح پایینی سقوط کند. قیمت در تاریخ 30 آوریل به زیر حمایت روانی 10 دلاری خود کاهش یافت اما حمایت خریداران در آن ناحیه از سقوط قیمت بیشتر جلوگیری کرد.

نمودار نیر تایم فریم روزانه
نمودار نیر تایم فریم روزانه

در صورتی که در ادامه قیمت از میانگین متحرک ساده 200 روزه خود در محدوده 11.94 دلاری فراتر برود، می‌توان اینطور قلمداد کرد که کاهش تا حمایت 10 دلار تنها یک تله خرسی بوده است. پس از آن می‌توان انتظار داشت نیر تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود در ناحیه 13.86 دلاری افزایش یابد و آنجا با مقاومت فروشندگان مواجه شود.

خریداران بایستی این سطح با پشت سر بگذارند تا بتوان گفت فاز اصلاحی بازار نیر به اتمام رسیده است. در صورت تحقق این مهم، می‌توان انتظار داشت نیر تا مقاومت 18 دلاری افزایش یابد.

در سمت مقابل، در صورت سقوط قیمت از میانگین متحرک ساده 200 روزه، احتمال کاهش قیمت به زیر حمایت 10 دلاری افزایش می‌یابد. پس از آن می‌توان انتظار داشت قیمت به 9.30 و 8 دلار برسد.

نمودار نیر تایم فریم 4 ساعته
نمودار نیر تایم فریم 4 ساعته

در نمودار 4 ساعته قیمت نیر با جهشی به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود رسیده است. در صورت حفظ این محدوده، نیر می‌تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه صعود کند. در صورت ثبتیت قیمت بالاتر از این سطح، می‌توان انتظار داشت روند نزولی کوتاه مدت به پایان برسد.

اما اگر خریداران نتوانند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ کنند، می‌توان گفت که فروشندگان به سیاست فروش در رالی ادامه داده‌اند. پس از آن آنها تلاش خواهند کرد تا قیمت را بار دیگر به زیر حمایت 10 دلاری برسانند و روند نزولی را از سر بگیرند.

تحلیل قیمت وی چین

وی چین در روزهای گذشته در محدوده گسترده 0.043 تا 0.083 دلار در حال تثبیت بوده است. در ادامه قیمت به حمایت این محدوده رسید که کما فی سابق از سقوط بیشتر جلوگیری کرد.

نمودار وی چین تایم فریم روزانه
نمودار وی چین تایم فریم روزانه

جهش قیمت از حمایت 0.043 دلاری در روز نخست ماه مه نشان می‌دهد خریداران با تمام وجود از این ناحیه دفاع کرده‌اند. در صورت حفظ شتاب خرید و عبور قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 0.055 دلار، می‌توان انتظار داشت قیمت برای چند روز دیگر در ناحیه مذکور باقی بماند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی یا میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، می‌توان متوجه شد تقاضا در سطوح بالاتر کاسته می‌شود. پس از آن فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر محدوده مذکور کاهش دهند و در صورت تحقق این مهم، قیمت وی چین ممکن است تا 0.034 دلار کاهش یابد.

نمودار وی چین تایم فریم 4 ساعته
نمودار وی چین تایم فریم 4 ساعته

در نمودار 4 ساعته، قیمت از حمایت قوی 0.043 دلاری به سمت بالا بازگشته است و خریداران اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. در صورت موفقیت، می‌توان گفت که کنترل بازار از اختیار فروشندگان خارج شده است. در ادامه وی چین می‌تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه برسد که این مسیر را برای جهش احتمالی تا 0.065 دلار فراهم خواهد کرد.

در سمت مقابل، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود کاهش یابد، می‌توان گفت که فروشندگان همچنان با نزدیک شدن قیمت به مقاومت‌های روی نمودار دارایی خود را به فروش می‌رسانند. سپس آنها تلاش خواهند کرد تا حمایت قوی 0.043 دلاری را به سمت پایین بشکنند و روند نزولی را گسترش دهند.

تحلیل قیمت استپن

توکن GMT پروژه استپن در روزهای اخیر در روند صعودی خود اصلاح شده است. نکته مثبتی که وجود دارد این است که خریداران هنوز اجازه نداده‌اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود در 3.13 دلار برسد که این نشان می‌دهد احساسات معامله‌گران همچنان مثبت باقی مانده و خرید در کف ادامه دارد.

نمودار استپن تایم فریم روزانه
نمودار استپن تایم فریم روزانه

خریداران در ادامه تلاش خواهند کرد تا قیمت GMT را به بالای مقاومت 4.17 دلاری برسانند و در صورت موفقیت، روند صعودی روزهای اخیر از سر گرفته خواهد شد و شانس رسیدن قیمت تا 5 دلار افزایش خواهد یافت.

شیب صعودی میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان دهنده برتری خریداران است اما شاخص قدرت نسبی واگرایی منفی با قیمت ایجاد کرده که نشان می‌دهد ممکن است در ادامه از مومنتوم صعودی کاسته شود.

در صورتی که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، فشار فروش تشدید خواهد شد و سپس شانس کاهش قیمت تا میانگین متحرک ساده 50 روزه در 2.08 دلار افزایش خواهد یافت.

نمودار استپن تایم فریم 4 ساعته
نمودار استپن تایم فریم 4 ساعته

در نمودار 4 ساعته، تلاش فروشندگان برای حفظ و تثبیت قیمت زیر میانگین متحرک 50 روزه با شکست مواجه شده است که این نشان می‌دهد فشار خرید قابل توجهی در کف قیمتی وجود دارد. در صورتی که خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، می‌توان متوجه شد فشار فروش در حال کاهش است. پس از آن توکن GMT شانس این را خواهد داشت تا اوج تاریخی 4.17 دلاری خود را دوباره آزمایش کند.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، می‌توان گفت که فروشندگان در سطوح بالاتر فعال هستند. در ادامه آنها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه بکشانند و در صورت تحقق این مهم، ممکن است استپن تا 3 دلار کاهش یابد.

این تحلیل صرفاْ ترجمه‌ای از وبسایت کوین تلگراف است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش نیست. سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه آموزش ارز دیجیتال در اصفهان هستید، مجموعه فکت کوینز با ارائه به روزترین آموزش‌ها و تکنیک‌های معاملاتی می‌تواند به شما کمک کند تا با کمترین ریسک و بیشترین اطلاعات وارد این بازار مالی جهانی شوید. فکت کوینز یکی از بهترین مجموعه‌ها برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال در اصفهان است و شما با شرکت در دوره ها می توانید تمامی اطلاعات و مهارت‌های مورد نیاز برای فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را بیاموزید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x