قانون Travel Rule، راهکار جدید ضد پولشویی

قانون Travel Rule، راهکار جدید ضد پولشویی
0
بازدید : 2983

ناظر قوانین ضد پول شویی ایالات متحده آمریکا (AML) با وضع قانون Travel Rule  به بررسی تمام تراکنشهای رمزنگاری شده بیش از 250 دلار میپردازد. قبلاً این مبلغ از سوی شبکه اجرای جرایم مالی ( FinCEN ) 3000 دلار تعیین شده بود . پس این تغییر باعث کاهش این حد نصاب خواهد شد.

این اقدام نشان میدهد که شبکه مذکور و بانک فدرال نسبت به گذشته به دنبال کسب اطلاعات دقیقتری درباره ی تراکنش های کوچکتر هستند.

طبق اطلاعیه ای که در روز جمعه منتشر شد ، آژانس ها خواهان کاهش این مبلغ از 3000 دلار تعیین شده در سال1995 به 250 دلار هستند . این امر بدین معناست که مؤسسات مالی ملزم هستند علاوه بر اطلاعات مشتریان اطلاعات تراکنش های بیش از 250 دلار را هم که به خارج از آمریکا ارسال شده ویا از خارج دریافت شده را به این شبکه تحویل دهند. این قانون که به قانون سفر( Travel Rule ) معروف است، به انتقال مقادیر کم هم اعمال میشود.

قانون سفر شامل حال ارزهای مجازی قابل تبدیل هم میشود. چرا که این ارزها هم در این موقعیت جزء دسته پول ها قرار میگیرند.

اطلاعات مورد نیاز مؤسسات مالی

طبق قانون سفر مؤسسات مالی به اطلاعات زیر نیازمندند:

1.نام و آدرس مبدأ یا فرستنده ؛

2.مقدار مبلغ پرداختی یا سفارش وجه ارسالی ؛

3.تاریخ اجرای دستور پرداخت یا سفارش وجه ارسالی؛

4. هرگونه دستورالعمل پرداختی که از مبدأ یا فرستنده همراه با سفارش پرداخت یا وجه ارسالی دریافت شده است.

5.مشخصات بانک ذینفع یا مؤسسه مالی گیرنده. ”

اطلاعات شخصی ای که یک صرافی رمزارز برای ذخیره حساب کاربر به آن نیاز دارد ، تهدیدی بزرگ برای امنیت داده ها به حساب می آید. علاوه بر این ، در این قانون اطلاعات باید سربسته بماند. مؤسسات مالی از منشا جغرافیایی هر معامله بیش از سقف 250 دلار اطلاع دارند.

گروه ویژه اقدامات مالی در تلاش است تا قانونی مشابهی را در سراسر جهان اعمال کند . این اقدام در دنیای رمزنگاری بسیار بحث برانگیز خواهد بود.طبق وایت پیپر بیت کوین حکم جمع آوری و تبادل اطلاعات مشتری کاملاً خلاف سیاست های “سیستم پول الکترونیکی نظیر به نظیر” است.

در حال حاضر ، این قانون فقط در حد یک پیشنهاد است و هنوز عملی نشده. در 30 روز آینده FINCEN و بانک فدرال با نظرخواهی از افراد مربوطه، رأی نهایی را اعلام خواهند کرد.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x