با اتمام طرح فارمینگ، صرافی یونی سواپ بیش از یک میلیارد دلار از نقدینگی خود را از دست می­دهد.
0

با اتمام طرح فارمینگ، صرافی یونی سواپ بیش از یک میلیارد دلار از نقدینگی خود را از دست می­دهد.

بازدید : 1701

برترین صرافی غیر متمرکز جهان، یونی­ سواپ ( Uniswap )، به دنبال کاهش نقدینگی (لیکوئیدتی) که امروز صورت می­گیرد، جایگاه خود را در صدر لیستِ (TVL) از دست خواهد داد.

با اعلام هفده نوامبر به عنوان آخرین روز برنامه استخراج نقدینگی ، یونی­سواپ در این روز با ریزش وثیقه چشمگیری مواجه خواهد شد. و در کمتر از بیست و چهار ساعت، بیش از یک میلیارد دلار یا چهل درصد از نقدینگی خود را از دست می­دهد. که موجب تنزل جایگاهش تا رتبه سوم در لیستِ (TVL) خواهد شد.

کریپتو پُتیتو (Crypto potato) قبلاً پیش­بینی کرده بود که اگر مسئولین یونی­ سواپ پیش از انقضای استخرها درباره آینده طرح فارمینگ تصمیم­گیری نکنند، چنین اتفاقی رخ خواهد داد. با کاهش وثیقه ها و در پی آن کم شدن فعالیت استخرها ،داراییهایی که حدود 5/2 میلیارد ارزش داشته اکنون به 960 میلیون دلار کاهش یافته است.

به گفته دپی فالس، بیش از 3/1 میلیون اتریوم به ارزش تقریبی 600 میلیون دلار البته به قیمت امروز، از پروتکل خارج شده اند. اما قیمت اتریوم در این مدت ثابت و در حدود 465 دلار مانده، به همین علت هم هنوز به فروش نرسیده است.

نظرسنجی فوری برگزار شد

در پاسخی دیر هنگام به این خروج اجتناب ناپذیر، یک نظر سنجی اضطراری منسوب به “بررسی بازار” ترتیب داده شد. تا معلوم شود آیا مردم مایلند تو­کن­های خود را خارج کنند، یا تمایل به ادامه فارمینگ در یونی سواپ دارند. پیشنهادی از طرف جامعه به یونی­سواپ مطرح شده که مبنی بر ادامه پرداخت سود با نرخ پایینتر است. و در حال حاضر در مرحله “بررسی ” قرار دارد.

در زمان انتشار این مقاله، دونهنگ بازار با گردش 30،000 توکن مابین خودشان موجب افزایش رأی های مثبت شدند. که افزایش این رأی مثبت به معنای تداوم فارمینگ است. کوپر تارلی که این پیشنهاد را مطرح کرده، توضیح داد:

“هدف از این پیشنهاد این است که شرایط همانگونه که هست حفظ شود. ما در واقع از کاهش انگیزه بعنوان ابزاری در جهت تداوم عرضه استفاده میکنیم.و همزمان نگاهی به بهینه سازی سهام در میان مدت هم خواهیم داشت.”

در صورت استقبال از این پیشنهاد، طرح تشویقی دیگری جهت تمدید فارمینگ طی دو ماه آینده مطرح خواهد شد. که نصف نرخ عرضه کنونی می­باشد. از زمان تصویب و اجرای این پیشنهاد توسط مسئولین، فارمینگِ توکن یونی به مدت 2 ماه دیگر تمدید خواهد شد. عرضه در همان 4 استخر صورت میگیرد. اما با نصف نرخ عرضه اولیه.همچنین قرار شده در صورتی که نظرسنجی به مدت 3 روز ادامه پیدا کند و حداقل 25000 رأی مثبت به این پیشنهاد داده شود، طرح به مرحله بررسی و توافق نهایی برسد.

یونی سواپ دیگر در صدر پروتکلهای دیفای نخواهد بود

حرکت گسترده وثیقه های کریپتو به نفع گردانندگان بازار پیش رفته است. زیرا با تسلط بر 18 درصد بازار در جایگاه نخست قرار گرفته. رپد(Wrapped  ) بیت کوین با ارزش کل کمی بیش از 2 میلیارد دلار در جایگاه دوم قرار دارد. در حالی که یونی سواپ به مقام سوم تنزل پیدا کرده است.  قیمت توکن یونی در زمان انتشار این مقاله 3.58 دلار است.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x