سناتور آمریکایی نسبت به تصویب قانون مالیات برای ارزهای دیجیتال هشدار داد
0

سناتور آمریکایی نسبت به تصویب قانون مالیات برای ارزهای دیجیتال هشدار داد

بازدید : 1298

فکت کوینز: مایک لی، سناتور آمریکایی نسبت به لایحه زیرساخت یک تریلیون دلاری واکنش نشان داد و نسبت به تصویب قانون مالیات برای ارزهای دیجیتال هشدار داد. به عقیده وی، تصویب این قانون باعث خروج نوآوری‌ها از آمریکا شده و مردم این کشور را فقیرتر خواهد کرد. همچنین وی خاطرنشان کرد ارزهای دیجیتال با اوراق بهادار متفاوت هستند و نمی‌توان به شکلی یکسان با آنها برخورد کرد.

قانون مالیات برای ارزهای دیجیتال مردم را فقیرتر خواهد کرد

به گزارش بیت کوین نیوز، در جلسه روز شنبه سنا، سناتور مایک لی از یوتا در رابطه با لایحه زیرساخت و قانون مالیات برای ارزهای دیجیتال صحبت کرد و آن را برای صنعت ارزهای دیجیتال که به طور پیوسته در آمریکا در حال رشد است مضر خواند.

به گفته وی، افرادی که به دنبال تصویب این طرح هستند می‌خواهند با خریداران ارزهای دیجیتال همانند خریداران اوراق بهادار رفتار کنند. لی معتقد است ارزهای دیجیتال نسبت به اوراق بهادار بسیار متفاوت‌اند و نمی‌توان با یک قانون آنها را بررسی کرد.

وی در این رابطه گفت:

«این حرف را به خاطر داشته باشید. در صورتی که این قانون ناشناخته و آزمایش نشده را اجرا کنیم، نوآوری از این کشور به سایر کشورها مهاجرت خواهد کرد و آنها از این حوزه سود خواهند برد و پس از آن تنها شاهد مهاجرت نوآوری و سرمایه‌گذاری‌ها به آن‌سوی مرزها خواهیم بود.»

بیشتر بخوانید: هرج و مرج در صنعت رمزنگاری: کاخ سفید با اصلاحیه قوانین مالیاتی موافقت کرد

به عقیده لی نمی‌توان قانونی که مربوط به چند دهه گذشته است را به فناوری جدید تعمیم داد. وی در آخر در رابطه با تصویب قانون مالیات برای ارزهای دیجیتال گفت:

«اگر با این کار می‌خواهید ارزش‌ها را پایین بیاورید و می‌خواهید همه تراکنش‌ها ثبت شوند و برای فدرال افشا شوند، شما نوآوری را خواهید کشت. با این کار آمریکایی‌های بسیاری ناراحت شده و مردم را فقیرتر خواهید کرد.»

لایحه زیرساختی سنا شامل بندی برای دریافت مالیات از ارزهای دیجیتال است که قرار است به رأی گذاشته شود. با این حال تا بدین جای کار با مخالفت‌های زیادی روبه‌رو شده است.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x