معرفی برترین کوین های استیکینگ
0

معرفی برترین کوین های استیکینگ

بازدید : 83

فرآیند استیکینگ در پاسخ به انرژی زیاد مورد نیاز برای پروتکل های مبتنی بر اثبات کار به میدان آمد. در اصل استیک را قفل کردن دارایی های دیجیتال معنی می‌کنند. به بیان بسیار ساده، استیکینگ ارز دیجیتال یعنی خرید یک رمز ارز و نگهداری آن در کیف پول. استیکینگ ارز دیجیتال را باید جایگزینی مقرون به صرفه برای استخراج دانست. استیکینگ نه تنها به امنیت شبکه کمک می‌کند بلکه بهترین راه برای درآمدزایی غیر فعال است. رایج‌ترین روش استیک رمزارزها استفاده از کیف پول ارز دیجیتال است. با فکت کوینز در بررسی برترین کوین های استیکینگ همراه باشید.

در ادامه سه مورد از برترین کوین های استیکینگ را با هم بررسی می کنیم.

استیکینگ فانتوم (FTM)

فانتوم (FTM) توسط دکتر بیانگ (Ahn Byung Ik) و در سال 2018 تاسیس شد. فانتوم در دپارتمان خود از حضور بهترین توسعه‌دهندگانِ حوزه ارزهای دیجیتال مانند آندره کرونه (Andre Cronje) بهره برده است. آندره کرونه کسی بود که پروژه یرن فایننس (Yearn ​Finance) را پایه گذاری کرد. یرن فایننس یک پروتکل D5 است که به طور خودکار استیبل کوین ها را به هر جایی که بالاترین بازدهی را داشته باشند، اختصاص می‌دهد. لازم به ذکر است که فانتوم با دولت‌ها و موسسات عمومی، مشارکت بسیار خوبی دارد.

برترین استیکینگ کوین ها؛ ارز دیجیتال فانتوم
ارز دیجیتال فانتوم

فانتوم از یک مکانیزم عالی اثبات سهام به نام Lachesis استفاده می‌کند که به بلاک چین آن اجازه می‌دهد تا حدود 20000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند! اما بهتر است بدانید که این حقیقت در مورد قراردادهای هوشمند فانتوم که به خاطر وجود ماشین مجازی اتریوم (fantom’s EVM) فقط اجازه پردازش چند صد تراکنش در ثانیه را می‌دهند، صدق نمی‌کند.

مکانیزم اثبات سهام Lachesis
مکانیزم اثبات سهام Lachesis

به بیان ساده، Lachesis یک مکانیزم اجماع است که مانند یک موتور به بلاک چین نیرو می‌دهد. در مقایسه با اجماع کلاسیک و ناکاموتو، Lachesis یک انتخاب سریع‌تر، مقیاس‌پذیرتر و مطمئن‌تر است. توسعه‌دهندگان می‌توانند از Lachesis برای ساخت برنامه‌های همتا به همتا و بدون نیاز به ایجاد لایه شبکه استفاده کنند.

مطلب مفید: معرفی پلتفرم های برتر استیکینگ در سال ۲۰۲۲

استیکینگ رمز ارز فانتوم
استیکینگ رمز ارز فانتوم

پاداش استیکینگ فانتوم، 14٪ در سال، بدون مشخص بودن حداقل استیک و دارای یک دوره‌ی قفلِ 7 روزه است. فانتوم به شما اجازه می‌دهد تصمیم بگیرید که چه مدت می‌خواهید FTM خود را در شبکه قفل کنید. هرچه زمان بیشتری دارایی خود را قفل کنید، پاداش بیشتری دریافت می‌کنید.

دریافت پاداش در ازای استیک فانتوم
دریافت پاداش در ازای استیک فانتوم

در اینجا یک ریسک بزرگ وجود دارد؛ فانتوم 100٪ سهام FTM را برای هر نماینده بدرفتار، حذف می‌کند! فانتوم، پروژه ای با مارکت کپ متوسط و پتانسیل رشد زیاد است که از تراکنش‌های اتریوم هم پیشی گرفته است.

