رادیکس (Radix) جایگزینی برای بلاکچین
0

رادیکس (Radix) جایگزینی برای بلاکچین

بازدید : 2355

بروزرسانی :دسامبر 1, 2020 @ 9:09 ق.ظ

رادیکس (Radix) یک دفتر کل عمومی و غیرمتمرکز است که برای حمایت از ایجاد برنامه ها و با تمرکز بر امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ساخته شده است.

مقدمه و معرفی رادیکس (Radix)

رادیکس یک الگوریتم اجماع جدید به نام Cerberus برای کمک به امنیت شبکه دارد.و عملکرد بهتری (به عنوان مثال ، مقیاس پذیری) را ارائه می دهد که می تواند برای برنامه های خاص مطلوب باشد.

Radix همچنین دارای محیط اجرای قرارداد هوشمند خود (یعنی ماشین مجازی) با نام Radix Engine است. هدف این پروژه این است که یک لایه اصلی جایگزین برای بلاک چین هایی مانند اتریوم جهت توسعه برنامه های DeFi باشد. رادیکس توکنی به نام XRD دارد که دارندگان می توانند با استفاده از آن در سازوکار اجماع Proof-of-Stake (PoS) شبکه شرکت کرده و پاداش کسب کنند.

تاریخچه

بنیانگذار Radix ، دن هیوز(Dan Hughes) از سال 2011 شروع به آزمایش برروی بیت کوین کرد . و روی روشهای مقیاس پذیرتر کردن آن کار کرد. وی پس از آزمایش رویکردهای مختلف ، از جمله افزایش اندازه بلوک و استفاده از برترین سخت افزار موجود ، تعیین کرد که ظرفیت بلاک چین بیت کوین تا محدوده 700-1000 تراکنش در ثانیه است و بعد از آن متوقف می شود. او تصمیم گرفت تا به بهبود توانایی های بلاک چین بیت کوین کمک کند.

رادیکس (Radix)
رادیکس (Radix) جایگزینی برای بلاکچین

در سال 2013، با استفاده از تالارهای گفتمان bitcointalk.org، هیوز طرحی به نام eMunie را آغاز کرد. او بین سال 2013 و اواخر 2016 قبل از استقرار در یک ساختار داده به نام Tempo ، چندین گزینه برای مقیاس پذیری پروتکل های غیر متمرکز ، از جمله Block trees ، DAGs و Channel Asynchronous State Trees، را آزمایش کرد.

رادیکس برای حل مشکلات مقیاس پذیری بلاکچین بیت کوین ارائه شده است.

دن شروع به ساخت Radix کرد ، یک پروتکل دفترکل جدید غیرمتمرکز برای پشتیبانی از توسعه قرارداد هوشمند که در آن از ساختار Tempo استفاده شد. طبق گفته این تیم ، Tempo به رادیکس اجازه داد تا در مراحل آزمایش خود ، عملکرد بالایی داشته باشد.

پس از آن فناوری Radix از سازوکار اجماعی به نام Cerberus استفاده کرد که هدف آن بهبود بیشتر امنیت شبکه بدون به خطر انداختن مقیاس پذیری است. Cerberus با موتور Radix کامل شد . یک محیط اجرای قرارداد هوشمند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد دارایی ها و برنامه های جدیدی را در بالای پروتکل ایجاد کنند.

ویژگی های رادیکس

شبکه Radix به دو ویژگی کلیدی ، الگوریتم اجماع Cerberus و موتور Radix ، متکی است .که به ترتیب به اعتبار سنجی معاملات و تأمین انرژی برنامه های غیرمتمرکز کمک می کنند.

Radix DLT یک پروتکل لایه 1 سریع ، مطمئن است که کار کردن با آن بسیار ساده است.و برای کاربران توسعه دهنده طراحی شده است. سادگی و هزینه های معامله کم (fee)بسیاری از کاربران را جذب کرده است.

Radix تنها راه حل واقعی برای مشکلات DeFi است

آینده قراردادهای هوشمند

دنیا طعم مزایای قراردادهای هوشمند را که بر روی سیستم های غیرمتمرکز ساخته و اجرا می شوند ، چشیده است. و دیگر بازگشتی وجود ندارد. از آنجایی که بلاکچین و پروتکل های اجماع آن هرگز اجازه مقیاس پذیری جهانی و عدم تمرکز 100 درصدی را نمی دهد ، دنیا مجبور است برای قراردادهای هوشمند چیز بهتری را اتخاذ کند. خبر خوب این است که در حال حاضر راه حل اینجا است!

رادیکس (Radix)
smart contracts

Radix آینده قراردادهای هوشمند است.

دفتر ایده آل غیرمتمرکز (DLT) تمام مزایایی را که بلاکچین ارائه می دهد. و بدون مقیاس پذیری و مشکلات اجماع زنجیره بلوکی را خواهد داشت. Radix چنین بستری است. بسیار کارآمد و سریع است ، اما مهمتر از همه ، مقیاس پذیر است.

اجرای قراردادهای هوشمند در رادیکس

در سیستم رادیکس تعریف ، صدور ، مدیریت و تراکنش دارایی های موتور Radix همه از طریق Radix API ارائه می شود.

رادیکس (Radix)
اجرای قراردادهای هوشمند در رادیکس

کتابخانه های Radix در زبانهای متداول مانند، جاوا و جاوا اسکریپت استفاده از Radix API را تا حد ممکن آسان می کنند.

نتیجه گیری

رادیکس (Radix)یک دفتر کل عمومی و غیرمتمرکز است که برای حمایت از ایجاد برنامه ها و با تمرکز بر امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ساخته شده است.در واقع رادیکس برای حل مشکلات مقیاس پذیری بلاکچین بیت کوین ارائه شده است.

برای اجرای قراردادهای هوشمند در آینده از رادیکس استفاده می کنیم. چرا که استفاده از آن به دلیل وجود API بسیار آسان تر است.

3
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x