وایت پیپر تتر – قسمت اول
0

وایت پیپر تتر – قسمت اول

بازدید : 1557

تتر، یک توکن دیجیتالیست که توسط یک ارز فیات پشتیبانی میشود. راه حلی غیرمتمرکز و بسیار قدرتمند است که اشخاص و البته سازمانها به وسیله یک واحد محاسباتی آشنا میتوانند مبالغ مورد نظرشان را انتقال دهند.

فناوری نوین بلاک چین ، دفتر کل ایمن و رمزنگاری شده ایست که قابل محاسبه نیز میباشد. ناشران توکن های با پشتوانه و افراد فعال بازار هم میتوانند از مزیت های بلاک چین ، سیستم اجماع تعبیه شده برای معامله ارزها و دارایی های آشنا و کم نوسان بهره ببرند. اگر به دنبال ارزی با ثبات هستید که پاسخگوی نیازهایتان باشد، ما به شما تتر را معرفی میکنیم. چرا که در ازای هر تتر یک ارز فیات دردنیای واقعی وجود دارد که آن را پشتیبانی و برای اثبات این حقیقت از بلاکچین بیت کوین استفاده میکند.

مقدمه

در کل دنیا طیف گسترده ای از دارایی هایی وجود دارد. که مردم به دلخواه به عنوان سپرده، روش انتقال پول و یا سرمایه از آنها استفاده میکنند. از نظر ما همان طور که در وایت پیپر تتر قسمت ناشر هم اشاره کرده ایم، بلاکچین بیت کوین بهترین فناوری برای انتقال، ذخیره و مدیریت این دارایی هاست. طبق آمار، ثروت جهانی تقریبا 250 تریلیون دلار تخمین زده شده که بیشتر آن نزد بانک ها و موسسات مالی است.استفاده از فناوری روز و انتقال این دارایی ها به بلاکچین فرصتی استثنایی به حساب می آید.

بیت کوین ابتدا به عنوان” یک سیستم پرداخت الکترونیکی مبتنی بر رمزنگاری و نه مبتنی بر اعتماد ایجاد شد. که دوطرف بدون نیاز به اینکه یکدیگر را بشناسند. و بدون حضور شخص سومی قادر بودند برای هم پول ارسال کنند. بیت کوین نوع جدیدی از ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز و رمزنگاری شده را برای جهانیان به ارمغان آورد.

مزیت های رمزارزها 

 • کارمزد کم
 • تبدیل پذیری و قابلیت انتقال به فرامرزها
 • نیمه ناشناس
 • انتقال سریع
 • ایمنی در برابر مشکلات سیستم های بانکی

و اما چرا انسانهای کمی از رمزارزها استفاده میکنند

 • نوسان قیمتها
 • تسلط نداشتن به مفاهیم
 • -سخت بودن فرآیند برای کاربران غیر فنی

نظریه رمزارزهای تثبیت شده نخستین بار در ژانویه سال 2012 ، توسط جی آر ویلت یکی از اعضای شبکه بیتکوین کسی که وایت پیپر مسترکوین را نوشته بود ،مطرح شد. امروزه کم کم شاهد به اجرا درآمدن این ایده در ارزهایی مثل  BitAssets ،Ripple, Omni, Nxt, NuShares، Bits  هستیم.

باید توجه داشت که همه صرافی های بیتکوین  و کیف پول هایی مانند( Coinbase، Bitfinex و   Coinapult)که میتوانید مبلغی را در آنجا به ارز فیات ذخیره کنید، سرویس مشابهی به شما ارائه می دهند. که کاربران می توانند از نوسانات (یا صفات دیگر) یک ارز خاص از راه تبدیل و فروش آن به ارز فیات،طلا یا هر دارایی دیگری ،جلوگیری کنند.

به علاوه تقریباً بیشتر مؤسسات مالی، ارائه دهندگان سیستم های پرداختی هم از چنین خدماتی برخوردار میباشند.

تکنولوژی دفتر کل توزیع شده

در این قسمت از وایت پیپر تتر تمرکز ما بیشتر روی برنامه هایی است که ارز فیات در آنها ذخیره  و توسط برنامه متن بازی ارسال میشود. این برنامه ها رمزنگاری شده هستند. و از تکنولوژی دفتر کل توزیع شده یعنی یک رمزارز واقعی استفاده میکنند.

اگرچه هدف هر رمزارز موفقی این است که اعتماد را حذف کند، اما اجرای هر آنچه در بالا گفته شد یا به نوعی به یک شخص ثالث قابل اعتماد متکی است. و یا محدودیت ها و ایرادات فرآیندی و فنی دارد.

و اما راه حل ما برای این مشکلات، رمزارزهای با پشتوانه فیات هستند که “تتر” نامیده میشوند. همه تترها در ابتدا از طریق پروتکل چندگانه Omni بر روی بلاکچین بیتکوین منتشر میشوند. و درنتیجه به عنوان توکن یک رمزارز موجودیت پیدا میکنند . شرکت هنگ کنگی خالق این رمزارز معادل هر واحد تتر یک دلار در خزانه ذخیره میکند.

هر بار که تتری صادر میشود میتوان آن را ذخیره ،ارسال و یا تبدیل به بیتکوین یا هر رمزارز دیگری  کرد. فیات ذخیره شده همه خصوصیات یک رمز ارز را دارد .و قیمتش همگام با ارز فیات میشود.