چارت فانتوم به USD
چارت فانتوم به USD

فانتوم رشد خوبی دارد، چیزی که باید مراقب آن باشید این است که FTM ممکن است مانند سایر ارزهای دیجیتال بزرگتر، نوسان های شدیدی را تجربه کند. شما می‌توانید FTM را در کیف پول رسمی فانتوم (Fantom) استیک کنید.

کیف پول رسمی فانتوم (Fantom)
کیف پول رسمی فانتوم (Fantom)

مطلب مفید: استیک بهتر است یا کشت سود؟ تفاوت این دو در چیست؟

استیکینگ هارمونی (Harmony)

ارز دیجیتال هارمونی (Harmony) توسط گروهی از متخصصان کامپیوتر شامل استفان تسه (Stephen Tse)، رونگیجان لن (Rongjian Lan) و ساهیل دوان (Sahil Dewan) در سال 2018 تأسیس شد. هارمونی جایگزین دیگری برای اتریوم است، اما با رقابت آوالانچ (AVAX)، فانتوم (FTM) و خودِ اتریوم (ETH) روبه‌رو است.

رمز ارز هارمونی در رقابت با دیگران
رمز ارز هارمونی در رقابت با دیگران

هارمونی توانسته است گلچینی از بهترین ویژگی‌های ارزهای دیجیتال برتر را برای ایجاد یک پروژه امیدوارکننده با هم ترکیب کند. این پروژه‌ی نوپا، پتانسیل بسیار بالایی دارد.

هارمونی به عنوان لایه دوم سازگار برای اتریوم
هارمونی به عنوان لایه دوم سازگار برای اتریوم

هارمونی از مکانیزم جدید اجماع اثبات سهام به نام اثبات سهام موثر یا effective proof-of-stake استفاده می‌کند که به بلاک چین خود اجازه می‌دهد حدود 500 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. این سرعت پردازشِ تراکنش برای یک شارد هارمونی است، به ازای هر شاردِ اضافی، این پردازش، 500 تراکنش بر ثانیه افزایش می‌یابد.

پاداش استیکینگ هارمونی اکنون حدود 4٪، با حداقل استیک 1000 و با یک دوره قفل یک روزه است. رمز ارز هارمونی ریسک زیادی ندارد، زیرا مجازات‌های کاهش‌دهنده هارمونی (ONE) شدید نیست. هارمونی جای زیادی برای رشد دارد و جامعه بزرگی را تشکیل داده است.

استیکینگ رمز ارز هارمونی
استیکینگ رمز ارز هارمونی

پرایس اکشن هارمونی به اندازه سایر آلتکوین‌هایی که در این مقاله بررسی می‌شوند و 100 آلتکوین برتر در وب سایت کوین مارکت کپ، سودآور به نظر نمی‌رسد.

چارت هارمونی به USD
چارت هارمونی به USD

می توانید با استفاده از افزونه مرورگر یک کیف پول همراه با داشبورد هارمونی، ارز دیجیتال هارمونی را استیک کنید.

استیکینگ الگورند (Algorand)

الگورند (Algorand) توسط سیلویو میکالی (Silvio Micali) ایجاد شد، او یک متخصص کامپیوتر اهل ایتالیا و استاد موسسه فناوری ماساچوست است.

برترین استیکینگ کوین ها؛ رمز ارز الگورند
رمز ارز الگورند

الگورند به دلیل ارتباطاتی که با موسسات دیگر در ایالات متحده پیدا کرده است، پتانسیل رشد بسیار زیادی دارد. یک نظریه وجود دارد که به احتمال زیاد Algo توسط فدرال رزرو برای توسعه دلار دیجیتال انتخاب می‌شود.

وضعیت CBDCها در جهان
وضعیت CBDCها در جهان

الگورند از یک مکانیزم جدید اجماع اثبات سهام به نام اثبات خالص سهام یا pure proof of stake استفاده می‌کند که به بلاک چین اجازه می‌دهد حدود 1000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند.

