پترو (Petro) چیست؟ واحد پول دیجیتال ونزوئلا
0

پترو (Petro) چیست؟ واحد پول دیجیتال ونزوئلا

بازدید : 2125

پترو چیست؟

ورود بیت کوین کنجکاوی جهانی را برای ایجاد رمزارزهای جدید برانگیخت و یکی از این ارزها پترو است. اولین ارز رمزنگاری شده توسط بانک مرکزی ونزوئلا تولید شد. راهی که بسیاری دیگر از بانک های مرکزی در حال دنبال کردن آن هستند. یعنی تولید CBDC خودشان.

پترو پروژه ای است که به واسطه‌ی آن، دولت فعلی ونزوئلا می خواست وضعیت ناامن نرخ ارز خود را بهبود بخشد. و اقتصاد خود را که از 10 سال پیش در حال سقوط بوده، دوباره فعال کند. برای انجام این کار ، این پروژه به دنبال طراحی ارز رمزنگاری شده منحصر به فردی برای کشور بود که بتواند از اقتصاد آن محافظت کند و درهای جدید سرمایه گذاری را باز کند.

پترو واحد پول ونزوئلا است .یک CBDC یا ارز کاملاً دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی و با استفاده از برخی از جنبه های فناور ی بلاکچین. پترو یا  سی بی دی سی مختص بانک مرکزی ونزوئلا از این نظر در سراسر جهان پیشگام است. که ونزوئلا را در کانون نوآوری در این نوع فناوری قرار داده است.

رمز ارز پترو
رمز ارز پترو

این ارز دیجیتال نامش را ارزشمندترین سرمایه ونزوئلا یعنی نفت گرفته است. میدانیم که در انگلیسی به نفت، پترولیم می‌گویند. در حقیقت ، دولت ونزوئلا معتقد است که پترو و ارزش آن نه تنها با ثروت نفتی بسیار زیاد آن ، بلکه با گستره ثروت معدنی کشور نیز پشتیبانی می شود.

برای انجام این کار ، پترو در روزنامه خود نشان می دهد که ارزش پترو توسط یک سبد کالا یا مواد خامی که کشور در اختیار دارد تثبیت خواهد شد. این مواد اولیه شامل روغن ، طلا ، آهن ، الماس ، کلتان و گاز است. همه اینها از طریق یک فرمول ریاضی بدست می آید. که قیمت دارایی رمزنگاری را در هر زمان تعیین می کند.

این نظریه کاملاً متفاوت از سایر CBDC ها  مانند رمز ارز (EUROChain) یا یوان رمزنگاری (DCEP ) است .در این حالت ، علی رغم ادامه یک ارز کاملاً متمرکز بر اساس اعتماد ، تلاش می شود از ارزش موجود در یک یا چند ماده اولیه پشتیبانی کند .

 منشا پترو

پیدایش پترو به سال 2009 برمی گردد. زمانی که رئیس جمهور وقت، هوگو چاوز ، بالا رفتن قیمت نفت را تا حد ممکن افزایش داد تا بحران اقتصادی را كه قبلا بر ملتش تأثیرگذار بود کاهش دهد.

وی در رویدادی با کشورهای اوپک ایده ایجاد یک ارز بین المللی به نام پترو را مطرح کرد. ایده وی حمایت از این ارز با ذخایر نفت برخی از کشورهای عضو اوپک بود. این ارز در اصل  یک ارز رایج  در میان کشورهای اوپک و آنهایی که آن را به عنوان وسیله پرداخت می پذیرند ، گردش می کند.

این اولین باری نبود که هوگو چاوز ایده ایجاد ارزهای جایگزین  دلار را برای مبادلات تجاری بین المللی  با هدف از بین بردن توانایی ایالات متحده برای تسلیم سایر کشورها  به دلیل برتری واحد پول خود مطرح میکرد. SUCRE (سیستم واحد جبران خسارت منطقه ای)  که در سال ۲۰۰۸ ایجاد شد.

