کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در تلاش برای محدود کردن دسترسی “ریپل”

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در تلاش برای محدود کردن دسترسی “ریپل”
0
بازدید : 2849

گزیده خبر:

 • بعد از اینکه نهاد های نظارتی آمریکا به مدیران اجرایی ریپل اجازه دسترسی به اسناد داخلی را اعطا کردند، کمیسسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا کمپانی ریپل را به مزاحمت متهم کرده است.
 • -به نظر میرسد اسناد منتشر شده شامل اطلاعاتی راجع به سه رمز ارز “بیتکوین” “اتریوم” و “ریپل” میباشد. که هر سه آنها توسط کمیسسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا  بعنوان “ارزهای دیجیتال” دسته بندی شده اند.
 • اکنون کمیسسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا خواهان محدود کردن دسترسی به این اسناد و مدعی بی ارتباط بودن آنها با پرونده است.

SEC از قاضی مسدود کردن دسترسی ریپل را درخواست میکند

-در تاریخ 7 آپریل، ریپل حق دسترسی به سوابق و ارتباطات کمیسسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را بدست آورد. دادگاه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا دستوری را مبتنی بر جستجوی هزاران ایمیل خارجی از سمت 19 متصدی برای اسناد مرتبط با ریپل،بیتکوین و اتریوم را صادرکرد.

نهاد ذیصلاح نظارتی با دستور دادگاه با وجود اینکه درخواست متهمان را برای دسترسی به برخی سوابق تکذیب کرد همکاری نمود.

پس از آن کمیسسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نامه ای را به قاضی (Sarah Netburn) در روز 21 آپریل با مضمون : درخواست برای محدود کردن دسترسی ریپل به اسنادش را ارسال نمود.

در این نامه کمیسیون در تلاش است تا متهمان را از بدست آوردن ارتباطات داخلی پرسنل که دادگاه قبلا از روند خارج کرده است را منع کند.

” از طریق پروسه ملاقات و رایزنی مشهود است که متهمان بدنبال نادیده گرفتن محدودیت های دستورات دادگاه در جهت کمرنگ سازی کمیسیون در اختلافات غیر قطعی هستند و اگر موفق شوند آنها را مجبور به بازبینی مدارک خواهند کرد”

تاریخ نقش ایفا میکند

 • -وکیل (جرمی هوگان) سندی عمومی را که کمیسیون پیش تر ریپل را بعنوان “شرکت ارز دیجیتال) در سال 2016 معرفی کرده بود را منتشر کرد.
 • این وکیل عنوان کرد که کمیسون بورس و اوراق بهادار آمریکا با (FinCen) دفتر وزارت خزانه داری آمریکا با اینکه ریپل بعنوان یک دارایی رمز نگاری شده طبقه بندی شده است موافقت کرده است.
 • “در اسناد آمده است که؛ ملون یک تاجر با سابقه و حرافه ای است که رئیس سابق کمیته مالی حزب جمهوری خواهان بوده است. او از دانشکده کسب و کار دانشگاه پنسیلوانیا فارغ التحصیل شده است و در حال حاضر بعنوان  مشاور مالی  برای شرکتی در حوزه ارز دیجیتال به نام آزمایشگاه ریپل کار میکند”
 •  ریپل پس از اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در دسامبر 2020 شکایتی را علیه این کمپانی تنظیم کرد درگیر روند نزولی شد. با این وجود این ارز در 10 آپریل،کمی پس از آنکه دادگاه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را از دسترسی به سوابق مالی محرمانه مدیران ریپل منع نمود، 40%  رشد کرد.
 • این ارز که در حال حاضر بعنوان پنجمین رمزارز از لحاظ ارزش بازار (marketcap) درحدود 1.1 دلار معامله میشود به فعالیت خود ادامه میدهد.
0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x