لایتنینگ لبز برای افزودن استیبل کوین‌ها به شبکه لایتنینگ ۷۰میلیون دلار جمع‌آوری کرد
0

لایتنینگ لبز برای افزودن استیبل کوین‌ها به شبکه لایتنینگ ۷۰میلیون دلار جمع‌آوری کرد

بازدید : 828

فکت کوینز: لایتنینگ لبز، شرکت نرم افزاری بیت کوین، مبلغ قابل توجهی را برای توسعه بیشتر شبکه لایتنینگ و سریع تر، ارزان تر کردن و اضافه کردن تراکنش های استیبل کوین ها به آن اختصاص داده است. افزایش سرمایه 70 میلیون دلاری لایتنینگ لبز به کمک سرمایه گذاران مختلفی مانند گلدکرست کاپیتال و بایلی گیفورد صورت گرفته است. گفتنی است که این شرکت ویژگی ها و نرم افزارهای بیشتری را نیز برای شبکه لایتنینگ، راهکار لایه 2 تراکنش های بیت کوین در نظر گرفته است.

سرمایه مذکور به پروتکل جدیدی به نام تارو (Taro) منتقل خواهد شد که توسط آن شاهد انتقالات استیبل کوین ها در شبکه لایتنینگ خواهیم بود. لایتنینگ قصد صدور استیبل کوین ندارد و تنها اجازه انتقال آنها را خواهد داد. در نوامبر 2021 و به لطف به روزرسانی تپ روت بیت کوین، تراکنش های استیبل کوین ها در این شبکه محقق شد و قراردادهای هوشمند نیز به لایتینینگ اضافه شد.

شرکت لایتنینگ لبز معتقد است که پروتکل تارو منجر به پذیرش بیشتر بیت کوین در کشورهای در حال توسعه می‌شود چرا که آنها می‌توانند از طریق این شبکه استیبل کوین ها پول جا به جا کنند. الیزابت استارک، مدیرعامل این شرکت در مصاحبه با مجله فوربز بیان داشت:

«پتانسیل بسیار بالایی در این پروتکل وجود دارد چرا که می‌توان تمام ارزهای جهان را از طریق بیت کوین و شبکه لایتنینگ انتقال داد. اگر مدیرعامل شرکت ویزا بودم می‌ترسیدم چرا که بسیاری از مردم با گوشی های همراه خود هستند که اکنون دیگر برای تراکنش های خود نیازی به استفاده از سیستم مالی سنتی ندارند.»

مطلب مفید: آشنایی با مفهوم توکنومیک در حوزه کریپتوکارنسی ها

شرکت لایتنینگ لبز در مرحله اول جمع آوری سرمایه خود در ماه سپتامبر حدود 10 میلیون دلار سرمایه جمع کرد. در سال 2018 نیز شاهد چنین چیزی بودیم اما رقم آن به مراتب کمتر بود و 2.5 میلیون دلار سرمایه توسط این شرکت جمع آوری شد. در حال حاضر کشور السالوادور مشغول بهره بردن از شبکه لایتنینگ بیت کوین است، اولین کشوری که بیت کوین را ارز قانونی کرد.

از این شبکه در سرویس پرداختی پلتفرم توییتر نیز استفاده می‌شود. در حال حاضر و بنابر آمار حدود 3693 بیت کوین در این شبکه قرار گرفته است که نسبت به ماه گذشته رشد 5.8 درصدی را تجربه کرده است. استیبل کوین ها اکنون بخش مهمی از  اکوسیستم کریپتو هستند و به آرامی در حال پذیرفته شدن توسط قانون گذاران هستند. آخرین چراغ سبز در رابطه با این کوین ها نیز دولت انگلستان بوده است که در نظر دارد چارچوبی قانونی برای این ارزها ایجاد کند.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
coinex
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x