ارز دیجیتال ICP یا توکن ICP چیست؟ شبکه اینترنت کامپیوتر (Internet Computer) چیست؟
2

ارز دیجیتال ICP یا توکن ICP چیست؟ شبکه اینترنت کامپیوتر (Internet Computer) چیست؟

بازدید : 2919

مقدمه

در حالی که بسیاری از ارزهای رمزپایه مانند Safemoon و Shiba فقط برای کسب سود سریع ایجاد شده اند. ارزهای رمزپایه ای نیز وجود دارند که کاربردهای بسیاری در دنیای واقعی دارند. توکن ICP اولین بلاک چینیست که با سرعت وب و با ظرفیت بی حد و حصر اجرا می شود. این ارز دیجیتال پس از بیت کوین و اتریوم سومین نوآوری بزرگ در بلاکچین محسوب می‌شود. بلاکچین ICP یک کامپیوتر بلاکچین است که مقیاس هوشمندانه محاسبه و داده ها را اجرا می کند.

توکن icp
توکن ICP

سرعت اجرایی آن معادل سرعت وب است و داده ها را به طور موثر پردازش و ذخیره می کند. این شبکه چارچوب های نرم افزاری قدرتمندی را به توسعه دهندگان ارائه می دهد. با امکان پذیر ساختن این مولفه، ICP امکان ایجاد تصور جدیدی از نرم افزار را با ارائه یک روش انقلابی جدید برای ساخت خدمات اینترنتی توکنیزه شده، سیستم عامل های پان صنعت، سیستم های مالی غیرمتمرکز و حتی سیستم ها و وب سایت های سازمانی کلاسیک فراهم می‌کند.

تاسیسICP

این پروژه در اکتبر 2016 توسط دومینیک ویلیامز تاسیس شد و مورد توجه جامعه رمزنگاری قرار گرفت. دفینیتی DFINITY در مجموع 121 میلیون دلار از مشارکت کنندگانی مانند Andreessen Horowitz ،Polychain Capital ،SV Angel ،Aspect Ventures ،Electric Capital ،ZeroEx ،  Scalar Capital، Multicoin Capital  و چندین حامی برجسته اولیه اتریوم جمع آوری کرد. در سال 2018 ، بیش از 50،000 شرکت کننده، توکن های ICP را در airdrop دریافت کردند.

دومینیک ویلیامز
دومینیک ویلیامز

در 18 دسامبر سال 2020 ، DFINITY شبکه آلفای ICP را راه اندازی کرد. در گام آخر به سوی تمرکززدایی، در 10 مه 2021 ،  دفینیتی DFINITY- اینترنت کامپیوتر را با دامنه‌ی عمومی راه اندازی کرد. این نقطه عطف مهم به این معنی است که اینترنت اکنون به عنوان یک کامپیوتر جهانی به صورت غیرمتمرکز عمل می کند. این کار با انتشار تمام کدهای منبع اینترنت در دامنه عمومی و همچنین ارائه توکن  ICP به دهها هزار نفر از اعضای جامعه برای اداره شبکه ICP مشخص شده است.

بنیانگذار ICP کیست؟

دومینیک ویلیامز بنیانگذار DFINITY است. او یک نظریه پرداز رمزنگاری، مسئول اختراع رله آستانه، اجماع شکاف احتمالی و سایر تکنیک های جدید رمزنگاری، کارآفرین و عضو اولیه انجمن های فنی بیت کوین و اتریوم است. پیش از این، او رئیس و CTO آزمایشگاه های String بود. او از پیشگامان اولیه دیفای در Mirror Labs و بنیانگذار و مدیرعامل Fight My Monster، یک بازی MMO برای کودکان که برای میلیون ها کاربر مقیاس گذاری شده بود. او چندین استارت آپ مانند System7 ، Airdocs و Smartdrivez را نیز تأسیس کرد. او فارغ التحصیل از King’s College London است.

بنیاد DFINITY چیست؟

ICP توسط بنیاد DFINITY ، یک سازمان غیرانتفاعی تحقیقاتی علمی مستقر در زوریخِ سوئیس، راه اندازی شد. این مجموعه متشکل از بهترین رمزگذاران جهان و متخصصین سیستم های توزیع شده و زبان برنامه نویسی، با تقریباً 100000 استناد دانشگاهی و 200 اختراع ثبت شده است. اعضای برجسته‌ی DFINITY عده ای از اساتید و محققان حوزه کامپیوتر هستند. این گروه شامل افراد خبره و با تجربه است. از میان این اشخاص میتوان به  Dr. Jan Camenisch ، Dr. Andreas Rossberg ، Dr. Ben Lynn و Dr. Johan Georg Granström اشاره کرد.

پس از راه‌اندازی عمومی در 10 مه 2021، بنیاد دفینیتی(DFINITY) یکی از سازمان‌های متعهد به بهبود و نگهداری شبکه اینترنت کامپیوتر یا ICP شد.

