فاست چیست؟ آیا از طریق فاست (Faucet) میتوان بیت کوین مجانی کسب کرد؟

فاست چیست؟ آیا از طریق فاست (Faucet) میتوان بیت کوین مجانی کسب کرد؟
0
بازدید : 3717

فاست در حوزه رمزارزها به عنوان ابزاری برای شناساندن ارز دیجیتال به کاربران استفاده می‌شود. در این مقاله ضمن توضیح ساده و ابتدایی و طریقه استفاده از آنها چند مورد از بهترین فاست‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

اگر دقیق نگاه کنیم متوجه میشویم که بیت کوین واژه ها و مفاهیمی را به دنیای ما وارد کرده که در عین حال که شگفت انگیز و خارق العاده است، در نگاه اول کمی هم گیج کننده به نظر می‌رسد. فاست بیت کوین یکی از این واژه‌هاست. در ترجمه اسپانیایی، واژه فاست به معنای شیر آب می‌باشد. در این مقاله قصد داریم آنچه درباره این مفهوم در دنیای رمز ارز به آن احتیاج دارید را توضیح دهیم. قطعاً در عمل بسیار برایتان کارآمد خواهد بود.

فاست بیت کوین (faucet) چیست؟

اولین بار مفهوم فاسِت بیت کوین در سال 2010 توسط یکی از توسعه دهندگان این رمزارز به نام Gavin Andresen معرفی شد. او کسی بود که اولین فاست بیت کوین را خلق کرد. وی برنامه ای را طراحی کرد که طی آن در ازای انجام اعمالی ساده 5 بیت کوین به کاربر اهدا میشد.

در همین راستا ما میتوانیم فاسِت بیت کوین را به عنوان روشی برای اهدای مقادیر اندکی بیت کوین ( ساتوشی) به عنوان پاداش تعریف کنیم. ساتوشی کوچکترین واحد بیت کوین است. این پاداش ها بعد از اینکه کاربر کار خاصی انجام بدهد به او اهدا می‌شود. برای مثال کاربران در ازای شرکت در بازی ها، حل معماهای کپچا و بازدید از تبلیغات پاداش دریافت میکنند .

توجه داشته باشید که هیچ کس بیت کوین مجانی به شما نمی‌دهد. بنابراین اگر پاداش این فاسِت، ارز دیجیتالی باشد که به صورت طبیعی در صرافی لیست شده باشد، شما بابت تماشای یک تبلیغ خاص و زمانی که برای این کار می‌گذارید آن ارز را دریافت میکنید. فعالیت‌هایی که برای شما هزینه‌ای ندارد، اما مالک آن فاست آنقدر از آن درآمد کسب می‌کند که میتواند سهم شما را هم پرداخت کند.

البته فاسِت هایی هم هستند که ارزهای دیجیتال بی ارزشی را به کاربران اهدا میکنند. درست مثل شرایطی که در تست نت ها وجود دارد. تست نت (testnet) یک زنجیره بلوکی است که برای تست استفاده می‌شود. سکه های Testnet از سکه های واقعی متمایز هستند و هیچ ارزش پولی ندارند. این شبکه به توسعه دهندگان يا tester ها اجازه مي‌دهد تا بدون نیاز به استفاده از کوین‌های واقعي تست خود را انجام دهند.

نحوه کار faucet

تقریباً عملکرد همه فاسِت های بیت کوین به یک شکل است و در ازای انجام یک کار خاص یا شرکت در فعالیتی مشخص به شما سکه اهدا می‌شود. به لطف این فعالیت ها به صورت دوره ای می‌توانید صاحب بیت کوین شوید. برای مثال، اولین بار که فاست بیت کوین معرفی شد، کاربران با تکمیل فرآیندی خاص در یک وب سایت 5 بیت کوین به دست می آوردند.

طراحی فاسِت به گونه ایست که می‌توان تعداد و زمان دریافت کوین پاداشی را مشخص کرد. برای شروع این فرآیند کافیست هنگام ثبت نام در سایت مزبور، ایمیل و آدرس کیف پول بیت کوین خود را وارد کنید.

