ارزهای دیجیتال آینده دار- کدام ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری مناسب است؟
0

ارزهای دیجیتال آینده دار- کدام ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری مناسب است؟

بازدید : 2081

ارزهای دیجیتال آینده دار

در ابتدا لازم است عنوان شود که اینجاب به عنوان نویسنده مقاله و مجموعه فکت کوینز، هیچ مسئولیتی در قبال خرید و ضرر شما نداریم. این مقاله ارزهای دیجیتال آینده دار صرفا انتقال اطلاعات حاصل از پژوهش است، اما مسئولیت اصلی تحقیق برعهده خود شماست.

ارزهای دیجیتال آینده دار
ارزهای دیجیتال آینده دار- کدام ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری مناسب است؟

مطلب مفید: ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال

بیت کوین BTC

هر ترید موفق باید شامل بیت کوین باشد تا سودآور تلقی شود. بی‌تردید بیت کوین بالاترین سطح استفاده را میان رمز ارزها دارد. با این حال این احتمال هم هست که رمز ارزهای دیگر هم در آینده شرایطی شبیه بیت کوین پیدا کنند. در نتیجه اگر قصد دارید بر رمز ارزها سرمایه‌گذاری کنید و بدانید که کدام یک آینده بهتری دارد باید توجه داشته باشید که رمز ارزهایی که از آن ها به عنوان فرصت سرمایه گذاری یاد می کنیم ،شرایطی مانند بیت کوین و اتریوم ندارند. اما در آینده ای نزدیک شاهد خواهیم بود که ارزهای نظیر کاردانو، ترون، تتر، ریپل و دوج کوین هم رشد قابل توجهی خواهند داشت.

مطلب مفید: استخراج بیت کوین چیست؟

اتر ETH

اتریوم یک پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکز است. می توانید مانند لپتاپ یا رایانه شخصی به آن فکر کنید. اما در یک دستگاه اجرا نمی‌شود. در عوض همزمان با هزاران ماشین در سراسر جهان کار می‌کند. به این معنی که هیچ مالکی ندارد. اتریوم مانند بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به شما امکان انتقال پول دیجیتال می‌دهد. با این حال توانایی‌های بیشتری دارد‌. شما می‌توانید کد خود را مستقر کنید و با برنامه‌های ایجاد شده توسط کاربران دیگر تعامل داشته باشید. به خاطر انعطاف پذیر بودن این پلت‌فرم شما می‌توانید

به بیان ساده، ایده اصلی اتریوم این است که توسعه‌دهندگان می‌توانند کدی را در یک سرور متمرکز، از طریق یک شبکه توزیع شده اجرا کنند. یعنی به طور تئوری، این برنامه‌ها نمی توانند خاموش یا سانسور شوند. چه تفاوتی بین Ethereum و Ether (ETH) وجود دارد؟ واحدهایی که در Ethereum استفاده می شوند Ethereum یا Ethereums نامیده نمی‌شوند. Ethereum خود پروتکل است، اما واحد پولی که آن را تأمین می‌کند به سادگی به عنوان اتر (یا ETH) شناخته می‌شود.

ما این ایده را که Ethereum می‌تواند کدها را در یک سیستم توزیع شده اجرا کند، تجربه کردیم. به همین ترتیب، گروه‌های خارجی نمی‌توانند در برنامه‌ها تغییر ایجاد کنند. آنها به پایگاه داده Ethereum (یعنی بلاکچین) اضافه می‌شوند و می‌توانند طوری برنامه‌ریزی شوند که کد قابل ویرایش نباشد. با این وجود، پایگاه داده برای همه قابل مشاهده است. بنابراین کاربران می‌توانند کد را قبل از تعامل با آن بررسی کنند.

یعنی هر کسی، در هر جایی، می‌تواند برنامه‌هایی را اجرا کند که نمی‌توانند آفلاین انجام شوند. جالبتر اینکه، از آنجا که واحد اصلی آن – اتر – مقدار را ذخیره می‌کند، این برنامه‌ها می‌توانند شرایطی را برای نحوه انتقال ارزش تعیین کنند. ما این برنامه‌ها را قراردادهای هوشمند می‌نامیم. در بیشتر موارد، می‌توان آنها را بدون دخالت انسان تنظیم‌کرد. پس قابل درک است که ایده «پول قابل برنامه ریزی»(programmable money)، کاربران، توسعه دهندگان و مشاغل سراسر دنیا را مجذوب خود کرده‌ باشد.

مطلب مفید: اتریوم(Ethereum) چیست؟ ویدئو راهنمای جامع آشنایی با اتریوم

استلار  XLM

پروتکل منبع باز غیرمتمرکز استلار (XLM)، به شما امکان می دهد که انتقال ارز رمزنگاری شده به فیات و بالعکس را انجام دهید. هدف از این کار این است که به راحتی، سریع و با اطمینان امکان معاملات بین مرزی بین هر جفت ارز را فراهم کنیم.