چه چیزی توکن ICP را منحصر به فرد می کند؟

هدف از ICP گسترش اینترنت عمومی است. بنابراین می تواند بستر محاسبه جهانی نیز باشد. امروزه اینترنت شبکه ای است که همه را از سرتاسر جهان به هم متصل می کند. اما سیستم ها و خدمات در حال حاضر طبق زیرساخت های خصوصی استفاده می شوند. پیشرفت علمی در مورد ICP، فناوری Chain Key است. این فناوری ده ها فناوری پیشرفته دیگرمانند Consensus، Non-Interactive Distributed Key Generation (NI-DKG)، Network Nervous System (NNS)، Internet Identity و غیره را شامل می شود.

توکن icp
توکن ICP

مجموعه ای از پروتکل های رمزنگاری است که گره های سازنده اینترنت کامپیوتر را تنظیم می کنند. یکی از موفقیت های اساسی در ICP  امکانِ داشتنِ یک کلید عمومی لست. این یک مزیت بزرگ است زیرا به هر وسیله ای از جمله ساعت های هوشمند و تلفن های همراه اجازه می دهد تا صحت مصنوعات را از طریق رایانه اینترنتی تأیید کنند.

چه کسی گره ها را در شبکه ICP اجرا می کند؟

از تاریخ 10 مه 2021 ، ICP توسط 48 مرکز داده مستقل – واقع در سراسر آمریکای شمالی ، اروپا و آسیا – با 1300 گره پشتیبانی می شود. این شبکه برای حمایت از نسل بعدی مگا داپ ها به رشد فزاینده ای ادامه خواهد داد. تا پایان سال 123 مرکز داده 4300 گره را اجرا می کنند. در نهایت هزاران مرکز داده میلیون ها گره را برای پشتیبانی از ساخت، اجرا می کنند. نکته مهم این است هر کسی می تواند به یک ارائه دهنده گره تبدیل شود.

سرعت شبکه ICP چقدر است؟

دستیابی به موفقیت علمی Chain Key Technology این امکان را برای ICP فراهم می کند. که با سرعت وب یعنی جایی که تماس های پرس و جو در میلی ثانیه اجرا می شوند، انجام شود. و اعلان‌های آپدیت 1-2 ثانیه طول می کشد. از همه مهمتر ، در پیدایش ،اینترنت‌کامپیوتر دارای نرخ بلاک 2.5 بلوک در ثانیه (bps) و سپس به یک صنعت منجر به bps 10.3 bps و 1000 پوند bps تا پایان سال خواهد شد.

توکن icp
سرعت شبکه ICP

در مورد نسخه باز Reddit که در ICP در حال اجرا است، هنگام جستجوی کاربر در انجمن ، بازدیدهای سفارشی از محتوای میزبانی شده با استفاده از اعلان های پرس و جو که بر حسب میلی ثانیه اجرا می شوند، در مرورگر وب آنها فرموله می شوند. گره نزدیک، ارائه یک تجربه کاربری خارق العاده است. اما هنگامی که یک کاربر می خواهد گاهی اوقات یک پست ارسال کند ، یا یک نکته از توکن ها را به نویسنده یک پست ارائه دهد ، این شامل تماس های به روزرسانی می شود که 1-2 ثانیه طول می کشد.

ICP Token چه کاری انجام می دهد؟

ICP نشانه های کاربردی بومی است که در شبکه سه نقش اساسی دارد:

تسهیل حاکمیت شبکه: توکن های ICP را می توان قفل کرد تا سلولهای عصبی ایجاد شود که با رأی دادن در حاکمیت شبکه مشارکت دارند. و از این طریق می توانند جوایز اقتصادی کسب کنند.

تولید چرخه برای محاسبه: ICP ذخیره ارزش منبع را فراهم می کند که می تواند به چرخه تبدیل شود. محاسبه توان در سوختی که هنگام مصرف سوزانده می شود. NNS ICP را با سرعت متغیری به چرخه تبدیل می کند. بنابراین برای اطمینان از اینکه کاربران شبکه می توانند همیشه چرخه های جدیدی را با هزینه تقریباً ثابت به صورت واقعی ایجاد کنند. و طوری انتخاب می شود که هزینه دستیابی به سوخت قابل پیش بینی باشد.

پاداش دادن به مشارکت کنندگان: شبکه ICP قوانین جدیدی را برای پاداش دادن و تشویق افرادی که نقش مهمی دارند وضع کرده. از جمله: الف) ارائه پاداش رأی دادن به کسانی که در حکومت مشارکت می کنند.  ب) ارائه جوایز به کسانی که ماشین های گره میزبان شبکه هستند و ج) سایر فعالیتهای متفرقه.

 

قیمت توکن ICP: از کجا ICP بخریم؟

طبق وب سایت رسمی ، ICP Token را می توان از صرافی CoinList خریداری کرد. Binance همچنین اعلام کرده است که بزودی ICP Token را برای تجارت در سیستم عامل خود راه اندازی می کنند. برای به روزرسانی بیشتر ارزهای رمزپایه با ما همراه باشید.

2
2
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
Zzzaghiii
1 سال ago

سلام
خدا قوت
ممنون

ریحانه کرباسی
پاسخ به  Zzzaghiii
1 سال ago

سلام خواهش می کنم
ممنون از همراهی شما دوست عزیز

بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

2
0
نظر خود را بنویسید !x