ارز دیجیتال پترو
ارز دیجیتال پترو

در واقع واحد پول و حساب برای کشورهای عضو اتحاد بولیوی برای امریکا بعلاوه کشور اکوادور بود. با این حال از سال ۲۰۱۶این سیستم مورد سواستفاده قرار گرفت بطوریکه از آن سال هیچ گزارش مدیریتی صادر نشده است. بعلاوه ، تنها بانکهای مرکزی که هنوز از این سیستم استفاده می کنند ، بانک مرکزی کوبا و بانک مرکزی ونزوئلا هستند.

علی رغم فشار مداوم رئیس جمهور وقت هوگو چاوز و جانشین وی ، نیکولاس مادورو ، ایده پترو ایده ایست که زمان میبرد تا محقق شود . در واقع ،  8 دسامبر ۲۰۱۷بود  که پروژه با خروج از مصوبه ۳.۱۹۶شکل گرفت. این فرمان ایجاد نظارت بر دارایی های رمزنگاری ونزوئلا و فعالیت های مرتبط (SUNACRIP) را امکان پذیر کرد. ایجاد این نهاد به دنبال تنظیم فعالیت های استخراج و استفاده از ارزهای رمزپایه در کشور آمریکای جنوبی بود وونزوئلا به عنوان اولین کشور در منطقه با یک نهاد حقوقی از این نوع شناخته شد.

منشا اقتصادی پترو

با این حال ، منشا پترو یک نکته مهم اقتصادی نیز دارد. مطمئناً می دانید که ونزوئلا کشوری است. که بیشترین ذخایر نفتی را در جهان دارد. این باعث می شود آمریکای جنوبی قطب توسعه در منطقه با ظرفیت های عظیم باشد. با این حال ، واقعیت  کاملا متفاوت ازسرمایه عظیم نفتی این کشور است .

از سال ۲۰۰۶ کاهش بهره وری وری در تمام صنایع خود  سخت و ونزویلا باشرایط اقتصادی روبرو شده است. اما حملات این وضعیت دشوار جمعیت را تحت کنترل خود درنیاورده بود به دلیل اینکه نفت برای ونزوئلا منبع عایدی بشمار می امد. یک اقتصاد بسیار یارانه ای در راس بود. بعلاوه ونزوئلا کشوریست  که هزینه ی زیادی برای چاپ پول می کرد.

رمز ارز پترو
رمز ارز پترو

وضعیت اقتصادی کشور در سال های دوهزار هشت و نه بدتر شده است. در آن زمان ، هوگو چاوز به دنبال راه هایی برای کنترل بیشتر مبادلات در کشور بود. کنترل در آن زمان بوسیله دلار و سایر ارزهای خارجی محدود شده بود. بنابراین وی به دنبال راهی برای ایجاد مکانیزم های اقتصادی بین المللی بود که خارج از کنترل دلار باشند.

SUCRE و Petro

برگ برنده های او در این بازی اقتصادی بین المللی بودند. با این حال ، استفاده کم  ازعرضه اولیه سکه  و شکست اولیه ی پترو، دولت را به رد این ایده ها سوق داد. مرگ چاوز  در سال دو هزار و سیزده تنها متغیر دیگری بود که ایده ایجاد ارز با این ویژگی ها را کاملاً سیر نزولی بخشید. این مسئله برخلاف مشکلات عظیم اقتصادی بود که ونزوئلا قبلاً در آن قرار داشت.

اما از زمان مرگ هوگو چاوز در سال دوهزار و سیزده و تا سال دوهزار و هفده، دولت نیکولاس مادورو ، در مطالعات خود برای جستجوی شرایط اقتصادی بهتر برای این کشور ، پترو را از سر گرفت.

