ویتنام پیشتاز پذیرش ارزهای دیجیتال در جهان است؛ نتایج نظرسنجی
0

ویتنام پیشتاز پذیرش ارزهای دیجیتال در جهان است؛ نتایج نظرسنجی

بازدید : 1433

فکت کوینز: نتایج نظرسنجی اخیر وب‌سایت فایندر که در آن روند پذیرش ارزهای دیجیتال در 27 کشور اروپایی، آسیایی و آمریکایی را موردبررسی قرار داده بود نشان می‌دهد که اقتصادهای نوظهوری همچون ویتنام، هند و اندونزی در پذیرش ارزهای دیجیتال پیشتاز هستند. بر اساس داده‌های این نظرسنجی، ویتنام پیشتاز پذیرش ارزهای دیجیتال در جهان لقب گرفته است.

به گفته فایندر، هر کشوری که در این نظرسنجی شرکت کرده بین 1160 نا 2511 پاسخ‌دهنده داشته است. البته با توجه به زیرساخت‌های متفاوت گوگل در هر منطقه، نمی‌توان گفت که تمامی این افراد نماینده‌ای برای کشور خود بوده‌اند.

ویتنام پیشتاز پذیرش ارزهای دیجیتال در جهان

به گزارش کوین تلگراف، داده‌های حاصل از نظرسنجی فایندر از جامعه آماری 42 هزار نفره از 27 کشور جهان نشان می‌دهد ویتنام بالاترین نرخ پذیرش بیت کوین را دارد و در این زمینه پیشتاز است. 41 درصد از شرکت‌کنندگان ویتنامی اعلام کردند که ارز دیجیتال خریداری کرده‌اند. همچنین، 20 درصد از ویتنامی‌ها گفته‌اند که بیت کوین خریده‌اند که بالاترین میزان در میان تمامی کشورهای شرکت‌کننده در نظرسنجی است.

اگرچه عملکرد برتر ویتنام در زمینه پذیرش ارزهای دیجیتال ممکن است در ظاهر شگفت‌انگیز به نظر برسد، نظرسنجی فایندر داده‌های دیگری را منتشر کرده که نشان می‌دهد کشورهای جنوب شرقی آسیا در زمینه پذیرش ارزهای دیجیتال در کل عملکرد خوبی را داشته‌اند.

بیشتر بخوانید: ایلان ماسک و مارک کوبان دوج کوین را قوی ترین ارز دیجیتال برای پرداخت می‌دانند

فایندر در توضیح این نتایج نوشت:

«انتقال حواله‌ها ممکن است نقش مهمی در به وجود آمدن این اعداد داشته باشد چراکه برای مهاجرانی که می‌خواهند به وطن خود پول ارسال کنند، ارزهای دیجیتال برای صرفه‌جویی در هزینه‌های انتقال گزینه به صرفه‌ای محسوب می‌شوند.»

آسیا در این نظرسنجی بالاترین نرخ پذیرش را در میان سایر قاره‌ها داشته است به‌طوری‌که 30 درصد اندونزیایی‌ها، 29 درصد مالزیایی‌ها و 28 درصد فیلیپینی‌ها تا به حال ارز دیجیتال خریده‌اند.

وضعیت پذیرش در سایر نقاط جهان چگونه است؟

در مقابل روند پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال در آسیا، نرخ پذیرش مربوط به انگلستان و آمریکا چندان بالا نبوده و به ترتیب با 8 و 9 درصد کمترین میزان را در میان سایر کشورها داشته است.

بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین نیز عملکرد بسیار خوبی را در زمینه پذیرش ارزهای دیجیتال داشته‌اند. به‌عنوان‌مثال، 22 درصد از پاسخ‌دهندگان برزیلی اعلام کردند که تاکنون ارز دیجیتال خریده‌اند. به نظر می‌رسد افزایش تورم، کنترل شدیدتر سرمایه و بدتر شدن چشم‌انداز مالی در سراسر قاره آمریکا به افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال دامن زده است.

برای دیدن آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x