ویتالیک بوترین: ارزهای دیجیتال حباب هستند؛ احتمال عقب ماندن بیت کوین

ویتالیک بوترین: ارزهای دیجیتال حباب هستند؛ احتمال عقب ماندن بیت کوین
0
بازدید : 2728

گزیده خبر:

ویتالیک بوترین خالق اتریوم در مصاحبه روز سه‌شنبه خود با CNN اظهار داشت که بازار ارزهای دیجیتال حباب است و ممکن است در آینده اتریوم از بیت کوین پیشی بگیرد.

حباب ارزهای دیجیتال

به گزارش کوین تلگراف، به عقیده خالق اتریوم، حباب بازار رمزارزها ممکن است تا بدین جای کار به پایان رسیده باشد یا ماه‌ها با آن فاصله داشته باشیم.

بوترین با اشاره به انتقادات روزهای اخیر وارده به بیت کوین و بحث انرژی در رابطه با استخراج این رمزارز، گفت که بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار باید تغییراتی در تکنولوژی خود ایجاد کند. همچنین در رابطه با حباب ارزهای دیجیتال گفت:

ما تابه‌حال حداقل سه مورد از این حباب‌های بزرگ را در بازار تجربه کرده‌ایم.

وی در رابطه با سقوط قیمت بیت کوین به 30 هزار دلار و اینکه آیا این نشانه ترکیدن حباب ارزهای دیجیتال بود واکنشی نشان نداد بااین‌حال گفت:

اغلب اوقات هنگام ترکیدن حباب اتفاقاتی نشان می‌دهند که فناوری مورد انتظار ما هنوز به سطحی که باید نرسیده است.

یکی از عوامل سقوط قیمت بیت کوین در روزهای اخیر، اظهارنظر ایلان ماسک در رابطه با مصرف انرژی بالای بیت کوین است. فلیپ گردول، اقتصاددان ارشد Chainalysis نیز معتقد است سایر سرمایه‌گذاران سازمانی نیز ممکن است در رابطه با تأثیرات زیست‌محیطی بیت کوین، موارد استفاده و همچنین مقررات آن نگرانی‌هایی داشته باشند.

بیت کوین ممکن است عقب بماند

خالق اتریوم معتقد است که نگرانی‌های پیرامون مصرف انرژی و استخراج بیت کوین کاملاً موجه است.

وی در این رابطه گفت:

مصرف انرژی بیت کوین قطعاً بسیار زیاد است. این چیزی نیست که بتواند به‌خودی‌خود دنیا را نابود کند اما قطعاً نقطه‌ضعفی قابل‌توجه محسوب می‌شود.

اتریوم در حال مهاجرت از مکانیسم اجماع اثبات کار به مکانیسم اثبات سهام است و این مهم قرار است به‌صورت به روزرسانی اتریوم 2.0 عرضه شود. مطلبی که میزان مصرف انرژی اتریوم را به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد. نیمباس (Nimbus) تخمین می‌زند که تغییر الگوریتم اجماع به اثبات سهام، 99 درصد کارایی انرژی بیشتری برای اتریوم به همراه خواهد داشت.

بوترین در رابطه با اهمیت این تغییر گفت:

مصرف انرژی ما از یک کشور متوسط به مصرف انرژی یک روستا می‌رسد.

بوترین معتقد است که مصرف انرژی و همچنین سخت‌افزار موردنیاز برای استخراج بیت کوین درنهایت باعث تقاضای جامعه این ارز برای تغییر کردن مدل اجماع به اثبات سهام یا حرکت به سمت مدلی ترکیبی خواهد شد.

وی افزود:

اگر بیت کوین به فناوری امروز خود پایبند باشد، خطر بزرگی برای عقب ماندن از رقبای آن وجود خواهد داشت.

در آخر، بوترین با اشاره به نفوذ ایلان ماسک در فضای ارزهای دیجیتال اعلام کرد که تأثیر وی با گذشت زمان کاهش خواهد یافت. وی در این رابطه گفت:

من تصور می‌کنم انتظار کمی جنون طبیعی باشد. بااین‌حال معتقدم که بازار یاد خواهد گرفت که ایلان قرار نیست برای همیشه تأثیرگذار باشد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x