مشکلاتی که نیاز به حضور پترو را تشدید می کرد

 • تشدید نرخ ارز ، که سبب میشد به طور فزاینده ای شرکت ها  برای دستیابی به ارز و واردات مواد مورد نیاز برای فعالیت خود با  سختی مواجه شوند.
 • هزینه های عظیم عمومی با کشوری که بیش از 80٪ جمعیت فعال را به کار گرفته و کمکهای مالی زیادی به آنها ارائه می دهد.
  الزامات ذخیره بانکی خفقان آور ، که بانک ها را از دادن وام یا اعطای اعتبار منصرف می کند.
 • صدور گسترده پول توسط بانک مرکزی ونزوئلا ، به وضعیتی رسید که شهروندان ترجیح می داد از اسکناس برای سرگرمی استفاده کنند.
 • یک بدهی بزرگ و رو به رشد داخلی و خارجی کشور به دلیل افزایش تورم ، تولید اقتصادی پایین و عدم توانایی پرداخت سود بدهی بوجود آمد.
 • کاهش قیمت نفت که باعث شد کشور منبع اصلی درآمد خود را از دست بدهد.
 • کاهش محصولات کشاورزی و دامی.
 • دستمزد پایین اکثر جمعیت.
 • مهاجرت گسترده و مهاجرت داخلی ساکنان آن.
 • کاهش مداوم کیفیت خدمات عمومی و خصوصی در کشور.
 • ورود تحریم ها از ایالات متحده و اتحادیه اروپا به دلیل نقض حقوق بشر ، حمایت از قاچاق مواد مخدر ، تروریسم
رمز ارز پترو
رمز ارز پترو

این ها تعدادی از بحران هایی بود که کشور با آن مواجه شد. با این حال دولت ترجیح داد پترو را راه اندازی كند اما در کمال تعجب بسیاری ،  قالب سی بی دی سی، با این فرض که یک ارز دیجیتالی است. پس می توانند  آن را کنترل  کنند، محاصره ایالات متحده را دور بزنند و وسیله ای برای پرداخت به حوزه بین المللی در اختیار داشته باشند. درواقع، ایجاد پترو برای روبرو شدن با همه شرایط اقتصادی منفی کشور آغاز شد.

اهداف ایجاد پترو

اهدافی که منجر به ایجاد پترو شد کاملاً پیچیده و متنوع هستند اما مهمترین آنها موارد زیر است:

یک مولفه ایدیولوژیکی

در اواسط “جنگ با امپریالیسم” ، “مبارزه با جنگ اقتصادی” و “دلار جنایتکار” ، دولت ونزوئلا خواستار ایجاد پترو برای سرنگونی هژمونی دلار و تحمیل الگوی جدیدی برای مردم شد. در بین آن مبارزه ، سانسور سایت هایی مانند دلار امروز وجود دارد. وب سایتی که قیمت دلار موازی را با توجه به نرخ مرجع نرخ ارز در مبادلات کلمبیا نشان می دهد. همچنین کنترل شدید ارز و ایجاد قانون ارز که معاملات ارز خارجی را با مشکل روبرو می سازد. این مولفه ایدیولوژیکی را  ایدئولوژی مطابق با روال هایی است که دولت از سال دوهزار و سه. تاکنون اعمال کرده است.

در این سناریو ، ایجاد پترو با ایجاد یک سیستم حسابداری مضاعف  سعی در جلوگیری از افزایش  ارزش دلار را داشت. سازوکار ساده بود ، پترو قرار بود به عنوان مرجع دلار استفاده شود و این مرجع با مقدار معینی بی اس پیوند داده میشد و پترو را به یک تثبیت کننده اقتصادی تبدیل می کرد. این مسئله به اقتصاد این فرصت را میدهد تا “راه اندازی مجدد” را انجام دهد که توسط سایر برنامه های دولت تقویت شده است.

جلوگیری از جریمه ها

هدف دیگری که منجر به ایجاد پترو شد ایجاد مکانیزم مبادله بین المللی برای جلوگیری از تحریم های ایالات متحده و اتحادیه اروپا بود. به گفته ولادیمیر آدریانزا اقتصاددان ، هدف از ایجاد پترو، تبدیل ونزوئلا به اقتصادی مستقل از دلاراست.

«ایده این است که ایجاد پترو به کشور اجازه می دهد کالاهای سرمایه ای ، به عبارت دیگرامکان تولید ماشین آلات ، فناوری و هرچه بیشتر چیزها را به صورت محلی فراهم کند. درواقع پترو راهی است که تمایل به ایجاد یک مسیر فرعی برای جستجوی سایر موارد دارد. مسیرهایی که اقتصاد وابسته به دلار آمریکا است.» ولادیمیر آدریانزا ، اقتصاددان از دانشگاه مرکزی ونزوئلا (UCV).