الگورند از پروتکل اثبات سهام خالص (PPoS) استفاده می‌کند که بر اساس اجماع بیزانس (Byzantine consensus) ساخته شده است. تأثیر هر کاربر در انتخاب یک بلاک جدید، متناسب با سهم او (تعداد توکن‌هایش) در سیستم است. کاربران به صورت تصادفی و مخفیانه برای پیشنهاد بلاک‌ها و رای دادن به طرح‌های بلاک انتخاب می‌شوند. همه کاربرانِ فعال این شانس را دارند که برای پیشنهاد و رای انتخاب شوند. احتمال انتخاب شدن یک کاربر و میزان پیشنهادات و رای‌های او، با میزان سهامش نسبت مستقیم دارد.

مطلب مفید: افزایش قیمت 50 برابری آلگوراند در آینده

رویکرد اثبات سهام خالص‌ (PPoS) در الگورند، امنیت کل اقتصاد را به صداقتِ سرمایه‌دارانِ بزرگ مرتبط می‌کند، نه به زیرمجموعه های کوچک! سیستم زمانی امن است که بیشترین پول در دستانی قابل اعتماد باشد. با رویکردهای دیگر (که در زیر به آنها اشاره شده است)، زیرمجموعه کوچکی از اقتصاد، امنیت کل اقتصاد را تعیین می‌کند، به این معنی که تنها چند کاربر می‌توانند از انجام معاملات دیگر کاربران جلوگیری کنند. در الگوراند، غیرممکن است که صاحبان بخش کوچکی از سرمایه به کل سیستم آسیب برسانند و این احمقانه است که صاحبان اکثر سرمایه بد رفتار کنند، زیرا قدرت خرید ارز را کاهش می‌دهند و به دنبال آن، از ارزش آن رمز ارز که دارایی خودشان هم هست می‌کاهند.

شبکه بلاکچین الگورند
شبکه بلاکچین الگورند

پاداش فعلی الگورند 3٪ در سال برای نمایندگان است، هیچ حداقل سهام بدون دوره قفل یا باز کردن قفل یا کاهش وجود ندارد. با شرکت در فرآیند حاکمیت Algo می‌توانید پاداش ها را تا 10 درصد در سال افزایش دهید.

استیکینگ رمز ارز الگورند
استیکینگ رمز ارز الگورند

پرایس اکشن الگورند در حال حاضر چندان خوب به نظر نمی‌رسد، این به دلیل فروش مداوم سرمایه‌گذاران اولیه، بنیاد الگورند و تیم الگورند است. بیشتر فشار فروش در اواخر سال گذشته متوقف شد، که به نوبه خود به این معنی است که algo برای همگام شدن با بقیه بازار کریپتو کار بسیار آسان‌تری خواهد داشت. همانطور که اکوسیستم آن به گسترش و توسعه ادامه می‌دهد، می‌تواند دلیلی برای رشد قیمت آن در آینده باشد.

چارت الگورند به USD
چارت الگورند به USD

استیکینگ الگورند را می‌توان با استفاده از my algo web wallet انجام داد.

کیف پول مای الگو
کیف پول مای الگو

مطلب مفید: معرفی بهترین کیف پول های الگورند (ALGO)

کلام آخر

در این مقاله با سه مورد از برترین کوین های استیکینگ آشنا شدید. به یاد داشته باشید که همیشه فقط روی چیزی سرمایه‌گذاری کنید که سرمایه‌ی اصلی زندگیان نیست و از دست دادنش لطمه‌ای به اموراتتان نمی زند. شما در فرایند کسب سود باید صبور باشید؛ اگر سرمایه‌گذار بلندمدت یا هولدر هستید، امنیت بیشتری خواهید داشت اما ممکن است سودهای کوتاه‌مدت را از دست بدهید. نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما هم تا به حال از طریق استیکینگ کسب سود کرده اید؟ نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

برگرفته از medium.com

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x