بیت کوین اولین ارز دیجیتال بازار

بازدید : 2579

بیت‌کوین اولین ارز دیجیتال بازار است که کاربردی مثل پول دارد و مثل سایر پول‌ها خرج میشود.
دو نفر در هر جایی از دنیا که باشند بدون اینکه نیاز باشد به هم اعتماد کنند یا واسطه‌ای داشته باشند تنها با استفاده از اینترنت می توانند تراکنش های مالی انجام بدهند.
این تراکنش ها باید در شبکه بیت کوین که اعضای اون ماینرها هستن تایید و پس از آن در یک دفتر کل ثبت شود. اطلاعات این دفتر بین همه اعضای شبکه Bitcoin توزیع میشود پس هیچ سارقی نمیتواند آنها را به سرقت ببرد. Bitcoin امنیت بسیار بالایی دارد،نیازی به بانک ندارد و کارمزد خیلی کمتری نسبت به بانک دارد
راه اندازی بیت کوین اولین ارز دیجیتال بازار  بسیار ساده است. یعنی همه ما در هر نقطه از جهان که باشیم میتوانیم به بازارهای جهانی دسترسی داشته باشیم.

تمام پول‌هایی که امروزه ما از آنها استفاده می‌کنیم مانند ریال، دلار، یورو و غیره همگی توسط دولت یک کشور تولید شده اند. و ارزش و مقدار اسکناس آنها توسط همان دولت تعیین می‌شود. اما در رابطه با بیت کوین قضیه فرق دارد.

اما پشتوانه این کوین چیست؟

جالب است بدانیم که بیت کوین اولین ارز دیجیتال بازار هیچ پشتوانه‌ فیزیکی ندارد. چرا که توسط هیچ دولت یا نهادی کنترل نمی‌شود. ارزهای دیجیتال اصلاً قابل لمس نیستند. چون چاپ نمی‌شوند، ارزش آنها بر اساس استقبال مردم تعیین می‌شود. بیتکوین‌ها مانند دلار یا یورو چاپ نمی‌شوند .در سراسر جهان این رمزارز با استفاده از نرم افزاری رایگان تولید و به صورت الکترونیکی در برنامه‌هایی به نام کیف پول نگهداری می‌شود.
ایده به وجود آمدن ارز دیجیتال ، ایده نو وجدیدی نیست. چرا که سالها پیش از پیدایش این رمز ارزها افراد زیادی برای ساخت آنها یا حداقل چیزی شبیه به آنها تلاش کرده بودند که از مشهورترین این موارد میتوان به B- money و  Bit Gold اشاره کرد. اولین بار در آگوست ۲۰۰۸ ساتوشی ناکاموتو و مارتی مالمی آدرس اینترنتی جدیدی را به نام  bitcoin.org ثبت کردند

مشاهده ویدئوها در آپارات

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x