چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) کیست؟ از اتریوم تا کاردانو
0

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) کیست؟ از اتریوم تا کاردانو

بازدید : 3139

بروزرسانی :آگوست 9, 2021 @ 10:58 ق.ظ

چارلز هاسکینسون ریاضیدان، مدیرعامل سابق اتریوم و بنیانگذار و مدیرعامل فعلی شرکت بلاک چین Input Output (IOHK) است. علاوه بر این، هاسکینسون بنیانگذار پروژه‌های بلاک چین Cardano و BitShares است. هاسکینسون در سال 2013 از طریق Invictus Innovations، شرکتی که او با دن لاریمر (Dan Larimer) برای راه اندازی شبکه BitShares تاسیس کرد، وارد فضای کریپتو شد.

Bitshares یک پلتفرم ارز دیجیتال است که به عنوان یک سازمان مستقل غیرمتمرکز یا DAC سازماندهی شده است؛ اصطلاحی که هاسکینسون آن را متعلق به خود می‌داند. در DAC (مشابه DAO)، شرکت به جای سلسله مراتب مدیران، توسط سهامداران و پروتکل آن اداره می‌شود.

مطلب مفید: ماشین حساب ارز دیجیتال

چارلز هاسکینسون و جدایی از اتریوم

با استفاده از اتریوم، روش‌های کاملا جدیدی برای همکاری آزاد از طریق اینترنت امکان پذیر شده‌است. به عنوان مثال، DAO ها (سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز) را در نظر بگیرید. آن‌ها نهادهایی هستند که با کد رایانه اداره می‌شوند، دقیقاً مشابه برنامه‌های رایانه‌ای. یکی از اولین و بلند پروازانه‌ترین تلاش‌ها برای چنین سازمانی “DAO” بود.

این قرارداد باید از قراردادهای هوشمند پیچیده‌ای که بر روی اتریوم قرار دارند تشکیل شده و به عنوان یک صندوق سرمایه‌گذاری مستقل عمل کند. توکن‌های DAO در یک ICO توزیع شدند و به همراه دارندگان حق رأی، سهام دارایی را به دارندگان توکن می‌دادند.

در سال 2013، چارلز هاسکینسون پروژه آموزش بیت کوین را راه اندازی کرد. مدرسه‌ای آنلاین که در آن با ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم آشنا شد. این باعث شد که هاسکینسون یکی از هشت بنیانگذار اصلی اتریوم شود. در حالی که هنوز در مراحل اولیه پروژه بودند، هاسکینسون و گروه راه‌هایی برای بهبود ساختار اتریوم پیشنهاد کردند.

هاسکینسون استدلال کرد که این پلتفرم باید یک نهاد انتفاعی با ساختار حکومتی رسمی باشد. در حالی که بوترین سعی کرد آن را به یک سازمان غیرانتفاعی تبدیل کند که متن باز و غیرمتمرکز است. هاسکینسون این اختلاف را «درگیری در اتاق هیئت مدیره» توصیف کرد و در ژوئن 2014 از پروژه جدا شد.

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) کیست؟ از اتریوم تا کاردانو
چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) کیست؟ از اتریوم تا کاردانو

مطلب مفید: اتریوم(Ethereum) چیست؟ ویدئو راهنمای جامع آشنایی با اتریوم

چارلز هاسکینسون و IOHK

بعداً در سال 2014، هاسکینسون برای ایجاد IOHK با جرمی وود (Jeremy Wood)، کارمند سابق اتریوم همکاری کرد. هدف IOHK این بود که یک شرکت برنامه نویسی شخص ثالث باشد که به شرکت‌ها، نهادهای دولتی و موسسات دانشگاهی در ساخت ارزهای دیجیتال و بلاک چین کمک می کند.

اتریوم به دنبال ارتقاء بحث برانگیز در سال 2016 به دو قسمت تقسیم شد و منجر به ایجاد اتریوم کلاسیک شد. هاسکینسون با استفاده از منابع و توسعه دهندگان IOHK برای ایجاد رمز ارز، یکی از حامیان برجسته این پلتفرم شد. امروزه IOHK عمدتا درگیر قرارداد هوشمند خود، کاردانو (ADA) است که هدف آن رقابت با اتریوم است.

کاردانو (Cardano) یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال و یک پلتفرم بلاک چینی انعطاف پذیر، پایدار و مقیاس پذیر است که برای اجرای قراردادهای هوشمند طراحی شده است. کاردانو به شما امکان می دهد طیف گسترده‌ای از برنامه‌های مالی غیرمتمرکز، توکن‌های جدید، بازی ها و مواردی از این دست را توسعه دهید. کاردانو به این منظور طراحی شده است تا نسخه تکامل یافته اتریوم برای نسل بعدی باشد.

جمع بندی

چارلز هاسکینسون یکی از افراد موفق در دنیای ارزهای دیجیتال است. ممکن است عده‌ای جدایی او از اتریوم را یکی از اشتباهات بزرگ او تلقی کنند؛ اما او همیشه نشان داده است که اقدامات درستی در مسیر کاری خود اتخاذ کرده است. کاردانو یکی از پژوه‌های بسیار موفق هاسکینسون است.

هاسکینسون یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین اشخاص در دنیای رمز ارز ها شناخته می‌شود. هاسکینسون سال گذشته تعداد زیادی کمپین برای آشنا کردن مردم با دنیای ارزهای دیجیتال برگزار کرده است. هدف او آموزش به مردم و تغییر دیدگاه آن ها و ایجاد اعتماد در مورد رمز ارزها است.

چارلز هاسکینسون کیست؟

چارلز هاسکینسون یک ریاضیدان و مدیرعامل سابق اتریوم و بنیانگذار و مدیرعامل فعلی شرکت IOHK است.

کاردانو چیست؟

کاردانو (Cardano) یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال و یک پلتفرم بلاک چینی انعطاف پذیر، پایدار و مقیاس پذیر است که برای اجرای قراردادهای هوشمند طراحی شده است. کاردانو به شما امکان می دهد طیف گسترده‌ای از برنامه‌های مالی غیرمتمرکز، توکن‌های جدید، بازی ها و مواردی از این دست را توسعه دهید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x