بررسی انواع استخراج ابری _ مزایا و معایب استخراج ابری
0

بررسی انواع استخراج ابری _ مزایا و معایب استخراج ابری

بازدید : 437

در مقاله استخراج ابری چیست؟ با مفهوم این فرآیند آشنا شدیم. در این مقاله به بررسی انواع استخراج ابری و مزایا و معایب آن می پردازیم. با ظهور صنعت ارز دیجیتال، فرصت‌های جدیدی برای درآمدزایی به وجود آمده است که به این صنعت مرتبط است. یکی از این موارد استخراج کریپتو است. این مشارکت کنندگان را به سمت ذینفعان در بلاک چین های مختلف سوق می‌دهد.

روش‌های مختلفی برای شرکت در بخش استخراج رمز ارز وجود دارد. شما می‌توانید یک رویکرد عملی را انتخاب کنید. در این راهنما، ما بر مورد دوم تمرکز خواهیم کرد. در اینجا، همه مواردی را که می‌خواهید در مورد انتخاب روش کارآمدتر استخراج رمزنگاری یا آنچه که در اصطلاح ابر استخراج نامیده می شود، بدانید. اما در ابتدا ، شما باید حداقل یک درک اساسی از نحوه کار استخراج رمز ارز داشته باشید.

استخراج رمز ارز چیست؟

استخراج رمز ارز شامل توالی فرآیندهایی است که برای اطمینان، به روشی غیرمتمرکز، از یک شبکه بلاک چین مشخص ارائه می‌شود. ماینرها از طریق فعالیت‌های خود معاملات را تأیید می‌کنند و در مجموع ارزهای دیجیتال جدید را تولید می‌کنند.

انتظار می‌رود که یک ماینر:

  • یک گره در شبکه بلاک چین اجرا کند.
  • وظایف خاص برای یافتن بلوک جدید را انجام دهد.
  • تراکنش‌های جدید را روی بلوک بارگذاری کند.
  • اطمینان حاصل کند که هیچ هزینه مضاعفی برای رمز ارزها وجود ندارد.

پس از اتمام این فرایندها، شبکه بلاک چین به ماینرهای موفق با کوین های جدید پاداش می‌دهد. این مکانیزم توزیع اولیه است که توسط بلاک چین های اثبات کار (PoW) (زنجیره های بلوکی که از استخراج پشتیبانی می کنند) استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که وظیفه ویژه‌ای که به ماینرها اختصاص داده می‌شود به نوع مکانیزم PoW مورد استفاده بستگی دارد.

انواع استخراج ابری
انواع استخراج ابری

به عنوان مثال، شبکه بیت کوین و سایر بلاک چین هایی که از مکانیزم SHA-256 (الگوریتم هش امن 256 بیتی) استفاده می‌کنند، نیازمند ماینرهایی هستند که برای حل معادلات ریاضی بسیار دشوار با یکدیگر رقابت کنند. این فرایند نیاز به سطح بالایی از قدرت محاسباتی دارد. به این معنی که ماینرهایی که می‌خواهند موفق شوند باید بتوانند مقدار مشخصی از بودجه را در سخت افزار کافی سرمایه گذاری کنند تا اطمینان حاصل شود که شانس اجرای یک عملیات استخراج سودآور را دارند.

همچنین توجه داشته باشید که شبکه‌های بلاکچین به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به طور مداوم شکل استخراج را تنظیم می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که بلوک‌های جدید در یک بازه ثابت پیدا می‌شوند.

مطلب مفید: ماشین حساب سود استخراج

ماینر موفق

بنابراین، هر زمان که تعداد گره‌های استخراج در یک شبکه مشخص افزایش یابد، یا قدرت محاسبه گره‌های استخراج موجود آن افزایش یابد، مشکل استخراج شبکه شدیدتر می‌شود. در صورت عکس این مسئله، شبکه خود تنظیم می‌شود تا دشواری معادله SHA-256 را کاهش دهد. در بیشتر موارد، ماینرهای مشتاق باید در ریگ استخراج تخصصی و قدرتمند سرمایه گذاری کنند تا برایشان سودآور باشد.