اطلاعات فنی پترو

از داده های فنی پترو ، ما فقط مواردی را می شناسیم که در روزنامه رسمی آن منتشر شده است. فراتر از آن ، هیچ چیز دیگری مشخص نیست. هیچ جزئیاتی در مورد فناوری رمزنگاری استفاده شده در امضاهای دیجیتالی آن ، و نه اندازه بلاکچین آن و نه چند گره در شبکه وجود ندارد.
واضح است که توسعه پترو یک راز ملی است و فراتر از داده های اعلام شده عمومی ، هیچ چیز دیگری مشخص نیست.  با توجه به این داده ها مشخص است. که پترو مبتنی بر نرم افزار DASH سازه هایی مانند گره ها و ماینرهاست و مازندرود ها بخشی اساسی از شبکه پترو هستند. اما همه این داده ها توسط دولت طبقه بندی می شود. و هیچ کس در مورد آنها چیزی رسمی نگفته است.
آنچه شناخته شده است این است که چندین موسسه و بانک مرکزی ونزوئلا استخراج ارز رمزنگاری شده. از جمله پترو و بیت کوین را انجام می دهند. اما باز هم اطلاعات عمومی در مورد این اقدامات ناشناخته است. علی رغم اینکه این اقدامات توسط نهادهای دولتی انجام می شود و بنابراین باید علنی اعلام شوند.

از کجا می توان پترو خرید؟

تنها راه خرید پترو مراجعه به وب سایت رسمی پترو یا صرافی های ونزوئلا برای این کار است. خرید می تواند با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین ، بیت کوین کش ، اتریوم ، داش ، یورو ، روبل یا یوان به طور مستقیم انجام شود. همچنین خرید پترو به صورت حضوری در تنها گیشه ملی واقع در دفتر مرکزی SUNACRIP در کاراکاس امکان پذیر است.
از میان تمام این ابزارها ، مشهورترین مبادلات خرید پترو عبارتند از:
رمزنگاری تلاش برای خرید پترو از طریق دیگر بسیار خطرناک است. و حتی با این روش ها ، در حال حاضر خطر از دست دادن پول شما به دلیل سوءعملکرد بسیار زیاد است.

 

واقعیت های پترو: «ارز رمزنگاری شده» که ارز رمزپایه نیست

اکنون پترو علی رغم اینکه ابتکار خوبی است ، حقیقت این است که خوشایند بسیاری نیست. در این بخش بررسی خواهیم کرد که چگونه واقعیت خشن باعث شده پترو پروژه ای باشد که همه از آن عبور می کنند. و ترجیح می دهند از آن دوری کنند. اول از همه ، باید گفت که پترو مانند بیت کوین نیست درواقع پترو ارز رمز پایه نیست.بلکه یک CBDS است اما فراتر از آن است. واقعیت های دیگری نیز وجود دارد که در زیر به آنها خواهیم پرداخت:
نه کسی می داند چه کسی پترو را تولید کرده است. و نه نقشه راه برای بهبود فناوری پترو شناخته شده است.

در جامعه رمزنگاری ما به تحولات ارزهای رمزنگاری عادت کرده ایم. که مثلا گروه مشخصی از افراد را حتی با نام مستعار یا هویت دیجیتالی که برای محافظت از هویت واقعی خود استفاده می کنند ، داشته باشیم. این افراد مسئولیت پذیر بوده و نقش مهمی در توسعه این ارزهای رمزپایه دارند. اما مهمتر از همه ، ما به کد منبع ارز رمزنگاری شده دسترسی داریم.

ارز دیجیتال پترو
ارز دیجیتال پترو

با این حال ، در پترو هیچ یک از این موارد را نداریم. تنها چیزی که شناخته شده است این است پترو توسط SUNACRIPایجاد شده. و هیچ اطلاعات قطعی در مورد عملکرد واقعی پترو وجود ندارد هیچ اسم و مخزن نرم افزاری  وجود ندارد.

پترو یک ارز دیجیتال کاملاً متمرکز است که توسعه آن کاملاً بسته شده است. با این حال ، لازم به توضیح است که پترو یک توسعه بسته است. و این با قوانین ونزوئلا مغایر است، زیرا در مقاله شماره 34 تحولات دیجیتال کشور بدلیل اطلاعات دولتی

باید نرم افزار آزاد باشند. با این حال ، انها این مورد از SUNACRIP را نادیده می گیرند و ازجزئیات و ارائه اطلاعات در مورد آن خودداری می کنند.

