بررسی انواع استخراج ابری ؛ مزایا و معایب استخراج ابری
0

بررسی انواع استخراج ابری ؛ مزایا و معایب استخراج ابری

بازدید : 2089

در مقاله استخراج ابری چیست؟ با مفهوم استخراج ابری آشنا شدیم. در این مقاله به بررسی انواع استخراج ابری و مزایا و معایب آن می‌پردازیم. با ظهور صنعت ارز دیجیتال، فرصت‌های جدیدی برای درآمدزایی به وجود آمده است که به این صنعت مرتبط است. یکی از این موارد استخراج ارز دیجیتال است.

روش‌های مختلفی برای استخراج ارز دیجیتال وجود دارد. در این مقاله همه روش‌های استخراج ابری را شرح خواهیم داد. اما در ابتدا، باید حداقل یک درک اولیه از نحوه کار استخراج ارز دیجیتال داشته باشید.

استخراج ارز دیجیتال چیست؟

استخراج ارز دیجیتال شامل فرآیندهایی است که برای اطمینان از امنیت و غیرمتمرکز بودن شبکه بلاک چین و تولید ارز دیجیتال  انجام می‌شود. ماینرها از طریق فعالیت‌های خود تراکنش‌هارا تأیید می‌کنند و در مجموع ارزهای دیجیتال جدید را تولید می‌کنند.

 یک ماینر:

  • یک گره در شبکه بلاک چین را اجرا می‌کند.
  • وظایف خاصی ا برای یافتن بلوک جدید انجام می‌دهد.
  • تراکنش‌های جدید را به بلوک اضافه می‌کند.
  • اطمینان حاصل کند که هیچ رمز ارزی دوبار پرداخت نخواهد شد.

پس از اتمام این فرایندها، شبکه بلاک چین به ماینرها با کوین های جدید پاداش می‌دهد. این مکانیزم توزیعی است که توسط بلاک چین‌های اثبات کار (PoW) استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که وظیفه ویژه‌ای که به ماینرها اختصاص داده می‌شود به نوع مکانیزم PoW مورد استفاده بستگی دارد.

انواع استخراج ابری
انواع استخراج ابری

به عنوان مثال، شبکه بیت کوین و سایر بلاک چین‌هایی که از مکانیزم SHA-256 (الگوریتم هش امن 256 بیتی) استفاده می‌کنند، نیازمند ماینرهایی هستند که برای حل معادلات ریاضی بسیار دشوار با یکدیگر رقابت کنند. این فرایند نیاز به سطح بالایی از قدرت محاسباتی دارد. به این معنی که ماینرهایی که می‌خواهند موفق شوند باید بتوانند مقدار مشخصی از بودجه خود را در سخت‌افزار سرمایه گذاری کنند تا اطمینان حاصل شود که شانس اجرای یک عملیات ماینینگ سودآور را دارند.

همچنین توجه داشته باشید که شبکه‌های بلاکچین به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به طور مداوم سختی استخراج را تنظیم می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که بلوک‌های جدید در یک بازه زمانی  ثابت پیدا می‌شوند.

مطلب مفید: ماشین حساب سود استخراج

ماینر موفق

بنابراین، هر زمان که تعداد گره‌های استخراج در یک شبکه مشخص افزایش یابد، سختی استخراج شبکه نیز شدیدتر می‌شود.با در نظر گرفتن این نکته، برای تبدیل شدن به یک ماینر موفق بهتر است موارد زیر را انجام دهید:

  • سرمایه گذاری در ریگ‌های ماینینگ با عملکرد بالا. یک ریگ استخراج می‌تواند تا 8000 دلار هزینه داشته باشد و یک دستگاه برای یک ماینر که امیدوار است سود کسب کند  تنها کافی نیست.
  • یاد گرفتن مهارت فنی مورد نیاز برای اجرای گره کامل (ول نود) در شبکه بلاک چین.
  • تعرفه برق می‌تواند در میزان سود ماینرها تاثیر زیادی داشته باشد. بنابراین، ماینرها باید به منبع برق ارزان دسترسی داشته باشند. یا مکان‌هایی با آب و هوای سردتر را انتخاب کنند تا میزان برق مورد نیاز برای خنک‌سازی سخت‌افزار استخراج را کاهش دهند. برای تبدیل شدن به یک ماینر موفق نه تنها درک درست مفاهیم بلکه آشنایی با انواع استخرج ابری نیز لازم است.

