کیف پول الکترونیکی (Electronic wallet) چیست؟

بازدید : 2292

کیف پول الکترونیکی

کیف پول الکترونیکی چیست؟ چه تفاوتی با کیف پول ساده یا یک حساب بانکی دارد؟ حفاظت از  بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بسیار متفاوت از ارزهای کلاسیک و سایر سرمایه‌ها است. بیت کوین برخلاف سایر انواع سرمایه‌‌‌های کلاسیک، نوعی رمز ارز است. به همین علت به منظور ارسال و یا حفظ این ارز به شیوه‌ای کاملا متمایز نیازمندیم.

اگر می خواهید از بیت‌ کوین یا هر رمز ارز دیگری استفاده کنید، ابتدا باید یک کیف پول داشته باشید. بیت‌کوین نوعی سرمایه است که نمود فیزیکی ندارد. بیت کوین یا به طور کلی ارز دیجیتال را نمی‌توان به صورت فیزیکی در جایی ذخیره کرد، بلکه فقط می‌توان کلید خصوصی یا به انگلیسی Private Key آن را که راه دسترسی به موجودی و امضای معملات را می‌دهد، در جای امنی نگهداری کرد.

Electronic wallet
کیف پول الکترونیکی

کلید عمومی و خصوصی چیست؟

به منظور اینکه مجبور نباشیم تمام پول‌ های نقدمان را همیشه همراه خود داشته باشید، به یک حساب بانکی نیاز داریم. حساب بانکی معمولاً یک کارت برداشت دارد. که دارای یک شماره منحصر به فرد است. افراد می توانند با داشتن آن شماره به حساب شما پول واریز کنند. در رمز ارزها هم شما باید حسابی داشته باشید که بتوانید ارزهای رمز نگاری شده خود را در آن ذخیره کنید .برای این کار شما به یک والت یا کیف پول الکترونیکی نیاز دارید. این والت 2 کلید دارد: کلید عمومی و کلید خصوصی.

کلید عمومی مانند شماره کارت عابر بانک و کلید خصوصی هم مثل رمز کارت عابر بانک است. همانطور که اگر یک کارت عابر بانک و رمز آن افشا شود باید با پولهایتان خداحافظی کنید. اگر کلید خصوصی کیف پول الکترونیکی هم دست کسی بیفتد یا به طریقی افشا شود، باید با رمز ارزهایتان خداحافظی کنید.

کیف پول‌های دیجیتال عموماً اپلیکشن هایی هستند که کلیدهای عمومی و خصوصی شمارا در خود حفظ می‌کنند و در حقیقت اتصال بین شما و بلاک چین‌های دیگر هستند؛ به همین دلیل کاربر قادر است میزان کوین موجود خود را چک کند، پول انتقال دهد یا دریافت کند و دیگر عملیات‌های مرتبط را با آن انجام دهد.

مشاهده ویدئو در آپارات

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x