با در نظر گرفتن این نکته، برای تبدیل شدن به یک ماینر موفق بهتر است موارد زیر را انجام دهید:

  • سرمایه گذاری در ریگ های استخراج با عملکرد بالا. یک قطعه سخت افزاری استخراج می‌تواند تا 8000 دلار هزینه داشته باشد و یک دستگاه برای یک میانر که امیدوار است سود کسب کند کافی نیست.
  • کسب کدنویسی و تخصص فنی مورد نیاز برای اجرای گره کامل در شبکه بلاک چین.
  • صورتحساب برق برای راه‌اندازی و خنک سازی ریگ های استخراج به صورت تمام وقت، می‌تواند برای ماینرها سود به همراه داشته باشد. بنابراین، ماینرها باید منبع برق ارزان را انتخاب کنند. یا مکان‌هایی با آب و هوای سردتر را انتخاب کنند تا میزان برق مورد نیاز برای خنک‌سازی سخت‌افزار استخراج را کاهش دهند. برای تبدیل شدن به ی ماسنر موفق نه تنها درک درست مفاهیم بلکه آشنایی با انواع استخرج ابری نیز لازم است.

به طور خلاصه، یک ماینر مستقل به مهارت فنی، تعهد و سرمایه کافی، برای داشتن شانس موفقیت نیاز دارد. از آنجا که همه ماینرها نمی‌توانند این شرایط را برآورده کنند، استخراج ابری وارد ماجرا می‌شود.

مطلب مفید: ریگ استخراج (Mining Rig) چیست؟

استخراج ابری چیست؟

اکنون که مفهوم اساسی استخراج را فهمیدید، درک مفهوم و انواع استخراج ابری برای شما آسانتر است. همان‌طور که از نام آن پیداست، استخراج ابری فرآیند استفاده از قدرت محاسبات ابری برای استخراج ارزهای دیجیتال است. در این حالت شما به اشخاص ثالث هزینه پرداخت می‌کنید تا همه کارها را برای شما انجام دهند. در واقع، شما نیازی به خرید و نگهداری ریگ استخراج و اجرای گره بلاک چین ندارید.

با استفاده از استخراج ابری، شرکت کنندگان معمولاً ریگ های استخراج یا قدرت هش را اجاره می‌کنند. قدرت هش اندازه گیری قدرت یک ریگ استخراج است. به طور معمول در واحدهای Gh / s و Th / s محاسبه می‌شود. شرکت ارائه دهنده خدمات ماینینگ ابری دارای یک مرکز یا مزرعه مملو از سکوهای استخراج است و به کاربران امکان خرید یا اجاره سهم از هش قدرت تولیدی خود را می‌دهد.

انواع استخراج ابری
انواع استخراج ابری

ارائه دهنده خدمات استخراج ابری باید در سخت افزارهای استخراج برتر سرمایه گذاری کرده باشد. در حالت مطلوب، مزرعه خود را در مکانی با دسترسی به برق ارزان و آب و هوای خنک تر تاسیس کند. این روش تضمین می‌کند که هزینه های سربار اداره مزرعه در حد قابل قبولی کاهش می‌یابد.

چنین راه‌حلی برای افرادی که علاقه‌مند به اشتغال به جنبه فنی استخراج نیستند، ایده آل است. در بیشتر موارد، شرکت کنندگان می‌توانند با استفاده از گوشی های هوشمند خود میزان هش و درآمد خود را از استخراج ابری پیگیری کنند.

مطلب مفید: استخراج ابری چیست؟

انواع استخراج ابری

در ادامه به بررسی انواع استخراج ابری که استخراج میزبان و اجاره قدرت هش هستند می پردازیم.