به طور خلاصه، یک ماینر مستقل به مهارت فنی، تعهد و سرمایه کافی، برای داشتن شانس موفقیت نیاز دارد. از آنجا که همه ماینرها نمی‌توانند این شرایط را برآورده کنند، انواع استخراج ابری وارد ماجرا می‌شود.

مطلب مفید: ریگ استخراج (Mining Rig) چیست؟

استخراج ابری چیست؟

اکنون که مفهوم اساسی استخراج را فهمیدید، درک مفهوم استخراج ابری و انواع استخراج ابری برای شما آسانتر است. همان‌طور که از نام آن پیداست، استخراج ابری فرآیند استفاده از قدرت محاسبات ابری برای استخراج ارزهای دیجیتال است. در این حالت شما به پلتفرم‌های  شخص ثالث هزینه پرداخت می‌کنید تا همه کارها را برای شما انجام دهند. در واقع، شما نیازی به خرید و نگهداری ریگ استخراج و اجرای گره بلاک چین ندارید.

با استفاده از استخراج ابری، افراد معمولاً ریگ های استخراج یا قدرت هش را اجاره می‌کنند. قدرت هش اندازه گیری قدرت یک ریگ استخراج است. به طور معمول در واحدهای Gh / s و Th / s محاسبه می‌شود. شرکت ارائه دهنده خدمات ماینینگ ابری دارای یک مرکز یا مزرعه مملو از سکوهای استخراج است و به کاربران امکان خرید یا اجاره سهم از هش قدرت تولیدی خود را می‌دهد.

انواع استخراج ابری چیست؟
انواع استخراج ابری

ارائه دهندگان خدمات استخراج ابری باید در سخت افزارهای استخراج برتر سرمایه گذاری کنند و در حالت مطلوب، مزرعه خود را در مکانی با دسترسی به برق ارزان و آب و هوای خنک تاسیس کند. این روش تضمین می‌کند که هزینه‌های سربار اداره مزرعه در حد قابل قبولی کاهش می‌یابد.

چنین راه‌حلی برای افرادی که علاقه‌مند به اشتغال به جنبه فنی استخراج نیستند، ایده آل است. در بیشتر موارد، شرکت کنندگان می‌توانند با استفاده از گوشی‌های هوشمند خود میزان هش و درآمد خود از استخراج ابری را پیگیری کنند.

مطلب مفید: استخراج ابری چیست؟

انواع استخراج ابری

در ادامه به بررسی انواع استخراج ابری که استخراج میزبان و اجاره قدرت هش هستند می پردازیم.

استخراج میزبان

استخراج میزبان شامل خرید یا اجاره ریگ در مزارع است. در این سناریو، ممکن است مجبور شوید هزینه تنظیم و نگهداری ریگ استخراج را پرداخت کنید. خوبی این مدل این است که اغلب هزینه‌های مربوط به دسترسی به برق کافی را کاهش می‌دهد. همچنین شما کنترل بیشتری بر روی ریگ (های) اجاره‌ای خود دارید. و می توانید برق هش تولید شده را به استخر های استخراج هدایت کنید. در نتیجه شانس خود را برای یافتن یک بلاک جدید تقویت می‌کنید. سرانجام، شما بر پاداش‌های تولید شده کنترل کامل دارید. زیرا فقط باید هزینه‌های تعمیر و نگهداری و تنظیمات را به ارائه دهنده خدمات استخراج ابری پرداخت کنید.

اجاره قدرت هش

در مقابل استخراج میزبان، قدرت هش لیزینگ است. این مولفه شامل اجاره بخشی از توان هش تولید شده توسط یک مزرعه استخراج است. در اینجا، شما هیچ هزینه‌ای برای نگهداری نمی‌پردازید. برای دریافت سهمی از سود مزرعه فقط باید مشترک یک طرح شوید. هنگامی که مزرعه بلوک جدیدی پیدا می‌کند و ارزهای دیجیتال را به عنوان پاداش دریافت می‌کند، درآمد حاصل از آن با توجه به سهم هش، بین کاربران تقسیم می‌شود.

