بانتی (Bounty) یا پاداش چیست؟
0

بانتی (Bounty) یا پاداش چیست؟

بازدید : 463

آیا تا به حال یکی از فیلم های غربی که در آن پوستری از یک کابوی خطرناک به همراه پاداش برای کسی که او را بگیرد، را تماشا کرده اید ؟در غرب وحشی این پاداش های پول به عنوان Bounty شناخته می شد و افرادی که به دنبال آنها می رفتند شکارچیان حرفه ای بانتی بودند.

در دنیای رمزنگاری هم می توانید bounty هایی را پیدا کنید یا حتی به یک شکارچی bounty ارز دیجیتال تبدیل شوید. نگران نباشید، این بدان معنا نیست که شما باید در حال تعقیب قانون شکنان باشید!

مطلب مفید: ماشین حساب سود استخراج

بانتی (Bounty) یا پاداش چیست؟

Bounty ها، پاداشهایی در ارزهای دیجیتال هستند که پروژه بلاک چین پس از اتمام موفقیت آمیز فعالیت خاصی توسط کاربر ، به آنها اعطا می کند. فعالیتها ممکن است متفاوت باشد.

بانتی (Bounty) یا پاداش
پاداش در کریپتو

بانتی های رمزنگاری به عنوان ابزاری برای بازاریابی به استارتاپ ها کمک می کند تا پروژه های خود را تبلیغ کنند و در صحنه ظاهر شوند. از آنجا که اکثر توکن ها بر اساس پلتفرم اتریوم هستند ، برای دریافت پاداش خود به یک کیف پول ارز دیجیتال فعال اتریوم نیاز خواهید داشت.

بانتی ها اغلب با ایردراپ اشتباه گرفته می شوند. ایردراپ ها مانند بانتی ها نیستند.

[irp posts=”10121″ name=”ایردراپ (Airdrop) : توزیع رایگان توکن”]

تفاوت بین بانتی (Bounty) یا پاداش و ایردراپ

اولین تفاوت بین بانتی و ایردراپ در کارهایی است که باید قبل از دریافت پاداش انجام دهید. اگرچه وظایف مربوط به بانتی شبیه به ایردراپ است ، اما تفاوت های ظریف در مشارکت، وظایف و پاداش ها وجود دارد.

به عنوان مثال، فعالیتهای مربوط به بانتی باید تا زمانی که کمپین برگزاری آن برقرار و زنده است، به صورت تکراری انجام شود. در حالی که فعالیت های مربوط به ایردراپ فقط یکبار انجام می شود.

بانتی (Bounty) یا پاداش
تفاوت ایردراپ و بانتی

در ایردراپ، معمولاً باید کارهای کوچک را انجام دهید که به مهارت خاصی احتیاج ندارند. برخی از شرکت ها به سادگی و بدون نیاز به فعالیت خاصی، توکن توزیع می کنند.اما این در مورد بانتی های رمزنگاری صدق نمی کند. با داشتن بانتی ها، برای انجام موفقیت آمیز یک کار به مهارت های خاصی نیاز خواهید داشت و باید در مقایسه با ایردراپ ، زمان و تلاش بیشتری را صرف کنید. وظایف مربوط به بانتی ها چالش برانگیزتر و پیچیده تر هستند.

همچنین، در برخی موارد، پس از انجام یک کار مربوط به بانتی، به اثبات احراز هویت نیاز دارید. اما در ایردراپ نیازی به انجام چنین کارهایی نیست.

انواع بانتی (Bounty) یا پاداش

ایجاد امضا در انجمن ها

در این نوع، شما یک امضا به حساب خود اضافه می کنید. به این ترتیب که ستاد تبلیغاتی بانتی از شما می خواهد در انجمن Bitcoin Talk یک پست با موضوع مشخص قرار دهید . زمانی که  پست یا مطلب را منتشر می کنید ، امضا قابل مشاهده می شود. معمولاً یک امضا در فروم Bitcoin Talk ارسال می شود و شما باید چندین پست تبلیغاتی در آنجا ایجاد کنید. پاداش بر اساس سطح عضویت مانند اعضای Junior ، Senior ، Hero و Legendary توزیع می شود.

ایجاد پست وبلاگ یا ویدیو

اگر می خواهید در این کمپین شرکت کنید ، باید یک پست وبلاگ بنویسید یا ویدیویی مربوط به شرکت ایجاد کنید. برای انجام موفقیت آمیز این کار ، باید وایت پیپر شرکت را بخوانید و با جزئیات پروژه آشنا شوید.

به عنوان مثال ، Helios Protocol ، یک پروژه منبع باز ، مبلغ 10000 H. را ارائه می دهد. برای دریافت پاداش، باید یک پست وبلاگ درباره Helios Protocol بنویسید.