اطلاعات نادرست عرضه اولیه پترو

یک واقعیت جالب درباره پترو مربوط به پیش فروش و پترو ICO است، ظاهراً در ساعت هشت و نیم صبح بیستم فوریه دوهزار و هجده پیش فروش پترو  آغاز شد. در این پیش فروش مجموعاً سی وهشت ملیون و چهارصد هزار توکن موجود با ارزش مرجع 60 دلار آمریکا به فروش رسید. در مجموع ، پیش فروش به 2،3 میلیارد دلار رسید. با این حال ، این داده های پیش فروش به هیچ وجه قابل تأیید نیست و هیچ مدرکی مبنی بر انجام چنین خریدهایی در هر زمان وجود ندارد.

آیا پترو یک ارز پایداراست؟

نکته جالب دیگر پترو این است که ایا ما با یک ارز ثابت روبرو هستیم یا نه. این سوال با نگاهی به وایت پیپر ارز رمزپایه پاسخ داده می شود. جایی که نحوه تعیین قیمت این ارز رمزپایه مشخص شده است.
در وایت پییر می توان فرمول زیر را برای محاسبه قیمت آن مشاهده کرد:
این فرمول به ما نشان می دهد که قیمت پترو به قیمت کالاهای حامی آن واکنش نشان می دهد. به عبارت دیگر ، قیمت نفت ، طلا ، الماس ، گاز ، آهن و کلتان مقدار واقعی پترو را تحت تأثیر قرار می دهد.
با این حال ، واقعیت بسیار متفاوت است. رئیس جمهور ،نیکولاس مادورو ، قیمت ارز رمزنگاری شده ، روش محاسبه آن و حتی سیاست های مهار و صدور این ارز را به دلخواه تغییر داده است.

رمز ارز پترو
رمز ارز پترو

یکی از جالب ترین واقعیت های پترو این است که پترو به دنبال تبدیل شدن به واحد پول استفاده روزانه در کشور است. یعنی پترو برای جابجایی یا همزیستی با بولیوار به عنوان پول قانونی و واحد حساب طراحی شده است. با این وجود ، این ارز دارای مشکلات جدی برای استفاده است ، به ویژه به دلیل قیمت تعریف شده . زیرا در اصل دو قیمت وجود دارد: یک ارزش ثابت و یک ارزش آزاد. قیمت ثابت در سال 2020 حذف شد. این قیمت ثابت قیمتی بود که مالیات و پرداخت دستمزد کشور را تعریف کرد.

با حذف این واحد، دستمزد کارگران در هاله ای از ابهام قرار می گیرد. زیرا سیستم مشخصی برای تعیین دستمزد وجود ندارد. با این حال ، از زمانی که مالیات و سایر خدمات دولتی با استفاده از قیمت رایگان پترو جمع می شود ، این فقط بر حقوق تأثیر گذاشته است. از این رو تفاوت قیمت فاحش بین خدمات ارائه شده توسط دولت و حقوق اکثر کارگران در کشور وجود دارد. در حقیقت ، متوسط حقوق ماهیانه یک کارگر در ونزوئلا حدود 8 دلار است.

ارز رمزنگاری شده که بلاکچین خود را مجدداً راه اندازی می کند

وقتی صحبت از بلاکچین می کنیم ، در مورد یک فناوری کاملاً ایمن صحبت می کنیم. که به ما اطمینان می دهد هر معامله ای حتی به دلیل عدم تمرکز و نحوه طراحی این فناوری ، در برابر بدترین فاجعه ها نیز مقاومت خواهد کرد. با این حال ، این یک تخیل دست نیافتنی با پترو است.

در پایان آوریل 2020 ، یک سری از مشکلات در سیستم عامل PetroApp مشاهده شد. که در نهایت بر عملکرد آن و همه مبادلات تأثیرگذار بود. این مشکلات در هفته اول ماه مه برطرف شد ، اما بسیاری از کاربران پول پترو گزارش دادند (به ویژه کسانی که مانده های خود را به PetroApp و Banco de Venezuela منتقل کرده بودند) دادند. که موجودی آنها کاملاً از بین رفته و معاملات آنها در بلاکچین ظاهر نشده است. .
این واقعیت بسیار ظریف است. زیرا بسیاری از افراد متضرر مشاغلی بودند که پترو را به عنوان نوعی پرداخت از طریق بانک ونزوئلا می پذیرفتند. و با این واقعیت تمام این سابقه معاملات پاک شده است و بازرگانان بدون پرداخت کالای مربوطه برای کالاهای خود، هزینه پرداخته اند.