مزایا و معایب استخراج ابری

انواع استخراج ابری گزینه ایده‌آل برای کسانی هستند که می‌خواهند از مزایای اقتصادی استخراج بهره ببرند بدون اینکه نیازی به پرداختن به تمام نیازهای فنی و سخت افزاری داشته باشند که قبلاً در این راهنما ذکر شد. استخراج ابری همچنین می‌تواند به طور بالقوه در کاهش هزینه‌های افزون در اجرای یک ریگ استخراج کمک کند.

با این وجود، اشکالات احتمالی وجود دارد که شما باید قبل از انتخاب مدل استخراج ابری، آن‌ها را در نظر بگیرید. اولین مورد، میزان بالای کلاهبرداری در بخش استخراج ابری است. با گذشت سال‌ها، این بخش به زمینه مناسبی برای طرح‌های تقلبی تبدیل شده است. از آن‌جا که سرمایه‌گذاران ممکن است فرصتی برای ارزیابی حضوری مزارع استخراج نداشته باشند، تأیید ادعاهای ارائه شده توسط شرکت استخراج ابری برای آن‌ها دشوار است.

مزایا و معایب انواع استخراج ابری
مزایا و معایب انواع استخراج ابری

برخی از ارائه دهندگان انواع استخراج ابری حتی طرح‌های هرمی را اجرا می‌کنند. در این طرح‌ها سرمایه گذاران اولیه با سپرده‌های سرمایه گذاران جدید هزینه‌هایشان پرداخت می‌شود. ارائه دهندگان با دانستن اینکه این کار پایدار نیست، سرانجام کلاهبرداری‌هایی را انجام می‌دهند. قبل از انتخاب سرویس استخراج ابری معین، مسئولیت فقط برعهده شماست. این شما هستید که از قبل باید همه چیز را بررسی کنید. اعتبار سیستم عامل را در انجمن‌های رمزنگاری بررسی کنید. محدودیت‌های برداشت را در نظر بگیرید و از پیشنهاداتی که نوید معاملات سودآور را می دهند، خودداری کنید.

جزئیات دیگری که باید به آن توجه کنید، سودآوری بالقوه پیشنهاد است. اگر مبلغ پرداختی برای اجاره، خرید یا نگهداری ریگ های مبتنی بر ابر با توان هش ارائه شده مطابقت نداشته باشد، ممکن است متحمل ضرر شوید.

قبل از شروع کار با استخراج ابری، سرمایه استخراج و درآمد بالقوه را با دقت تجزیه و تحلیل کنید.

کلام آخر

استخراج ابری ابزاری مناسب برای کسب درآمد منفعلانه است و  انواع استخراج ابری در این حوزه وجود دارد. این ابزار پیچیدگی‌های خودش را دارد و همانطور که در این مقاله ذکر شد، با مشکلات خاص خود همراه است. از این رو انجام تحقیقات گسترده و درک مفاهیم اویه استخراج، قبل از شروع کار ضروری است.

استخراج ابری چیست؟

به استخراج از راه دور اصطلاحا استخراج ابری گفته می‌شود. در استخراج ابری کاربران می‌توانند از طریق پلتفرم‌‌های کلود ماینینگ در استراج ارز دیجیتال سهیم شوند.

آیا می‌توان از استخراج ابری سود کسب کرد؟

بله. همانند استخراج سخت افزاری می‌توان با خرید توان محاسباتی از پلتفرم‌های ارائه دهنده فضای محاسباتی ابری، شروع به استخراج ارزهای دیجیتال و کسب سود کرد.

مزایای استفاده از استخراج ابری چیست؟

استخراج ابری برای افرادی مناسب است که دانش کافی در این حوزه ندارند. استخراج ابری همچنین نیازی به خرید سخت‌افزارهای گران قیمت ندارد. استخراج ابری بدون پرداخت هزینه‌های عملیاتی و صرف انرژی برق انجام می‌شود.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x