بهترین کوین های دیفای در ماه جولای کدامند؟ بررسی پنج کوین برتر دیفای

بهترین کوین های دیفای در ماه جولای کدامند؟ بررسی پنج کوین برتر دیفای
0
بازدید : 2790

مفهوم دیفای

دیفای به معنای «امور مالی غیرمتمرکز» است. اصطلاحی برای انواع برنامه‌های مالی در ارزهای رمزپایه یا بلاک چین با هدف برهم زدن واسطه‌های مالی است. منظور از کوین های دیفای چیست؟ دیفای از بلاک چین، فناوری پشت ارز دیجیتال بیت کوین الهام گرفته شده است. که به چندین نهاد امکان می‌دهد نسخه‌ای از تاریخ معاملات را نگه دارند.
به این معنی که توسط یک منبع مرکزی کنترل نمی‌شود. این مولفه مهم است زیرا سیستم‌های متمرکز و واسطه‌های انسانی می‌توانند سرعت و پیچیدگی معاملات را محدود کنند. https://littlescholarsnyc.com در حالی که کاربران کنترل مستقیم کمتری بر پول خود دارند. دیفای استفاده از بلاک چین را از واسطه ساده انتقال ارزش به مولفه مالی پیچیده‌تر ترفیع می‌دهد.

بررسی پنج کوین برتر دیفای
بررسی پنج کوین برتر دیفای

بیت کوین و بسیاری دیگر از ارزهای بومی دیجیتال از روش‌های پرداخت دیجیتال قدیمی، مانند روش هایی که توسط Visa و PayPal اداره می‌شوند جدیدتر است. زیرا همه واسطه‌ها را از معاملات حذف می‌کنند. وقتی با یک کارت اعتباری قهوه را در یک کافه پرداخت می‌کنید، یک موسسه مالی با کنترل بر معامله بین شما و تجارت مستقر می‌شود و اختیار متوقف کردن یا مکث و حفظ آن را در دفتر خصوصی خود ثبت می‌کند. با بیت کوین، این موسسات مالی از تصویر حذف می‌شوند.

مطلب مفید: ماشین حساب سود استخراج

بهترین کوین های دیفای برای ماه جولای

این مقاله به بررسی پنج ارز دیجیتال برتر در بخش امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) می‌پردازد. این کوین های دیفای تا ماه جولای شرایط جالبی را پشت سر گذاشته اند که می‌تواند بر قیمت آن‌ها تأثیر مثبت داشته باشد.

مطلب مفید: چگونه با گوشی موبایل ماینینگ انجام دهیم؟

Swipe (SXP)

 • قیمت فعلی: 1.90 دلار
 • سقف بازار: 200 میلیون دلار
 • رتبه بازار Cap: # 148

اولین کوین دیفای که در اینجا بررسی می کنیم Swipe  است. هدف از پلتفرم Swipe  این است که به عنوان یک پل ارتباطی بین ارز دیجیتال و دنیای ارز فیات عمل کند. خالق این سیستم عامل Joselito Lizarondo ، سرمایه گذار اولیه بیت کوین (BTC) است. سه محصول اصلی ارائه شده توسط این سیستم عامل عبارتند از: کیف پول Swipe ، کارت نقدی و SXP. کارت اعتباری می‌تواند در پایانه‌های پرداخت استفاده شود.

Swipechain که جزء جدیدی از شبکه Swipe  است، در تاریخ 6 ژوئیه منتشر می‌شود. این کار بر قابلیت همکاری متمرکز خواهد بود. به طور خاص تر امکان مبادله بین زنجیره‌ای را فراهم می‌کند. این مولفه در تجارت بین زنجیره ای به عنوان یک وسیله جانبی عمل خواهد کرد. راه اندازی شبکه اصلی پس از فعال شدن و آزمایش شبکه بدون مشکل انجام می‌شود. از 24 مه ، SXP نزدیک به منطقه پشتیبانی افقی 1.65 دلار معامله شده است. این ارز دو بار جهش کرده است، به طور بالقوه یک الگوی دو پایین ایجاد می کند ، که با واگرایی صعودی در RSI ترکیب شده است. با این حال ، RSI هنوز بالای 50 حرکت نکرده است و خط سیگنال MACD به منطقه مثبت نرسیده است. ناحیه اصلی مقاومت بین 0.5-0.618 در برابر مقاومت Fib در سطح 3.08 تا 3.62 $ وجود دارد.

