والت یا کیف پول چیست؟ آشنایی با انواع والت یا کیف پول ارز دیجیتال

بازدید : 1773

در این ویدئو به بررسی انواع والت یا کیف پول ارز دیجیتال خواهیم پرداخت:

والت ارز دیجیتال چیست؟

والت یا کیف پول ارز دیجیتال یک برنامه نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری جهت مدیریت رمزارزها است. یک کیف پول یا والت کلیدهای خصوصی و عمومی کاربر را ذخیره می‌کند. این کلیدها برای کاربر این امکان را فراهم می‌کنند که ارزهای دیجیتال خود را مبادله کند.

1 -wallet های کاغذی

در این کیف پول ها که ایمن ترین نوع هستند، کلید عمومی و کلیدخصوصی بر روی کاغذ چاپ می شود.پس باید مواظب باشید که حروف و ارقام این دو کلید مخدوش نشوند، چرا که اگر نتوانید آنها را بخوانید امکان دسترسی به ارزهای خود را هم نخواهید داشت.

2 -walletهای سخت افزاری

در این نوع والت کلید خصوصی روی یک سخت افزار ذخیره می شود و امنیت آن بسیار بالاست. مثل  terezo – ledger

3-wallt های نرم افزاری

در این نوع والت کلید خصوصی روی موبایل یا کامپیوتر ذخیره می شود.برخی از کیف پولهای موبایلی تنها یک ارز یا یک خانواده از ارزها را می توانند ذخیره کنند .مثل trustکه ارزهای خانواده اتریوم را ذخیره میکند. ولی برخی از کیف پول ها مثل کوینومی تعداد ارزهای زیادی را پوشش می دهند و حتی امکان تبدیل این ارزها به یک دیگر را هم فراهم میکنند.

4 -والت یا کیف پول های آنلاین

این کیف پول درآخرین رتبه امنیت قرار دارد. چون کلید خصوصی در بستر اینترنت ذخیره میشود و امکان هک شدن آنها زیاداست. مثل wallet ether m

برای مشاهده ویدئو های بیشتر می توانید ما را در آپارات نیز دنبال کنید.و برای دریافت اخبار رمزارزها به قسمت اخبار مراجعه کنید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
coinex
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x