نحوه کار فاسِت

بیشتر این سایت ها برای اینکه از ربات نبودن شما مطمئن شوند، بعد از تکمیل این دو گزینه از شما می‌خواهند که یک کپچا را حل کنید. با پشت سر گذاشتن این مراحل همه چیز برای کسب بیت کوین آماده است. هر آنچه سایت از شما می‌خواهد را انجام دهید تا مقادیر ساتوشی به آدرس کیف پولتان منتقل شود.

حتماً اکنون با خود فکر می‌کنید چه کار ساده ای !!! اما نه به همین سادگی ها هم نیست. چرا که شما زمانتان که به ارزشمندی طلاست برای این کار صرف کرده اید. پس قبل از درگیر شدن در این پروسه از خودتان بپرسید که آیا ارزشش را دارد یا نه.

آیا ممکن است از طریق faucet پولدار شویم؟

پولدار شدن سریع و آسان تنها چیزیست که اغلب درباره فاسِت ها می‌شنویم. اما چقدر این حرف درست است؟بیایید کمی واقع بین باشیم و حقایق را بررسی کنیم.

اول از همه اینکه، کسب درآمد از فاسِت ها بسیار اندک است.اولین فاستی که توسط Andresen ساخته شد را در نظر بگیرید. در آن زمان تنها 5 بیت کوین به کاربران خود میداد. درست است که اگر در این دوره زمانی بشنوید یک فاست به کاربرانش 5 بیت کوین اهدا می‌کند قطعاً متعجب خواهید شد. چرا که هر بیت کوین معادل بیش از 50 هزار دلار است. اما آن زمان در سال 2015، 5 بیت کوین اصلاً ارزشی نداشت.

آیا ممکن است از طریق فاست پولدار شویم؟
کسب درآمد بالا از فاسِت

اگر آن زمان را با الآن مقایسه کنیم ،متوجه میشویم که هم اکنون فاسِت ها همان چند پنی را هم به شما نمیدهند. و در واقع همان مقادیر کم ساتوشی برای شما مجانی تمام نمیشود. چرا که زمان و اینترنت خود را صرف آن کرده اید.

پس هیچ راهی برای کسب بیت کوین مجانی وجود ندارد.

چیزی که در این زمانه به عنوان فاسِت معرفی میشود چیزی جز کلاهبرداری نیست. حتی اگر وبسایت ها به شما وعده استخراج بیت کوین و دیگر رمزارز ها را دادند هم بدانید که چیزی جز کلاهبرداری و وعده پوچ نخواهد بود. عضو شدن و فعالیت شما در این سایت ها برای مالکان فاست در آمدی بسیار بالا در بر خواهد داشت. در صورتی که تنها مقادیر ناچیزی ساتوشی به شما پرداخت میکنند.

پس جواب سؤالی که در بالا ذکر شد: «آیا ممکن است از طریق فاسِت پولدار شویم؟» قطعاً منفی خواهد بود.

فواید و اهمیت وجود faucet های بیت کوین

در ابتدا فاست ها به عنوان بهترین راه برای معرفی یک ارز دیجیتال اعلام شدند . ایده این فعالیت از طرف گاوین اندرسن (Gavin Andresen) مطرح شد و مورد حمایت ساتوشی ناکاموتو قرار گرفت.در انجمن Bitcointalk.org  می‌توانید مکالمه بین توسعه دهندگان را مشاهده کنید. در آنجا Andresen  انجمن بیت کوین را از وجود پروژه جدیدش مبنی بر اهدای بیت کوین به کاربران باخبر کرد.

از آنجایی که در آن زمان هیچ صرافی یا مکانی برای فروش بیت کوین نبود ، خرید بیت کوین برای اکثر افراد بسیار سخت بود. بنابراین فاسِت بهترین راه بود تا مردم را با این ارز دیجیتال نوپا آشنا کنند. از طرفی هم از آنجایی که این کار هیچ ریسکی در بر نداشت مردم از آن بسیار استقبال کردند.

