خرید 90 هزار بیت کوین در طول 25 روز به دست نهنگ‌ها
0

خرید 90 هزار بیت کوین در طول 25 روز به دست نهنگ‌ها

بازدید : 1577

گزیده خبر:

باوجود نوسانات قیمتی اخیر در بازار بیت کوین (BTC)، نهنگ‌ها از خرید هرچه بیشتر دست نکشیدند. با خرید صد هزار واحد بیت کوین در کمتر از یک ماه، اکنون حدود نیمی از گردش این ارز  در اختیار نهنگ‌هاست.

نهنگ‌های بیت کوین خستگی‌ناپذیرند

نهنگ‌ها به‌ طور معمول به چند دسته تقسیم می‌شوند. شاید فعال‌ترین گروه آنها مربوط به دسته‌ای از نهنگ‌ها باشد که بین صد تا صد هزار واحد BTC در کیف پول خود نگهداری می‌کنند. رفتار این نهنگ‌ها بعضاً می‌تواند تعیین‌ کننده رفتار قیمتی بازار باشد. برای مثال، فشار فروش از جانب این دسته از نهنگ‌ها می‌تواند در دوره نسبتاً کوتاهی منجر به افت بازار شود.

به گزارش کریپتوپوتیتو و بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیلی سنتیمنت، صحبت‌های ایلان ماسک و افت قیمت ناشی از آن در اواسط ماه مه، بر نهنگ‌ها تأثیری نگذاشته و آنها از یک ماه گذشته برای افزایش دارایی خود استفاده کرده‌ اند.

نمودار نهنگ های بیت کوین

سنتیمنت در این باره نوشت:

نهنگ‌ها در حال حاضر 9.11 میلیون واحد بیت کوین به ارزش 367 میلیارد دلار در اختیار دارند. این مقدار 48.7 درصد از کل گردش BTC است.

در سمت‌ و سوی سرمایه‌گذاران خرد چه می‌گذرد؟

جدای از نهنگ‌ها که بدون شک از فرصت اخیر برای خرید در کف استفاده کردند، سرمایه‌گذاران خرد نیز در ماه‌های اخیر بر دارایی خود افزوده‌اند.

به گفته گلسنود، تکامل بیت کوین به عنوان یک دارایی در توزیع عرضه آن قابل‌مشاهده است. سرمایه‌گذاران خرد از اواسط سال 2020 با ورود پادشاه رمزارزها به فاز سوم رشد خود، سرمایه‌گذاری را افزایش دادند. در نتیجه، کیف پول‌هایی که کمتر از یک واحد BTC دارند اکنون 5 درصد از کل عرضه را شامل می‌شوند.

سرمایه گذاران خرد بیت کوین

بیت کوین اکنون در فاز چهارم رشد خود قرار گرفته است. این موضوع پس از آن صورت گرفت که السالوادور به عنوان اولین کشور جهان پادشاه رمزارزها را به عنوان واحد پول قانونی خود پذیرفت.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x