استخراج میزبان

استخراج میزبان شامل خرید یا اجاره ریگ در مزارع است. در این سناریو، ممکن است مجبور شوید هزینه تنظیم و نگهداری ریگ استخراج را پرداخت کنید. خوبی این مدل این است که اغلب هزینه‌های مربوط به دسترسی به برق کافی را کاهش می‌دهد. همچنین شما کنترل بیشتری بر روی ریگ (های) اجاره‌ای خود دارید. و می توانید برق هش تولید شده را به استخر های استخراج هدایت کنید. در نتیجه شانس خود را برای یافتن یک بلاک جدید تقویت می‌کنید. سرانجام، شما بر پاداش‌های تولید شده کنترل کامل دارید. زیرا فقط باید هزینه‌های تعمیر و نگهداری و تنظیمات را به ارائه دهنده خدمات استخراج ابری پرداخت کنید.

اجاره قدرت هش

در مقابل استخراج میزبان، قدرت هش لیزینگ است. این مولفه شامل اجاره بخشی از توان هش تولید شده توسط یک مزرعه استخراج است. در اینجا، شما هیچ هزینه‌ای برای نگهداری نمی‌پردازید. برای دریافت سهمی از سود مزرعه فقط باید مشترک یک طرح شوید. هنگامی که مزرعه بلوک جدیدی پیدا می‌کند و ارزهای رمزپایه را به عنوان پاداش دریافت می‌کند، درآمد حاصل از آن با توجه به سهم هش، بین کاربران تقسیم می‌شود.

مزایا و معایب استخراج ابری

انواع استخراج ابری گزینه ایده‌آل برای کسانی هستند که می‌خواهند از مزایای اقتصادی استخراج بهره ببرند بدون اینکه نیازی به پرداختن به تمام نیازهای فنی و سخت افزاری داشته باشند که قبلاً در این راهنما ذکر شد. استخراج ابری همچنین می‌تواند به طور بالقوه در کاهش هزینه‌های افزون در اجرای یک ریگ استخراج کمک کند.

با این وجود، اشکالات احتمالی وجود دارد که شما باید قبل از انتخاب مدل استخراج ابری، آن‌ها را در نظر بگیرید. اولین مورد، میزان بالای کلاهبرداری در بخش استخراج ابری است. با گذشت سال‌ها، این بخش به زمینه مناسبی برای طرح‌های تقلبی تبدیل شده است. از آن‌جا که سرمایه‌گذاران ممکن است فرصتی برای ارزیابی حضوری مزارع استخراج نداشته باشند، تأیید ادعاهای ارائه شده توسط شرکت استخراج ابری برای آن‌ها دشوار است.

مزایا و معایب انواع استخراج ابری
مزایا و معایب انواع استخراج ابری

برخی از ارائه دهندگان انواع استخراج ابری حتی طرح‌های هرمی را اجرا می‌کنند. در این طرح‌ها سرمایه گذاران اولیه با سپرده‌های سرمایه گذاران جدید هزینه‌هایشان پرداخت می‌شود. ارائه دهندگان با دانستن اینکه این کار پایدار نیست، سرانجام کلاهبرداری‌هایی را انجام می‌دهند. قبل از انتخاب سرویس استخراج ابری معین، مسئولیت فقط برعهده شماست. این شما هستید که از قبل باید همه چیز را بررسی کنید. اعتبار سیستم عامل را در انجمن‌های رمزنگاری بررسی کنید. محدودیت‌های برداشت را در نظر بگیرید و از پیشنهاداتی که نوید معاملات سودآور را می دهند، خودداری کنید.

جزئیات دیگری که باید به آن توجه کنید، سودآوری بالقوه پیشنهاد است. اگر مبلغ پرداختی برای اجاره، خرید یا نگهداری ریگ های مبتنی بر ابر با توان هش ارائه شده مطابقت نداشته باشد، ممکن است متحمل ضرر شوید.

قبل از شروع کار با استخراج ابری، سرمایه استخراج و درآمد بالقوه را با دقت تجزیه و تحلیل کنید.

کلام آخر

استخراج ابری ابزاری مناسب برای کسب درآمد منفعلانه است. این ابزار پیچیدگی های خودش را دارد. ما در این با این حال، همانطور که در این راهنما ذکر شد، با مشکلات عجیب و غریب خود همراه است. از این رو انجام تحقیقات گسترده و درک مفاهیم اصلی استخراج، قبل از شروع لازم است.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x