Kava.io (KAVA)

 • قیمت فعلی: 4.28 دلار
 • سقف بازار: 274 میلیون دلار
 • رتبه بازار Cap: # 124

یکی دیگر از کوین های دیفای KAVA است. Kava.io یک پلتفرم وام دهی دیفای است که به کاربران امکان می‌دهد با واریز ارز دیجیتال فعال باشند. این پشتیبانی از دارایی های بین زنجیره ای است که در مقایسه با سایر سیستم عامل‌های وام منحصر به فرد است. همچنین ، کاربران می توانند با اجرای گره های استیکینگ خود، مستقیماً از پروتکل پاداش بگیرند. Kava Swap Incentivized Testnet از 12 ژوئیه راه اندازی می‌شود. چندین ویژگی جدید از جمله: • پارامترهای حاکمیت • جوایز تفویض اختیار • هزینه مبادله را داراست.

از 6 آوریل ، KAVA در یک کانال موازی نزولی در حال کاهش است. چنین کانالهایی غالباً دارای ساختارهای اصلاحی هستند. تاکنون ، سه تلاش ناکام داشته است و در حال حاضر در مرحله ساخت چهارم است. شاخص‌های فنی در حال افزایش هستند. RSSI  بالای 50 حرکت کرده و نوسانگر تصادفی صعودی ایجاد کرده است. بنابراین، احتمالاً یک شکست جدی وجود دارد. در این صورت نزدیکترین مقاومت بعدی 7.25 دلار خواهد بود.

Avalanche (AVAX)

• قیمت فعلی: 11.92 دلار
• سقف بازار: 1.994 میلیارد دلار
• رتبه بازار Cap: # 46
Avalanche یکی دیگر از کوین های برتر دیفای، یک پلتفرم چتری است که برای راه اندازی برنامه‌های DeFi استفاده می‌شود. علاوه بر این، یک مورد استفاده در تجارت و تنظیم برنامه‌های مالی دارد. یکی از اهداف اصلی این سیستم عامل تبدیل شدن به بورس جهانی دارایی است. به این معنی که به هر کسی امکان تجارت و کنترل دارایی‌های خود را به صورت غیرمتمرکز می‌دهد. Avalanche در سپتامبر 2020 راه اندازی شد و رمزارز اصلی آن AVAX است. AVAX از زمانی که در 10 فوریه به بالاترین قیمت خود رسیده است، در حال حرکت به سمت پایین است. این یک خط حمایت نزولی است و به طور بالقوه در داخل یک سیر نزولی معامله می‌شود. در 22 ژوئن ، به خط حمایت نزولی، که همزمان با منطقه پشتیبانی افقی 11.30 دلار است، رسید.

1inch (1INCH)

• قیمت فعلی: 2.42 دلار
• سقف بازار: 529 میلیون دلار
• رتبه بازار Cap: # 107
1inch یک جمع کننده DEX است. این نیاز به بررسی دستی قیمت‌ها را برطرف می‌کند. به جای آنکه نقدینگی را از صرافی‌ ها تأمین کند، بهترین نرخ مبادله را به کاربران ارائه دهد. این توکن در آگوست سال 2020 و توسط سرگئی کانز و آنتون بوکوف ایجاد شد. رمزارز بومی آن 1INCH است. روش ایجاد شده برای به دست آوردن رمزارز ، تأمین نقدینگی در سیستم عامل و دریافت توکن در ازای انجام این کار است.

ویژگی منحصر به فرد 1inch حاکمیت فوری است. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد برای تنظیمات خاص پروتکل رأی دهند. در اواخر ماه ژوئن، بانک سوئیس Sygnum پیشنهادات مشتریان خود را برای سرمایه گذاری در چندین رمزارز  دیفای از جمله 1INCH ارائه داد. 1INCH در 23 مه به بالاتر از منطقه 2.25 دلار برگشت اما در ماه جولای بار دیگر به منطقه بازگشت. این به طور بالقوه در مرحله ایجاد یک الگوی دو پایین است. این الگو همچنین با واگرایی صعودی قابل توجهی در RSI ، MACD و نوسان ساز تصادفی ترکیب شده است. علیرغم احتمال بازگشت، تا زمانی که توکن خط حمایتی که قبل از آن شکسته شد، روند را نمی‌توان صعودی در نظر گرفت.

The Graph (GRT)

 • قیمت فعلی: 0.6744 دلار
 • سقف بازار: 1.657 میلیارد دلار
 • رتبه بازار Cap: # 53

The Graph آخرین کوین دیفای مطرح شده در این مقاله، یک پروتکل نمایه سازی است که به برنامه‌های کاربردی در هر دو اکوسیستم DeFi و Web3 قدرت می‌بخشد. این داده ها را ذخیره می کند و در شاخص هایی ذخیره می شود ، که به آنها subgraph گفته می‌شود. مورد اصلی استفاده از آن افزایش کارایی dApps است. تا کنون ، بیش از 3000 subgraph نصب شده است که برای dApp مانند Synthetix ، AAVE ، Uniswap ، Decentraland و سایر موارد استفاده می‌شود.