خصوصیات فاست

 • فاست ها به کاربران در ازای تماشای تبلیغات یک صفحه ،ارز دیجیتال پاداش می‌دهند. اگرچه مقدار این پاداش بسیار ناچیز و اندک است.
 • صاحب این فاست می‌تواند از تبلیغ کننده و روش هایی مثل استخراج از طریق وب، کسب درآمد بالایی داشته باشد.
 • درست است که استفاده از فاسِت ها در اکثر کشورهای جهان مجانیست، اما کشورهایی هم هستند که استفاده از این فاست ها را ممنوع اعلام کرده اند. در این کشورها دسترسی به سایتهای فاست از طرق vpn امکانپذیر است.
 • بیشتر این سایت ها کلاهبرداری هستند و در آخر به شما اجازه نمیدهند وجه اهدایی خود را برداشت کنید.

خطرات محتمل در زمان کاربرد فاست ها

همین ابتدای امر باید بدانید که اگرچه می‌توانید از این راه به کسب درآمد برسید، اما این مبلغ به اندازه ای نیست که کفاف مخارج زندگیتان را بدهد. نهایتاً بعد از بارها تلاش در این سایت‌ها مقدار ساتوشی دریافتیتان برای تنها یکبار کافه رفتن کافیست. که این پول در قبال زمان و هزینه ای صرف کرده اید اصلاً به چشم نخواهد آمد. پس این کاری نیست که آنقدرها سودآور باشد.

جدا از این مسئله با عضو شدن در این سایت ها و شرکت در فعالیت هایی که آنها برای شما مشخص می‌کنند ممکن است، سیستمتان ویروسی شود. چرا که برای دریافت پاداش مجبور می‌شوید برخی فایل ها یا مدارک را دانلود کنید. پس هر ویروس یا بدافزاری می‌تواند در این فایل ها نهفته باشد.

تصور کنید آنچه این سایت از شما خواست را انجام دادید و همانطور که در بالا گفتیم هم در ابتدای فرآیند آدرس کیف پول خود را در آنجا ثبت کردید تا پاداشتان را به آنجا واریز کنند. حال اگر سایت کلاهبرداری باشد با دانلود نرم افزار بر روی دستگاه خود ، به راحتی به آدرس کیف پول شما و نهایتاً موجودی همه ارزهای دیجیتالتان دسترسی پیدا خواهد کرد.

نواقص تتر

همانطور که ممکن است این فایل ها یا مدارکی که دانلود میکنید، حاوی بدافزار یا ویروس باشند، احتمال اینکه تبلیغات پخش شده در این سایت هم حاوی چنین مضمونی باشند هم وجود دارد. در ابتدای مقاله گفتیم که این سایت ها توسط طرف تبلیغ کننده‌ها پشتیبانی می‌شوند. و هر چقدر تبلیغات بیشتر باشد در آمد فاست ها هم بیشتر می‌شود. پس احتمال اینکه سایت‌ها در نهایت به درج تبلیغات حاوی ویروس تن داده باشند هم وجود دارد.

به همین ترتیب، برخی از فاست ها ممکن است از اطلاعات شخصی ما که هنگام ثبت نام ارائه داده ایم، سوء استفاده کنند. ثبت آدرس ایمیل ما ممکن است منجر به حملات فیشینگ بعدی شود. احتمال دارد در آینده ایمیل هایی حاوی پیام های تهدیدآمیز یا ویروس‌های مختص کلاهبرداری دریافت کنیم. آخرین، اما مهمترین نکته این است که فاست ها می‌توانند به تقلب منجر شوند. تمام وقت و هزینه خود را صرف پاداشی می‌کنیم که در نهایت نمی‌توانیم آن را برداشت کنیم.

رایج ترین فاست ها

 • FreeBitcoin
 • Cointiply
 • Blockchain Poker
 • CoinFaucet
فاست چیست؟

فاسیت یک وبسایت است که به شما در ازای وقت گذاشتن و یا مشاهده تبلیغ، ارز دیجیال رایگان پاداش می‌دهد.

مفهوم فاست بیت کوین اولین بار توسط چه کسی ابداع شد؟

اولین بار مفهوم فاسِت بیت کوین در سال 2010 توسط یکی از توسعه دهندگان این رمزارز به نام گاوین اندرسن معرفی شد.

2
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x