صبر در سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال چه نقشی دارد؟
0

صبر در سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال چه نقشی دارد؟

بازدید : 1338

بازار ارزهای دیجیتال ماهیتی نوسانی دارد. شاید چند ماه پیش همگان تلاش می‌کردند تا حتی با قرض گرفتن به این بازار وارد شوند و از کسب سود عقب نمانند اما امروز بسیاری کاسه چه کنم چه کنم دست خود گرفته‌اند و از سرمایه گذاری خود پشیمان شده‌اند. با این حال، عده‌ای دیگر همچنان صبور هستند و به نقش صبر در سرمایه گذاری ایمان دارند.

به خاطر داشته باشید بیت کوین برای بهبود کامل از سقوط دسامبر سال 2017، به سه سال زمان احتیاج داشت. آیا اگر افرادی که در آن سال با دیدن سقوط وحشتناک بیت کوین به فروش دارایی خود اقدام کردند از اوج 65 هزار دلاری آوریل سال 2021 خبر داشتند دارایی خود را می‌فروختند؟ مسلماً خیر!

در حالی که بسیاری معتقدند رالی صعودی بیت کوین به اتمام رسیده است برخی از تحلیلگران همچنان نسبت به این بازار امیدوارند. Charting Cycles تحلیلگر پرطرفدار ارزهای دیجیتال در حساب توییتری خود به‌تازگی اعلام کرده که فاز دوم رالی صعودی اخیر هنوز رخ نداده است. وی با استفاده از نرم‌افزار تجزیه‌وتحلیل تکنیکال Sentient Trader خاطرنشان کرد که همچنان چند ماه تا پایان چرخه صعودی کنونی فاصله داریم. وی معتقد است سرمایه گذاران به صبر بیشتری احتیاج دارند و دوره افقی و مسطح کنونی که به نظر می‌رسد برای همیشه ادامه دارد همیشگی نخواهد بود.

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با نقش صبر در سرمایه گذاری بازار ارزهای دیجیتال صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

صبر کلیدی حیاتی در سرمایه گذاری

بازار ارزهای دیجیتال بازاری وحشی است. پستی‌ها و بلندی‌های زیادی دارد که به دید بسیاری پوئنی منفی برای این بازار محسوب می‌شود. اما در صورتی که یک تریدر روزانه نیستید و از لوریج استفاده نمی‌کنید آیا باز هم به نظرتان نوسانات منفی هستند؟

خوشبختانه شما تکلیف خودتان را انجام داده‌اید. به‌خوبی تحقیق و هوشمندانه در این بازار سرمایه گذاری کرده‌اید. مطمئناً در انتخاب سرمایه گذاریتان، تصمیمی آگاهانه گرفته‌اید و با مشورت با سایرین فرصت خرید مناسبی را انتخاب کرده‌اید. به نظر که همه‌چیز خوب است. تنها چیزی که شما احتیاج دارید این است که اندکی صبور باشید.
بگذارید به یکی از نقل‌قول‌های معروف وارن بافت استناد کنیم. «بورس ابزاری برای انتقال پول از جیب افراد عجول به جیب افراد صبور است.» این قانون در رابطه با بازار ارزهای دیجیتال نیز صادق است. در شرایط رکود، همواره پول از دست ضعیف دستان به قوی دستان بازار منتقل می‌شود. نگاهی به فعالیت نهنگ‌ها بیندازید؛ سرمایه گذاران بزرگی که سالیان است در این بازار فعالیت می‌کنند و سرد و گرم این بازار را چشیده‌اند. حتی در زمان رکود و وحشت سرمایه گذاران خرد نیز این ابر سرمایه‌داران دست از انباشت و خرید هرچه بیشتر برنمی‌دارند.

بیشتر بخوانید: بیت کوین بهترین منبع سرمایه گذاری

احساسات خود را کنترل کنید اما حاشیه‌ای برای اشتباهات قرار دهید

در صورتی که شما با دید طولانی‌مدت به این بازار ورود کرده‌اید احساسات خود را کنترل کنید. بازار ارزهای دیجیتال مسیری ترسناک دارد اما هیچ چیزی ترسناک‌تر از عاقبت تبعیت از تصمیمات عجولانه و معامله‌هایی به دور از صبر و اطمینان نیست. به خاطر داشته باشید که شما تحقیق کرده‌اید و با اطمینان خاطر به این بازار وارد شدید. در صورتی که تصور می‌کنید اشتباه کرده‌اید هم به پارامترهایی که مدنظر قرار داده بودید پایبند باشید. اگر نقطه ورودی را شناسایی کردید به آن نقطه ورود اطمینان داشته باشید. در صورتی که برای سرمایه‌گذاری خود قیمت هدفی را مشخص کرده‌اید برای آن صبر کنید.

