آموزش اوردر OCO در صرافی بایننس همراه با ویدئو
0

آموزش اوردر OCO در صرافی بایننس همراه با ویدئو

بازدید : 1849

اوردر OCO چیست؟

اوردر OCO به شما امکان می‌دهد همزمان دو سفارش را انجام دهید. این اوردر، لیمیت اوردر و استاپ لیمیت را با یکدیگر ترکیب می‌کند. اما بسته به شرایط فقط یکی از این دو اجرا می‌شوند. در این نوع اوردر، به محض پر شدن یکی از سفارشات، اوردر دیگر به صورت خودکار لغو می‌شود. همچنین کنسل کردن یکی از سفارشات باعث کنسل شدن سفارش دیگر می‌شود.

اوردر OCO برای خرید و فروش متفاوت است. تریدر باید در این سفارش 4 مؤلفه را تعیین کند. این نوع سفارش دارای Stop یا پیش شرط است.کاربر در بخش Amount مقدار سفارش خود را وارد میکند، مثلاً ۱ بیت کوین. Price قیمتی است که وارد Order Book شده و به محض رسیدن قیمت بیت کوین به این قیمت تعیین شده، سفارش انجام می‌شود.

اوردر Limit قیمتی است که تریدر قصد خرید این دارایی را به آن قیمت دارد. قیمت وارد شده در Limit تنها در صورتی وارد Order Book میشود که شرط آن یعنی Stop فعال شود. در غیر اینصورت این سفارش وارد اردر بوک نخواهد شد.به عنوان مثال اگر تصور کنیم که قیمت بیت‌کوین حول 19000 دلار در نوسان است، اگر تریدر قصد فروش بیتکوین را داشته باشد سناریوی پیشنهادی به شرح زیر است:

تریدر میخواهد بیتکوین خود را به بالاترین قیمت مثلاً 20 هزار دلار به فروش برساند (Price ). حال اگر قیمت ریزش کند و به منطقه حمایتی یعنی 17 هزار دلار برسد (stop) سفارش خود را بر روی 16900 تنظیم میکند.( limit )

عکس این سناریو حالتی است که تریدر قصد خرید 1 بیتکوین را دارد. مثلاً اکنون قیمت اگر قیمت بیت‌کوین 18 هزار دلار باشد و او میخواهد به کمترین قیمت ممکن خرید کند.(price=17000) در عین حال این تریدر نمیخواهد در صورت افزایش قیمت از بازار جا بماند. پس stop را بر روی 20 هزار دلار تنظیم میکند یعنی قراردادی تنظیم میکند که اگر قیمت افزایش پیدا کرد و به 20 هزار دلار رسید بیت کوین خود را به قیمت 21 هزار دلار به فروش برساند.

چگونه از اوردر OCO استفاده کنیم؟

هنگام معامله در صرافی بایننس، می‌توانید از اوردر OCO برای معاملات خودکار استفاده کنید. این ویژگی کمک می‌کند تا 2 اوردر لیمیت همزمان داشته باشید. استفاده از این استراتژی به سوددهی و به حداقل رساندن ضررهای احتمالی کمک میکند.

بعد از اینکه وارد حساب بایننس شدید، به رابط کاربری “Basic Exchange” رفته و وارد قسمت “trading” که در بخش زیر نشان دادیم شوید. بر روی گزینه استاپ لیمیت (Stop-limit ) کلیک کنید تا منوی کشویی باز شود. از این منو بخش “OCO” را انتخاب کنید.

Binance Basic Exchange
Binance Basic Exchange

در پلتفرم بایننس، اوردر OCO را می‌توان به عنوان یک جفت سفارش خرید یا فروش قرار داد. همچنین با کلیک بر روی علامت سوال می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد سفارشات OCO کسب نمایید.

اوردر oco
اوردر oco

متن تصویر:

اوردر OCO : تنظیم یک سفارش استاپ لیمیت (حد قیمت انتخاب شده باید از قیمت بازار بالاتر باشد) و یک سفارش لیمیت (قیمت لیمیت باید پایین‌تر از قیمت بازار باشد) در آن واحد است. هرکدام از این سفارشات که اجرا شوند، سفارش دیگر کنسل می‌شود. و اگر هریک از این سفارشات کنسل شود، سفارش دیگر نیز کنسل خواهد شد.”

با انتخاب گزینه OCO، یک رابط کاربری جدید باز می‌شود. این رابط به شما امکان انتخاب یک اوردر لیمیت و یک استاپ لیمیت را می‌دهد.