رمز ارز پترو
رمز ارز پترو

صرافی ها و گسترش قیمت ها

صرافی ها پرچم قرمز دیگری در اکوسیستم پترو هستند. چندین خانه مبادله ای وجود دارد که پترو را با ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین ، دش ، بیت کوین کش ، اتریوم یا حتی ارزهای رایج مانند یورو مبادله می کنند. در میان این مبادلات ، ما دارای Criptolago (از دولت زولیا) ، Antwerp Coin ، Cryptia Exchange ، Bancar و Cave  هستیم. آنها همچنین گزینه های بلاکچین دیگری هستند.

پترو قطعاً اولین ارز رمزنگاری شده یک ملت است. و همچنین اولین ارز رمزنگاری شده تحریم شده در جهان است. در 19 مارس 2018 ، دولت ایالات متحده با وضع تحریم علیه پترو ، منع فعالیت با ارز رمزپایه فوق را تحریم کرد.

تحریم دولت ایالات متحده به سرعت با واکنش جامعه تبادل همراه بود. که به سرعت اطلاعات آن را کلاهبرداری توصیف کرد. به دلیل اطلاعات نادرستی که در مورد پیش فروش آن و ICO داده شده بود.

ارز ضد قانون اساسی و خارج از قانون

یک مشکل جدی که باعث شده دیگر مبادلات بین المللی برای در نظر گرفتن ارز رمزنگاری شده جلوی حقوقی گسترده و شکسته شدن چارچوب قانونی پترو را بگیرد. اول ، وجود پترو غیرقانونی است. زیرا قانون اساسی ونزوئلا استفاده از منابع طبیعی کشور را به عنوان تأیید گذشته ، حال یا آینده صدور ارز یا واحد حساب منع کرده است.

به عبارت دیگر، همانطور که دولت نیکولاس مادورو انجام داده است، نمی توان از پترو با انتشار اوراق قرضه نفت پشتیبانی کرد. زیرا این امر در کشور غیرقانونی است. نه تنها این ، روندی که دولت تمام این اقدامات را انجام داده. همه قوانین کشور را نقض می کند. و بیشتر یک چارچوب قانونی موازی با رذایل و مناطق خاکستری است. که توسط دولت قابل تفسیر است.
این وضعیتی است که هیچ مبادله ای نمی خواهد در آن قرار گیرد. زیرا خود را به اقداماتی می بخشد که می تواند منافع اقتصادی آن را نقض کند. در صورتی که دولت اقدامی علیه آن انجام دهد.

اهداف محقق نشده

شاید بدترین مشکل پترو به عنوان یک پروژه این واقعیت باشد. که هیچ یک از اهداف منجر به ایجاد آن محقق نشده است.
در وهله اول مولفه ایدئولوژیکی آن فراموش شد. مبارزه با “دلار جنایتکار” تا جایی پیش رفته است که دولت خودش می خواهد عملیاتی با دلار انجام شود. مانند پرداخت بنزین در ایستگاه های خدمات.

نه تنها این ، اکثر شرکت های دولتی به هر شکل خود ، اکنون عملیات معامله شده با دلار ، یورو ، بیت کوین ، پترو و بولیوار را انجام می دهند. مبارزه ایدئولوژیکی دیگری با نشانگرهای موازی قیمت DolarToday نیز به فراموشی سپرده شد. به ویژه اینکه بانک مرکزی ونزوئلا خود چندین بار قیمت بالاتر از آن مانند وب سایت را برای دلار رسمی تعیین کرده است.

رمز ارز پترو
رمز ارز پترو

از طرف دیگر ، شروع مجدد اقتصادی هرگز اتفاق نیفتاد. برنامه های دولت ( موتورهای اقتصادی) هرگز موثر نبودند. اوضاع کشور بطورفزاینده ای که با پترودنبال میشد بخطر افتاد. ثباتی که با پترو بدست امد و  دنبال می شد برای مدتی محتاطانه حفظ شد ، اما تعدیل نرخ بهره و نیازهای ذخیره بانکی همه اینها را به زمین انداخت.