این نمودار همچنین میزبان یک جامعه محلی است که شامل حدود 2000 متصدی ، 200 گره شاخص و نمایندگان متعدد است. GRTاز زمان رسیدن به بالاترین حد خود در 12 فوریه در حال کاهش است. تاکنون ، به پایین ترین سطح 0.428 دلار رسیده است و این کار را در 22 ژوئن انجام داده است. پرش بعدی برای تأیید اعتبار 0.47 دلار یک پشتیبانی بود. علاوه بر این ، RSI و MACD واگرایی صعودی قابل توجهی ایجاد کرده و احتمال پرش توکن را افزایش می‌دهد. در صورت حرکت رو به بالا ، نزدیکترین مقاومت در 1.37 دلار خواهد بود.

سوالات متداول دیفای

چگونه می توانم از طریق دیفای درآمد کسب کنم؟

ارزش قفل شده در پروژه های اتریوم دیفای در حال انفجار است. طبق گزارشات بسیاری از کاربران از طریق کوین های دیفای درآمد زیادی کسب می‌کنند.

بررسی پنج کوین برتر دیفای
بررسی پنج کوین برتر دیفای

با استفاده از برنامه‌های وام مبتنی بر اتریوم ، کاربران می‌توانند با وام دادن پول خود و ایجاد سود از وام ها «درآمد منفعل» ایجاد کنند. دیفای این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا از جنبه وام دهی دیفای استفاده کنند تا دارایی های رمزنگاری شده خود را برای تولید بهترین بازده ممکن به کار گیرند. با این حال، این سیستم ها پیچیده و اغلب فاقد شفافیت هستند.

آیا سرمایه گذاری بر کوین های دیفای بی‌خطر است؟

بسیاری بر این باورند که دیفای آینده مالی دارد. و سرمایه گذاری زودهنگام در این فناوری می تواند به دستاوردهای عظیم منجر شود. اما جدایی پروژه های خوب از بد برای تازه واردان دشوار است.

با افزایش فعالیت و محبوبیت دیفای تا سال 2020، بسیاری از برنامه های دیفای ، مانند سکه YAM ، خراب و سوزانده شده اند و سرمایه بازار را در 35 دقیقه از 60 میلیون دلار به 0 دلار رسانند. سایر پروژه‌های دیفای از جمله هات داگ و پیتزا نیز به همین سرنوشت دچار شدند و بسیاری از سرمایه گذاران پول زیادی از دست دادند.

علاوه بر این ، اشکالات دیفای متأسفانه هنوز هم بسیار رایج هستند. قراردادهای هوشمند قدرتمند هستند، اما وقتی قوانین در پروتکل منصوب می‌شوند، تغییراتی در آنها ایجاد نمی‌شود ، که معمولاً اشکالات را دائمی و در نتیجه خطر را افزایش می دهد.

چه زمانی دیفای به جریان اصلی وارد می‌شود؟

در حالی که افراد بیشتری به سمت این برنامه‌های کاربردی دیفای می‌روند. سخت است که بگوییم آنها کجا خواهند رفت. بیشتر این موارد بستگی به این دارد که چه کسی آنها را مفید می داند و چرا. بسیاری بر این باورند که پروژه های مختلف DeFi می‌توانند به رابینهود بعدی تبدیل شوند، و انبوهی از کاربران جدید را با برنامه های مالی فراگیرتر و باز برای کسانی که به طور سنتی به چنین سیستم عامل هایی دسترسی ندارند، جذب کنند.

این فناوری مالی جدید ، آزمایشی است و به ویژه از نظر امنیت یا مقیاس پذیری بدون مشکل نیست. توسعه دهندگان امیدوارند که در نهایت این مشکلات برطرف شود. اتریوم 2.0 می تواند از طریق یک مفهوم معروف به شاردینگ ، نگرانی های مقیاس پذیری را حل کند.

اتریوم 2.0  چگونه بر دیفای تأثیر می‌گذارد؟

اتریوم 2.0 برای همه مشکلات دیفای یک دارو نیست. اما این یک شروع است. پروتکل های دیگری مانند Raiden و TrueBit نیز برای حل بیشتر مقیاس پذیری اتریوم در دست ساخت هستند.

جمع بندی در مورد کوین های دیفای

در حالی که اتریوم یکی از برترین کوین های دیفای است، بسیاری از طرفداران بیت کوین با هدف کاهش واسطه از معاملات مالی پیچیده تر، با استفاده از پروتکل بیت کوین روش‌هایی را برای این کار توسعه داده‌اند. به عنوان مثال شرکت‌هایی مانند آزمایشگاه‌های DG و Suredbits ، در حال کار بر روی یک فناوری «بیت کوین دیفای» به نام قراردادهای ورود به سیستم (DLC) هستند. DLC راهی برای اجرای قراردادهای مالی پیچیده تر، مانند مشتقات، با کمک بیت کوین ارائه می‌دهد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x