کمپین ترجمه

کمپین ترجمه، برای ترجمه وب سایت، وایت پیپر ها یا برخی مطالب دیگر به شما پاداش می دهد. به عنوان مثال، Texochat یک برنامه چت مبتنی بر بلاک چین است. در جولای 2019، در BitcoinTalk، این شرکت مبلغ 400 دلار برای ترجمه وایت پیپر خود اعلام کرد.

بانتی (Bounty) یا پاداش
پاداش برای ترجمه کردن

کمپین توییتر و فیس بوک

همانطور که از نامش بر می آید، در این نوع باید کارهای مربوط به شبکه های اجتماعی را انجام دهید. از آنجا که فیس بوک و توییتر از بزرگترین رسانه های اجتماعی هستند، وظایف معمولاً به آنها مربوط می شوند. فعالیت ها می تواند شامل مواردی مثل ارسال و اشتراک مجدد یا لایک کردن محتوای مربوط به پروژه باشد. فقط بخاطر داشته باشید که برخی از کمپینهای تبلیغاتی برای بررسی جعلی نبودن حساب کاربری شما از TwitterAudit استفاده می کنند و برای آنها حداقل امتیاز Audit لازم است.

TwitterAudit چیست؟

این سایت برای بررسی جعلی بودن حساب کاربری و فعالیت های  یک کاربر در توئیتر استفاده می شود. برای یک کاربر حداکثر 5000 نمونه از فالورهای توییتر را به صورت تصادفی انتخاب کرده و برای هر دنبال کننده امتیاز را محاسبه می کند. این امتیاز براساس تعداد توییت ها، تاریخ آخرین توییت و نسبت دنبال کنندگان به دوستان است. از این امتیازات برای تعیین واقعی یا جعلی بودن کاربر استفاده می شود البته ، این روش نمره دهی کامل نیست، اما روش خوبی برای تشخیص این مسئله است که آیا کسی که تعداد زیادی فالور دارد، به احتمال زیاد تعداد فالورهای خود را با استفاده از روش های نادرست، کلاهبرداری یا غیر صادقانه افزایش داده است.

پاداش برای یافتن خطا

اگر اهل فن هستید و مهارت های توسعه نرم افزار دارید، این نوع کمپین بانتی می تواند برای شما سودآور باشد. به طور خلاصه ، برای دریافت پاداش باید یک اشکال یا باگ در وب سایت شرکت یا نرم افزارهای آنها پیدا کنید.

کجا می توانم بانتی (Bounty) یا پاداش پیدا کنم؟

می توانید بانتی ها را در وب سایت های شرکت هایی که پاداش می دهند ، دریافت کنید. به عنوان مثال ، برخی از صرافی ها برای تبلیغات یک صفحه کامل را به طرح Bounty اختصاص می دهند.

بانتی ها در میان استارت آپ های رمزنگاری / بلاکچین بسیار محبوب هستند. وظایف ممکن است چالش برانگیزتر باشد ، اما درآمد آن نیز بیشتر است.

در حال حاضر ، هر زمان که یک ICO فعال می شود ، با پاداش هایی همراه است. به عنوان مثال ، اگر شرکتی برنامه یا خدمات جدیدی را منتشر کند ، یک برنامه جدید پاداش را هم معرفی می کنند. برنامه Bounty توضیحات درستی درباره اینکه چه اعمالی می تواند جوایز ویژه ای برای شما به همراه داشته باشد ، خواهد داشت. هر دو فعالیت و پاداش پیش از موعد تعیین خواهد شد.

یکی از معروفترین ارائه دهندگان پاداش سایت icodrops است.

معایب بانتی (Bounty) یا پاداش

به گفته بسیاری از کارشناسان ، بانتی ها می توانند توسط شرکت ها دستکاری شوند تا ترافیک بیشتری به دست آورند یا پول بیشتری جمع کنند. شرکت ها در مرحله ICO خود می توانند بهترین شکارچیان بانتی را استخدام کنند. در عوض، آنها از بازاریابی بهتری برخوردار می شوند.

ممکن است Pump و  dump بیشتری در بازار ایجاد شود.

ممکن است خوانندگان به پست های تبلیغاتی علاقه ای نشان ندهند.

سخن پایانی

در این مقاله به تعریف پاداش در کریپتو و تفاوت آن با ایردراپ پرداخته شد. همانطور که گفته شد bounty پاداشهایی در ارزهای دیجیتال هستند که پروژه بلاک چین پس از اتمام موفقیت آمیز فعالیت خاصی توسط کاربر، به آنها اعطا می کند. برخی از روش ها وجود دارد که می توانید به یک شکارچی حرفه ای بانتی تبدیل شوید. اما قبل از آن توصیه می شود کمپین مورد نظر را از نظر فنی بیشتر بررسی کنید.

3
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x