تحریم پترو

علاوه بر این ، متحدان اقتصادی ونزوئلا مانند روسیه ، چین و هند با صراحت از استفاده از پترو برای معاملات خود خودداری کردند. و میلیون ها ارز را که هیچ کس نمی خواست استفاده کند ، ونزوئلا را ترک کرد.

به یاد داشته باشید که اگر بیت کوین موفق شد ، به دلیل تأثیر شبکه ای است که میلیون ها نفر توافق می کنند از آن استفاده کنند. این مهمترین عامل است.

سرانجام ، اجتناب از تحریم های ایالات متحده و اتحادیه اروپا فقط در مورد ارقام دولت و نهادهای مختلف نمایندگی آن مانند SEBIN ، CICPC و ارتش اعمال می شود. به همین دلیل ، اکثریت شهروندان کشور توانایی خرید در سطح بین المللی را دارند. اما به دلیل افت قیمت نفت و تولید کم، اقتصادشان رو به افول گذاشت.

پتانسیل عظیم با هدایت بد

علی رغم پتانسیل و اهداف فراوان پروژه روی کاغذ ، اجرا و نتیجه آن یک فاجعه کامل بوده است. نکته ای که بسیاری از فعالان جامعه رمزنگاری ونزوئلا بر آن بسیار تأکید کرده اند این است: که پترو توانایی کمک به بهبود اقتصادی کشور را دارد.
ارز رمزنگاری شده با یک مدل اقتصادی کاملاً مشخص و نقشه راه روشن ، بدون شک به ارز رمزنگاری شده کمک می کند تا حضور خود را در سطح ملی و بین المللی پررنگ کند.

علاوه بر این ، ایجاد یک سیستم باز، توسعه دهندگان جامعه را به رفع مشکلات استفاده انبوه با ایجاد یک بستر مالی باز و رایگان که استفاده از ارز رمزپایه را تسهیل می کند ، فرا می خواند. نکته مهم دیگر این است که باعث ایجاد نوآوری در فن آوری ، ایجاد ابزار و مبادلات جدید می شود.

سرانجام ، یک چارچوب قانونی روشن ، بدون مناطق خاکستری ، به سایر مبادلات خارجی و سرمایه گذاران کمک می کند تا از سرمایه گذاری در سیستم عامل ها و خدمات رمزنگاری در کشور اطمینان داشته باشند.

ارز دیجیتال پترو
پترو

کلام آخر

اینها تنها برخی از مزایای بالقوه ای است که جامعه بر آن تاکید کرده است. با این وجود رهبری پشت پترو تصمیماتی در جهت مخالف گرفته است. آنها نه تنها كنترل های بیشتری را اعمال كرده اند. بلكه بسیاری از آنها را در اختیار سازمانهایی با كیفیت قانونی مشكوك قرار داده اند. به عنوان مثال ، SUNACRIP دارای اختیارات فوق قضایی است. که می تواند بنا به صلاح دید خود از آنها استفاده کند بدون آنکه فرجام چنین تصمیماتی را در نظر بگیرد.از این نظر،  سوهدایت و مدیریت منابعی مثل CBSD پترو ، با پتانسیل 30 میلیون کاربر ، کاملاً انجام می شود.
ایالات متحده یک نظام سلطه جو است. پس با انحصار دلار و بسیاری از نوآوری های تکنولوژیکی جهان ، با توانایی گفتن اینکه چه کسی را مسدود کند و چه کسی را نه، بسیاری از کشورها را به زیر سلطه بودن سوق می دهد. در حالی که بعضی کشورها را نه.

کسانی که زیرسلطه نیستند عواقب آن را می پردازند. این چیزی است که برای همه شناخته شده است. و بیت کوین برای همه آنها راه حلی ارائه می دهد. پترو ، دلار ، یورو و … باشید. همه چیز جزئی از همان موارد است ارزرایج بازرگانی. درمقابل   میلیون ها نفر جای خود را به بیت کوین داده اند. پول عادلانه و شفافی که در آن سیاستمداران با زندگی ما بازی نمی کنند.

1
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x