مزیت های تتر نسبت به دیگر رمزارزهای تثبیت شده فیات :

 • تتر بر روی بلاک چین پیشرفته و تست شده بیت کوین توسعه یافته است. نه بر روی بلاک چین یک آلتکوین یا در نرم افزار متن بسته فعال روی پایگاه داده ای متمرکز و خصوصی.
 • تتر هم درست مثل بیت کوین قابل استفاده در محیطی امن،رمزنگاری شده ،غیرمتمرکز،نیمه ناشناس و همتا به همتاست.
 • تتر هم مانند رمزارزهای دیگر میتواند مورد استفاده تجار،صرافی ها و کیف پول ها قرار بگیرد.
 • تتر به تمام ویژگی های پروتکل های چند لایه از جمله غیرمتمرکز بودن، مبتنی بر مرورگر، متن باز، رمزنگاری شده، تراکنش مبتنی بر بیتکوین، قابل حسابرسی، امنیت چند جانبه و قابلیت ارائه گزارش مجهز است.
 • شرکت تتر رویکرد کارآمد اما بسیار ساده ای را برای انجام اثبات ذخایر به کار گرفته. که به طرز قابل توجهی احتمال وقوع خطرات محتمل را برای ما که مسئول این دارایی ها هستیم کاهش میدهد.

صدور یا بازپرداخت

 • صدور یا بازپرداخت تتر با هیچ محدودیت قیمتی یا نقدینگی روبرو نخواهد شد. کاربران دستشان در خرید و فروش تتر باز است. آنها هر مقدار تتر که بخواهند را با کمترین کارمزد و بسیار سریع ترید میکنند.
 • تتر با خطرات محتمل بازار و حوادثی مثل(کتاب قوی سیاه) Black Swan ، بحران نقدینگی و غیره روبرو نخواهند شد. چرا که ذخایر بیش از آنکه به عوامل موثر بر بازار متکی باشند با یک نسبت واحدی پشتیبانی میشوند.
 • کاربران غیر فنی این ذخیره سازی یک به یک را بهتر از تکنیک های وثیقه گذاری و استراتژی های فرعی درک می کنند.

  وایت پیپر تتر
  فواید تتر

همیشه باقی مانده تتر ذخیره شده ما مساوی یا بیشتر از تعداد تتر های در گردش خواهد بود. این پیکربندی ساده به راحتی از فرایند قابل اعتماد اثبات ذخایر پشتیبانی می کند. فرآیندی که وجودش برای حفظ تعادل قیمت بین تترهای در گردش و ارزهای فیاتی که در خزانه به عنوان پشتوانه نگه داری میشود ،بسیار ضروری است.

مطلب مفید:رمزارز یا کریپتوکارنسی : پول آینده ، طلای دیجیتال

آیا همه صرافی ها و ممیزی های کیف پول قابل اطمینان هستند؟

در  این قسمت وایت پیپر تتر ما ثابت میکنیم که صرافی ها و ممیزی های کیف پول خیلی هم قابل اطمینان نیستند . و در عوض پیشنهاد میکنیم که صرافی ها و کیف پول ها حضانت وجوه کاربران را از طریق تتر به ما واگذار کنند.

کاربران میتوانند تتر را به راحتی از کیف پول تحت وب ما ( Tether.to ) یا از صرافی هایی که تتر ارائه میدهند مثل بیتفنیکس خریداری کنند.

به علاوه کاربران میتوانند تتر خود را از طریق هر کیف پول مجهز به لایه Omni ذخیره کنند. این کیف پول ها شامل Ambisafe ، Holy Transaction یا Omni Wallet هستند. سایر صرافی ها و کیف پول ها تشویق میشوند تا در مورد جایگزینی تتر با روشهای پرداخت سنتی با ارز فیات با ما تماس بگیرند.

به تازگی همانطور که در وایت پیپر تتر قسمت دوم هم میخوانید متوجه شده ایم که پروژه ما آنقدر هم غیرمتمرکز نبوده است. چرا که ناشر تتر ،ذخیره دارایی ها را به صورت متمرکز انجام میدهد.( اگرچه تترهای در گردش به عنوان ارز دیجیتال غیر متمرکز در بازار موجود هستند).

به هر حال ما معتقدیم که این پروژه پایه و اساس پروژه های بی نقصی را برای آینده پی ریزی میکند. که دیگر ضعف های این اجرا را نخواهند داشت. و پلتفرم قدرتمندی برای سرویس ها و خدمات جدید خواهند بود.  همچنین این پلتفرم از رشد و سودمندی بلاک چین بیت کوین در دراز مدت هم پشتیبانی خواهد کرد.

مطلب مفید:بلاک چین چیست؟

برخی از این نوآوری ها عبارتند از:

 • تسهیل پرداخت موبایلی بین کاربران و شرکای دیگر از جمله کاربران و بازرگانان
 • انتقال سریع مبالغ بین طرفین
 • کاربرد اسمارت کانترکت و قابلیت های چند امضایی برای بهبود امنیت، اثبات ذخایر و فعالسازی ویژگیهای جدید

منبع:

سایت های
thefinancialist
bitcoin.org
deloitte
github
coindesk
0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
coinex
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x