به خاطر داشته باشید که شما نمی‌توانید هرروز در بازار پیروز باشید. این ماهیت بازارهای مالی است. سرمایه شما بالا و پایین خواهد رفت. صبور باشید و به سرمایه گذاری خود اطمینان داشته باشید. با این حال، در صورتی که احساس کردید همه‌چیز در حال خراب شدن است و به‌هیچ‌وجه مطابق با پیش‌بینی شما پیش نمی‌رود، از پذیرش شکست و کنار کشیدن دریغ نکنید.

نکته‌ای کلیدی برای سرمایه‌ گذاری در هر نوع بازار مالی وجود دارد. برای اشتباهات پیش‌بینی‌نشده خود حاشیه امنی در نظر بگیرید. ست کلرمن در کتاب حاشیه امن سرمایه ‌گذاری که یکی از کتاب‌های قدیمی در زمینه ترید و سرمایه گذاری است در این باره می‌گوید:

«برای خودتان حاشیه‌ای را برای اشتباهات پیش‌بینی‌نشده در نظر بگیرید. سعی کنید این حاشیه بسیار بزرگ باشد.»

صبر در سرمایه گذاری

سایرین چه می‌گویند؟

وب‌سایت اینوستوپدیا (Investopedia) تمام مطالبی که بالاتر عنوان کردیم را خلاصه کرده است. در این وب‌سایت در رابطه با صبر در سرمایه گذاری آمده است:

«بسیاری از معاملات روانی هستند و باعث می‌شوند صبر و شکیبایی امتیاز بزرگی برای سرمایه گذاران محسوب شوند. داشتن صبر هنگام ورود به یک سرمایه گذاری و صبور بودن حین پیشرفت آن سرمایه گذاری کلیدهای مهمی برای ترید موفق است. با این حال، شما باید از تبدیل شدن صبر به لجازی جلوگیری کنید. خروج از معاملات با استفاده از معیارهای از پیش تعیین‌شده یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود تجربه شما به‌عنوان یک تریدر است.»

پلتفرم ترید یور اج (TradeYourEdge) در این رابطه نوشته است:

«بازار بهتر از شما می‌داند؛ بنابراین هیچ‌وقت برای سرمایه گذاری و ترید عجله نکنید. صبر داشته باشید و منتظر سیگنال مناسب باشید. یک قانون طلایی برای ترید وجود دارد: بدون سیگنال هیچ تریدی نمی‌توان انجام داد.»

پلتفرم معاملاتی ای‌تورو (eToro) در رابطه با نقش صبر در سرمایه گذاری نوشته است:

«درک ارزش صبر و انضباط در برنامه‌های شخصی در سرمایه گذاری بسیار مهم است. این فلسفه‌ای است که بسیاری از سرمایه گذاران موفق از آن بهره می‌جویند. درست است که هزاران مثال از سرمایه گذارانی که بر اساس باور خودشان، سود سریعی در بازارها کسب کردند وجود دارد اما موفقیت طولانی‌مدت، بر پایه تحلیل فاندامنتال و تکنیکال به همراه استراتژی‌ها و تفکرهای منطقی بنا شده است.»

شرکت کریپتومینیوم (Cryptominium) در این رابطه گفته است:

«کار دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که برای خود فلسفه‌ای در رابطه با ترید تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که می‌دانید چه نوع تریدری هستید، چقدر در معاملات خود پرخاشگر هستید و چه قوانینی خواهید داشت که می‌خواهید به آنها پایبند باشید.»

جمع‌بندی

بازار رمزارزها بازاری نوسانی است که ممکن است یک شبه کسی را از عرش به فرش برساند یا تا آسمان هفتم بالا ببرد. به خاطر داشته باشید که هر نوع سرمایه گذاری خطرات خاص خود را به همراه دارد. در زمان رکود بازار، اگر بازار همچنان از حد ضرری که تعیین کرده‌اید پایین‌تر نیامده و هنوز هم بدترین سناریو ممکن رخ نداده سعی کنید تا به‌جای چک کردن شبانه‌روزی نمودارها و قیمت‌ها، اندکی صبر را چاشنی کار کنید. در پایان تصمیم داریم تا مقاله را با نقل‌قولی از وب‌سایت کوینز بنک (Coinsbank) به پایان برسانیم:

«صبر کلید اصلی برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال است. از سقوط بازار نترسید. این بازار آن‌قدر بزرگ و درحال‌توسعه هست که پول کافی برای همه وجود خواهد داشت. با این حال، همواره به خاطر داشته باشید که کسب درآمد در این بازار آسان است اما حفظ آنچه که به دست آورده‌اید بسیار دشوار خواهد بود.»

 

این مقاله صرفاً ترجمه‌ای از وب‌سایت newsbtc است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید نیست. سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
coinex
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x