مخالفت بانک های انگلیسی با صنعت کریپتو
0

مخالفت بانک های انگلیسی با صنعت کریپتو

بازدید : 1405

گزیده خبر:

  • بانک تجاری، NatWest می گوید که با مشتریانی که در فضای کریپتو فعالیت میکنند، تجارت نخواهد کرد.
  • به دلیل بیانات منفی اخیر NatWest، ممکن است، مشتریان حقوقی روابط بانکی خود را با این وام دهنده انگلیسی از دست دهند.

مخالفت NatWest با کریپتو

طبق گزارش Guardian ، ​​مورتن فریس، رئیس بخش بحران بانک ، فاش کرد که NatWest از خدمات به مشتریان تجاری که پرداخت ارزهای دیجیتال را قبول میکنند ، امتناع خواهد کرد.

فریس موضع بانک را در گردهمایی سهامداران در روز چهارشنبه اعلام کرد و اظهار داشت:

“ما علاقه ای برای همکاری با افرادی که تجارت اصلی آنها توسط صرافی های دیجیتال پشتیبانی می شود و یا افرادی که حرفه ی اصلی آنها، معاملات ارزهای رمزپایه است، نداریم.”

نظرات Friis مشابه اظهاراتی است که اخیرا بانک HSBC ، داشته. این بانک در اعلامیه تصمیم خود مبنی بر منع مشتریان از خرید سهام MicroStrategy ، را به شیوه مشابهی اعلام کرد. موضع ضد کریپتو، HSBC باعث شد اوایل امسال، مشتریان نتوانند، برای واریز سود از صرافی های دیجیتال استفاده کنند.

طبق گفته Friis ، با توجه به ماهیت نظارتی این صنعت، تصمیم بانک ناشی از ضعف امنیتی ارزهای دیجیتال است. عضو هیئت مدیره NatWest : ما سیر تکاملی مقررات صنعت کریپتو را از سازمان رفتار مالی انگلیس دنبال خواهیم کرد.

در ماه مارس ، FCA همه شركتهای کریپتو انگلیس را موظف كرد كه گزارش سالانه جرایم مالی را تهیه كنند. در همین حال، اظهارات مدیر NatWest پیامدهای قابل توجهی برای شرکت هایی مانند WeWork و Tesla که پذیرای پرداخت های کریپتو هستند ، دارد. فریس اظهار داشت،NatWest، همچنین جرایم مالی مشتریانی که با ارزرمزها معامله میکنند را شدیدتر پیگیری میکند.

فریس دلیل افزایش مقررات امنیتی ،در برخورد با مشتریان فعال در صنعت کریپتو را فعالیتهای غیرقانونی و پولشویی عنوان کرد. با این حال، مطالعات بیشماری نشان می دهد که فعالیت های غیرقانونی فقط یک دقیقه از تجارت جهانی ارزهای دیجیتال را تشکیل میدهند.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x