خالق اتریوم: زمستان ارز دیجیتال و بازار نزولی به نفع همه است
0

خالق اتریوم: زمستان ارز دیجیتال و بازار نزولی به نفع همه است

بازدید : 344

فکت کوینز: ویتالیک بوترین، خالق اتریوم و رهبر برجسته در فضای ارز دیجیتال معتقد است بازار ممکن است به زمستان کریپتو و فاز نزولی وارد شود. با این حال، وی معتقد است چنین اتفاقی اصلاً برای سرمایه‌گذاران ناخوشایند نخواهد بود چراکه فرصتی برای بهبود، صعود دوباره و کسب سود فراهم خواهد کرد.

زمستان ارز دیجیتال؛ فرصتی برای بهبود

بوترین 28 ساله در مصاحبه‌ای با بلومبرگ در این رابطه گفت:

«بسیاری از افرادی که علاقه زیادی به ارزهای دیجیتال دارند و در این زمینه فعال هستند از بازار نزولی استقبال می‌کنند چراکه وقتی قیمت‌ها در درازمدت حالتی صعودی دارند، مشخصاً بسیاری راضی خواهند بود اما چنین وضعیتی توجه بخش کثیری از سرمایه‌گذاران کوتاه مدت را به خود جلب خواهد کرد.»

بازار ارزهای دیجیتال پس از ثبت رکوردهای مداوم در اوایل ماه نوامبر، به دلیل اخبار ناشی از ویروس کرونا و همچنین کسب سود سرمایه‌گذاران کوتاه مدت سقوط کرد. در نتیجه شاخص گلکسی کریپتو ایندکس بلومبرگ که معیاری برای سنجش عملکرد ارزهای دیجیتال است افتی 45 درصدی را تجربه کرد. علاوه بر این، اتریوم نیز از اوج خود 40 درصد فاصله گرفته است.

با افزایش اخیر قیمت‌ها، بسیاری از مردم شاهد رشد نجومی ارزهای دیجیتال خود بودند. با این حال، در این شرایط کلاهبرداری‌‌ها و دستکاری بازار افزایش می‌یابد و بدون شک سرمایه‌گذاری کورکورانه در پروژه‌های فاقد ارزش بنیادین به شما آسیب می‌رساند.

بوترین در این گفتگو در رابطه با ورود به بازار نزولی و زمستان ارز دیجیتال گفت:

«زمستان ارز دیجیتال زمانی است که اکثر پروژه‌های کنونی متوقف شوند؛ در نتیجه می‌توانید نسبت به پایداری پروژه‌ها، مدل کاری، تیم و جامعه در طولانی مدت اظهار نظر کنید.»

خالق اتریوم در این مصاحبه گفت که نسبت به تحولات بازار در یک سال گذشته بسیار متعجب و شگفت‌زده شده است. با این حال وی اظهار داشت نسبت به ورود بازار به فاز نزولی و دومین زمستان ارز دیجیتال مطمئن نیست و خاطرنشان کرد کاهش اخیر قیمت‌ها شاید به جای زمستان کریپتو، تنها منعکس کننده نوسانات در سایر بازارهای مالی باشد.

بیشتر بخوانید: پروتکل مولتی چین ۲.۶ میلیون دلار از سرمایه های مسروقه را بازیابی کرد

بوترین: بازار ارزهای دیجیتال خود را از سایر بازارها جدا کرده است

بوترین هشت روز پیش در مصاحبه دیگری گفته بود:

«به نظر می‌رسد ماهیت بازار ارز دیجیتال به عنوان بازاری که توسط گروهی خاص از سرمایه‌گذاران کنترل می‌شود تغییر کرده و خود را از بازارهای مالی سنتی کاملاً جدا کرده است و به گونه‌ای رفتار می‌کند که از سایر بازارهای مالی جدا است.»

به عقیده بوترین، ورود به زمستان ارز دیجیتال و فاز نزولی فرصتی برای برخی تغییرات مهم برای بهتر شدن است و توسعه‌دهندگان می‌توانند تمرکز خود را بر بهبود پروژه خود بگذارند.

نظرات بوترین پس از آن منتشر شد که پل بین زنجیره‌ای محبوب ورم هول مورد حمله هکرها قرار گرفت و طی این حمله بیش از 300 میلیون دلار به سرقت رفت. در ماه ژانویه بوترین نسبت به این پل‌ها هشدار داد چراکه ممکن است دارایی کاربران را بدون اطلاع آنها در قراردادهای هوشمند قفل کنند.

بیشتر بخوانید: با رونمایی از دو مدرک در پرونده SEC، مدیرعامل ریپل از آشکار شدن حقیقت می‌گوید

اتریوم به دنبال بهبود مقیاس‌پذیری

اتریوم در تلاش است تا معضل مقیاس پذیری را کنار بزند و بلاکچینی سریع‌تر برای کاربران فراهم کند. سرمایه‌گذاران اغلب از سرعت پایین تراکنش‌ها در شبکه اتریوم انتقاد می‌کنند و از کارمزدهای بالای این شبکه گلایه‌مندند. با این حال توسعه دهندگان در تلاشند تا این اکوسیستم را بهبود بخشند.

بوترین در پایان این مصاحبه در رابطه با مقیاس‌پذیری اتریوم گفت:

«نمی‌خواهیم دوباره زمانی که همه به بلاکچین اتریوم آمدند با این مسئله مواجه شوند و فکر کنند فضای کافی در این شبکه برای همه وجود ندارد.»

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x