توسعه این پروتکل توسط یک سازمانی غیرانتفاعی به نام بنیاد توسعه استلار (Stellar Development Foundation) پشتیبانی می‌شود. واحد پولی آن لومن نام دارد و ارز بومی این شبکه است.

این بلاکچین برخلاف بیت‌کوین، به گونه ای طراحی نشده است که وسیله ای برای پرداخت مستقیم باشد. بلکه به عنوان واسطه ای در تبدیل ارز طراحی شده است. از این نظر، این سیستم به دنبال تبدیل شدن به سیستمی است که مستقیماً با ریپل (XRP) رقابت کند. به موازات این، لومن یک ارز رمزنگاری شده است که قابل استخراج نیست و 100000 میلیارد توکن در آغاز کار ایجاد کرد. این توکن ها در دست بنیاد توسعه استلار است. این بنیاد مأموریت دارد 95 درصد از توکن ها را توزیع کند. تقسیم توکن‌ها بدین ترتیب است؛ افراد تصادفی (50٪) ، شرکتها یا سازمانهای اکوسیستم (25٪)، دارندگان بیت کوین یا ریپل (20٪). 20٪ باقیمانده برای حفظ هزینه های عملیاتی و توسعه‌ی آن محفوظ می‌ماند.

مطلب مفید: ارز دیجیتال استلار چیست؟ مزایا و معایب استلار (XLM) Stellar

فایلکوین FIL

فایل‌کوین برای اولین بار در سال 2014 و هنگامی که یوان بنت(Juan Benet) اسناد رسمی را منتشر کرد، معرفی‌شد: فایل‌کوین یک شبکه ذخیره سازی فایل با رمز ارز(A Cryptocurrency Operated File Storage Network) است. این پیشنهاد شبکه بلاکچینی مشابه بیت کوین است. اما جایی که گره‌های شبکه می‌توانند داده‌ها را ذخیره‌کنند، بازیابی تضمین شده است. فایل‌کوین توسط Protocol Labs ساخته شده است.

استخراج فایل‌کوین

ماینرهای فایل‌کوین به ترتیب زیر است:

ماینرهای ذخیره سازی(storage miners)

ماینرهای تعمیری(repair miners)

ماینرهای بازیابی(retrieval miners)

ماینرهای ذخیره‌سازی با ذخیره کردن اطلاعات کاربران فایل‌کوین می‌‌گیرند. ماینرهای بازیابی با بازیابی داده‌های کاربران پول می‌گیرند. ارزش و کارمزد فایل‌کوین‌ها با توجه به ارزش بازار آن، مشخص می‌شود. این سیستم برای تولید بلاک‌های بلاک چین به ماینرها پاداش می‌پردازد. این پاداش در برابر ایجاد بلاک و ارائه اثبات صداقت از طریق الگوریتم خاص این شبکه اتفاق می‌افتد.

هدرا هشگراف HBAR

هش گراف (Hashgraph) یک بلاک چین نیست یا به‌بیان ‌دیگر این پلتفرم بر بستر بلاک چین طراحی نشده است. در حال حاضر شبکه هدرا می‌تواند روزانه بیش از 1.5 میلیون تراکنش را پردازش کند.

هدرا هش گراف شبکه رمزارزیست که در تلاش است به عنوان پلتفرمی مورد استفاده قرار بگیرد که کاربران بتوانند برنامه های خود را بر روی آن توسعه دهند. و به راحتی اجرا کنند. البته این نرم افزار تحت نظارت گروهی از بهترین مشاغل است.

هدرا در جهت دستیابی به این مهم، معاملاتش را آنقدر جالب طراحی کرده که همین مسئله آن را از دیگر پلتفرم ها متمایز میکند. برای مثال: تراکنش های رمزارز این شبکه که HBAR  نام دارد با سرعتی کاملاً خیره کننده انجام میشوند.اما تنها نودهای مورد تأیید اجازه دارند در فرآیند مشخص کردن تاریخ تراکنش شرکت کنند.

این شبکه با محدود کردن تعداد نودهای شرکت کننده در عملیات مهمی مثل زمان و ترتیب دادن به تراکنش ها نه تنها قادر است به سرعت به مرحله ی تأیید کامل دست یابد، بلکه میتواند تراکنش های بیشتری را پردازش کند. و احتمال تغییر وضعیت تراکنشها را به حداقل برساند.

مطلب مفید: هدرا هش گراف (hedera-hashgraph ) چیست؟

همچنین بر ارزهایی مانند دسنترالند، الگورند، فلو، سوایپ و بایننس کوین نیز میتوان اعتماد کرد.

نکته پایانی

دنیای ارزهای دیجیتال، شرایطی پر ریسک دارد. هر لحظه با هر اتفاق ممکن است نوسانات غیر قابل پیش بینی اتفاق بیفتد و تحلیل ارزهای آینده دار امروز نسبت به فردا متفاوت باشد. شما از هر منبعی پیشنهاد دریافت میکنید وظیفه دارد در مورد آن تحقیق کنید. در پایان یادآور می شود که در رابطه مطالب فوق مسئول اصلی شما خوانندگان محترم هستید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x