ارسال 36 میلیون دلار توکن جونو (JUNO) به آدرسی غیرقابل دسترس؛ علت چه بود؟
0

ارسال 36 میلیون دلار توکن جونو (JUNO) به آدرسی غیرقابل دسترس؛ علت چه بود؟

بازدید : 141

فکت کوینز: یک خطای کپی و جای گذاری توسط توسعه دهنده ای در بلاک چین جونو (Juno) مبتنی بر شبکه کازماس باعث شده است تا 36 میلیون دلار رمز ارز به آدرسی غیرقابل دسترسی ارسال شود. سه میلیون توکن JUNO به ارزش 36 میلیون دلار از کیف پول نهنگی با نام تاکومی آسانو به این آدرس غیرقابل دسترس ارسال شده است. به نظر می‌رسد از این توکن ها قرار بوده است در ایردراپی برای جامعه جونو استفاده شود.

توییت آسانو

توکن ها قرار بود برای هولدرهای جونو ارسال شود تا با استفاده از آنها این کاربران در تصمیمات مربوط به نحوه خرج کردن آن رای گیری کنند، با این حال به دلیل خطای پیش آمده سرمایه 36 میلیون دلاری به آدرسی فرستاده شده است که هیچکس به آن دسترسی ندارد.

آندریا دی میشل، یکی از توسعه دهندگان اصلی جونو درباره این اتفاق گفته است که هنگام ارسال آدرس قرارداد هوشمند برای توسعه دهندگان، هش تراکنش را نیز دقیقا زیر آدرس جای گذاری کرده است. با این حال مشکل زمانی رخ داده که وی مشخص نکرده است کدامیک آدرس و کدام هش تراکنش است.

بنابر صحبت های دی میشل، توسعه دهندگان به اشتباه هش تراکنش را که دقیقا مشابه آدرس کیف پول بوده را کپی کرده‌اند. در نتیجه سرمایه های منتقل شده به قسمتی از بلاک چین ارسال شده‌اند که هیچکس به آن دسترسی ندارد. نکته قابل توجه آن است که شبکه جونو 125 اعتبارسنج دارد و هیچ یک از آنها نیز متوجه این اشتباه نشدند.

مطلب مفید: نحوه فروش NFT یا توکن‌های غیر قابل تعویض

توسعه دهندگان در گذشته راه هایی برای معکوس کردن روند یک تراکنش ایجاد کرده‌اند اما این راهکارها معمولا آسان نیستند. از آنجایی که جونو یک بلاک چین اثبات سهام است، رفع این مشکل برای مهندیسن و توسعه دهندگان کمی آسان تر است.

جونو بر اساس مدل حاکمیتی عمل می‌کند و در آن هولدرهای توکن بومی شبکه می‌توانند رای به تغییر تراکنش های شبکه دهند و تغییر جهت تراکنش ها در شبکه نیازمند رای گیری گسترده و همچنین به روزرسانی برای بلاک چین است. بنابر گزارش ها جونو در حال کار روی رفع این مشکل است اما احتمالا اتمام آن چند روزی به طول بیانجامد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه آموزش ارز دیجیتال در اصفهان هستید، مجموعه فکت کوینز با ارائه به روزترین آموزش‌ها و تکنیک‌های معاملاتی می‌تواند به شما کمک کند تا با کمترین ریسک و بیشترین اطلاعات وارد این بازار مالی جهانی شوید. فکت کوینز یکی از بهترین مجموعه‌ها برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال در اصفهان است و شما با شرکت در دوره ها می توانید تمامی اطلاعات و مهارت‌های مورد نیاز برای فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را بیاموزید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
کوینکس
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x