لیمیت اوردر (Limit Order) چیست؟

لیمیت اوردر، سفارشی برای خرید یا فروش دارایی به قیمت مشخص است. لیمیت اوردر یکی از ساده‌ترین انواع سفارش در صرافی‌های کریپتو میباشد. برای مثال اگر شما قصد خرید یک ارز را با قیمت 5.000 دلار داشته باشید، می‌توانید یک لیمیت اوردر ثبت کنید. سفارش شما فقط زمانی پر می‌شود که قیمت 5.000 دلار یا کم‌تر برای این ارز در سفارشات فروش در دسترس باشد. اگر سفارشات فروش در قیمت بالاتر وجود داشته باشد، باید صبر کنید تا قیمت به آن قیمتی که مشخص کردید برسد و سپس سفارش‌تان پر شود.

در فروش نیز همین‌طور است. اگر بخواهید کوین‌هایی به قیمت 5.000 دلار داشته باشید، می‌توانید یک لیمیت اوردر ثبت کنید. سفارش شما فقط زمانی پر می‌شود که ارز مد نظر شما به قیمت 5.000 دلار یا بالاتر برسد. اگر تمام سفارش‌های خرید بالاتر از قیمت مدنظر شما باشد، باید صبر کنید تا قیمت به چیزی که مد نظرتان است برسد و سپس سفارش تکمیل می‌شود.

استاپ لیمیت (Stop-Limir order) چیست؟

استاپ لیمیت یا اوردر حد توقف، سفارشیست که در آن، اگر قیمت به نقطه مشخصی، مثلا نقطه X برسد، یک سفارش به صورت خودکار در قیمت Y ثبت می‌شود. سفارشات لیمیت برای معاملات حرفه‌ای و دقیق کاربرد دارد و معمولا برای کاهش ریسک سرمایه‌داران استفاده می‌شود. مثلا شما یک اوردر حد توقف برای ارز دیجیتال خود ثبت می‌کنید و می‌گویید اگر قیمت این ارز به 5.000 دلار یا بیشتر برسد، یک سفارش فروش با قیمت 5.200 دلار ثبت کن.

آموزش ثبت اوردر OCO در پلتفرم بایننس

  • لیمیت اوردر (Limit order)

قیمت (Price): در این بخش قیمتی که برای لیمیت انتخاب کرده‌اید نمایش داده می‌شود. سفارش شما در بخش دفتر سفارشات نمایش داده می‌شود.

  •  استاپ لیمیت (Stop-Limit)

توقف (Stop): قیمتی است که استاپ لیمیت شما در آن اجرا می‌شود.

لیمیت (Limit): قیمت واقعی لیمیت اوردر شما که سفارش توقف در آن اجرا می‌شود.

مقدار (Amount): اندازه سفارش شماست. مثلا اگر بخواهید ۰.۱ واحد از یک ارز دیجیتال را بخرید، باید عدد ۰.۱ را وارد کنید.

مجموع (Total): ارزش کل سفارش شماست. قیمت مورد نظرتان در مقداری که قصد خرید آن را دارید، ضرب می‌شود. کل مبلغ پرداختی (برای خرید) یا کسب شده (از فروش) است.

اوردر oco
آمورش ثبت اوردر oco

بعد از اینکه اوردر OCO را تنظیم کردید، پایین صفحه در بخش سفارشات باز (Open Orders) می‌توانید جزئیات هر دو سفارش را بررسی کنید. با کلیک بر روی دفتر سفارشات میتوان قیمت لیمیت اوردر را مشخص کرد. مقدار را می‌توان به صورت دستی مشخص کرد. همچنین می‌توانید از گزینه‌های درصدی استفاده کنید. مثلا اگر ۱۰۰ درصد را انتخاب کنید، بدان معناست که می‌خواهید ۱۰۰ درصد سرمایه خودتان را خرید کنید یا به فروش برسانید. متغیر کل، با وارد کردن قیمت به صورت خودکار تکمیل می‌شود اما اگر آن را تغییر دهید، مقدار هم نسبت به آن تغییر خواهد کرد.

جمع بندی اوردر OCO

با اینکه ویژگی‌های اوردر OCO بسیار ساده است، اما ابزار بسیار قدرتمندی است. این ابزار به شما و کاربران بایننس امکان معاملات امن‌تر و جامع‌تری را می‌دهد. این ابزار برای سیو سود، محدود کردن خطرات و حتی ورود و خروج مناسب در موقعیت‌ها مناسب می‌باشد. البته لازم است قبل از استفاده از این ابزار، دانش کافی درباره اوردر لیمیت و اوردر حد توقف داشته باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
coinex
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x