ساتوشی ناکاماتو
0

ساتوشی ناکاماتو

بازدید : 2864

بروزرسانی :اکتبر 12, 2020 @ 12:23 ب.ظ

ساتوشی خالق بیت کوین: ما می توانیم در این نبرد بزرگ پیروز شویم و تا سالها قلمرو جدید و آزادی را از آن خود کنیم.

ساتوشی ناکاماتو
ساتوشی ناکاماتو خالق بیت کوین

درباره ساتوشی ناکاماتو:

ساتوشی ناکاماتو نام مستعاری است که به شخص یا اشخاصی که بیت کوین را توسعه داده اند نسبت داده میشود . این نام در بسیاری از ایمیل ها، پست های شبکه های اجتماعی، نشریاتی مثل وایت پیپرها به عنوان خالق بیت کوین به کار رفته است. از آنجایی که میدانیم، این لقب میتواند به یک زن ،مرد یا به گروهی از افراد نسبت داده شود.آنچه مشهود است ،ریشه این اسم ژاپنی است،اما از آنجایی که مکالمات و مدارک به انگلیسی فصیحی نوشته شده ،بسیاری معتقدند ساتوشی اهل یک کشور انگلیسی زبان است.

چرا او تصمیم گرفت ناشناس بماند؟

قبل از بیت کوین افراد زیادی سعی کردند چیزی شبیه به ارز دیجیتال بسازند و این اشخاص اغلب با مقامات سرو کار پیدا میکردند. بیشتر این سیستم ها کاملا بسته شدند و لقب تروریسم مالی به آنها داده شد. احتمالاً همه این اتفاقات باعث شده تا ساتوشی خالق بیت کوین بخواهد مرموز و ناشناس باقی بماند.

علاوه بر این ، بیت کوین راه را برای سیستم های اقتصادی غیرمتمرکز باز کرد.  یکی از مهمترین نوآوری هایی که این رمزارز به ارمغان آورد، امکان معاملات نظیر به نظیر علیرغم نبود هر واسطه ای بود. در راستای این فلسفه، ساتوشی کدهای بیت کوین را به توسعه دهندگان تحویل داد و ناپدید شد. از آن زمان بیت کوین به عنوان یک پروژه متن باز که هیچ مرجع مرکزی ندارد در حال توسعه است.

آیا ساتوشی ناکاماتو خالق بیت کوین واقعا ژاپنی بود؟

محققان به طرق مختلف استایل نوشتاری ساتوشی ناکاماتو را مورد بررسی قرار دادند. آنها وایت پیپر بیت کوین، پستهای شبکه های اجتماعی و همچنین ایمیل های او را بررسی کردند و در آخر نتوانستند به شخص خاصی اشاره کنند .از آنجایی که انگلیسی نویسنده بی عیب و نقص بود بعید است که او ژاپنی باشد.

آیا ساتوشی خالق بیت کوین گروه بود یا یک شخص؟

سوابق ایمیلی او نشان میدهد که او یک نفر است. توسعه دهندگانی که با او کار کردند او را شخصی مبتلا به پارانوئید توصیف میکنند. وی چند روز ناپدید میشد و یکدفعه جمعه ها ده ها ایمیل ارسال میکرد. ساتوشی نگران این مساله بود که ممکن است کسی بیت کوین را از بین ببرد.یا مشکلی برای آن پیش بیاید. کلا اینطور برآورد شده که ساتوشی خالق بیت کوین کدنویسی بود که در کنار فعالیتش، بیتکوین را به وجود آورد بدون اینکه از آینده این کار خبر داشته باشد.

آیا نظریه هایی مبنی بر اثبات وجود ساتوشی ناکاماتو موجود است؟

در مورد ساتوشی و شخصیت های برنامه نویسی مثل Hal Finney و Nick Szabo نظریه های زیادی وجود داشته است. با این حال، هر یک از آنها به وضوح هرگونه ارتباط با ساتوشی را رد کردند. در سال 2014، شخصی به نام دوریان پرنتیک ساتوشی ناکاموتو از رسانه ها به عنوان ساتوشی معرفی شد.

دوریان فیزیکدان و مهندسی است که در کالیفرنیا زندگی میکند و ادعا کرده است که هیچ ارتباطی با بیتکوین ندارد. کریگ استیون رایت شدیداً ادعا کرده که ساتوشی ناکاموتو واقعی است. ولی تا به حال هیچ دلیل ملموسی برای گفته هایش ارائه نکرده است.

اگرچه احتمالا هیچ وقت نمیفهمیم ساتوشی ناکاموتو واقعی کیست ، اما واضح است که این شخص ناخواسته مسیر تاریخ را تغییر داده و اولین ارز دیجیتال مبتنی بر بلاکچین را به بازار عرضه کرده است.

احتمالا او همه ایده ها را خودش به تنهایی ارائه نداده اما مهم این است که در تلاش بوده است تا نوآوری و خرد جدیدی در حوزه رمزارز و کامپیوتر به وجود آورد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x