تنها با 10% سرمایه خود وارد بازار شویم؟! +ویدئو

بازدید : 1943

پست‌های زرد، مجموعه اطلاعاتی است که فعالان بازار به اشتباه به افراد می‌دهند. این پست‌ها به این هدف ساخته می‌شوند که افکار اشتباه به خورد افراد داده شود. گاهی شخصی که این پست‌ها را منتشر می‌کند، با اینکه دانش کافی دارد اما به دلایلی اطلاعات کافی به کاربران نمی‌دهد. در نتیجه این تفکر اشتباه غالب شده و مدام تکرار می‌شود. یکی از این استراتژی‌ها ” تنها با 10% سرمایه خود وارد بازار شوید! “ است. در اینترنت و فضای مجازی زیاد به این استراتژی پرداخته می‌شود. در این مقاله این استراتژی را بررسی و اشکالات وارده به آن را بیان می‌کنیم تا شما اسیر این تفکر اشتباه نشوید.

تنها با 10% سرمایه خود وارد بازار شویم؟!

  • چرا تنها 10 درصد؟ این عدد مشخص از کجا آمده است؟
  • در هر معامله 10% وارد کنیم؟یا 10% از کل سرمایه خود را برای معامله استفاده کنیم؟

هرکدام از این حالات مطرح باشد؛ باز هم این استراتژی اشکالات زیادی دارد. اگر شما به عنوان یک سرمایه گذار تنها 10% سرمایه خود را وارد بازار کنید؛ 90% سرمایه شما بلااستفاده می‌ماند. در نتیجه ضرر خواهید کرد. امن‌ترین راه برای سرمایه گذاری این است که سرمایه خود را به چند بخش تقسیم کرده و از هر بخش برای سرمایه گذاری در بازارهای مالی متفاوت استفاده کنید. بهتر است علاوه بر سرمایه‌ گذاری در بازار کریپتو، در بازارهای مالی دیگری، مثل بورس یا ملک نیز سرمایه‌گذاری کنید.

از طرف دیگر، اگر در هر معامله تنها 10% سرمایه خود را وارد کنید؛ ضرر خواهید کرد. خیلی از کمپانی‌ها و تریدرهای حرفه‌ای گاهی با بیشتر از 67% سرمایه خود معامله می‌کنند. برای مثال معامله‌ای را در نظر بگیرید که هر کندل آن حدودا 5% است. در این حالت هر پیووت حداقل 20% خواهد بود. در این شرایط اگر 10% سرمایه خود را به کار گرفته باشید، استاپ سنگینی خواهید داشت. در این حالت ضرر زیادی خواهید کرد.

و بالعکس، گاهی روند پرقدرت و در موقعیت مناسب شکسته می‌شود. در این حالت حد سود شما بالا خواهد بود. در نتیجه بهتر است درصد معامله خود را بالا ببرید. زیرا درصد سود شما نسبت به ضرری که خواهید کرد بسیار مناسب است.

10% سرمایه
10% سرمایه

منظور از استفاده از 10% سرمایه چیست؟

با توجه به دلایل ذکر شده، نمی‌توان با قطعیت گفت که بهتر است با 10% سرمایه وارد بازار شوید. گاهی بهتر است درصد سرمایه خود را افزایش داده و با 20 یا 40% از سرمایه خود معامله کنید. گاهی شرایط به نوعی است که 10% برای معامله مد نظر شما زیاد است و بهتر است 5% یا کمتر را وارد معاملات خود کنید. در نتیجه برای انتخاب درصد مناسب، باید به نوع معامله و ارز انتخابی توجه داشته باشید.

به عنوان یک معامله‌گر، نباید انتظار داشته باشید که در زمان ریزش‌‍‌ها، همیشه سرمایه‌ای جدا داشته باشید تا اگر درصدی از این سرمایه را از دست دادید، همچنان درصدی از آن باقی بماند. برخی بر این باورند که اگر تنها با 10% سرمایه خود خرید کنید، در صورت ریزش 90% آن باقی می‌ماند. در یک معامله، شخص معامله‌گر تمامی سرمایه مد نظر خود را وارد می‌کند و درصدی مناسب از سرمایه خود را تحت عنوان “درصد در خطر” برای خود در نظر می‌گیرد. در این حالت اگر تمامی استاپ‌های شما به صورت همزمان خورده شود، بخشی که از سرمایه خود از دست می‌دهید همان درصد در خطر شماست. اما نکته اصلی این است که می‌توانید با درصدی که در معامله از دست دادید دوباره در کف قیمتی خرید کنید. برای مثال اگر با 10.000 دلار معاملات خود را شروع کرده باشید؛ اگر درصد خطر خود را 10% محاسبه کرده باشید؛ در صورتی که تمامی استاپ‌های شما برخورد کند، 1000دلار از دست می‌دهید.

جمع‌بندی

trading strategy

گاهی افرادی که این اطلاعات را می‌دهند دانش خود را به صورت کامل در اختیار علاقه‌مندان قرار نمی‌دهند. یا افرادی که این اطلاعات را کپی می‌کنند درکی از بطن مطلب ندارند. و به همین دلیل اطلاعات را ناقص در اختیار کاربران قرار می‌دهند. اگر شما سرمایه گردان باشید و با 10% سرمایه‌ ای که از شخصی گرفتید معامله کنید. نیاز به سود چندین برابر دارید تا بتوانید هزینه انتظارات آن شخص را پرداخت کنید. در نتیجه نمی‌توان برای تمامی معاملات درصد خاصی را مشخص کرد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x