شمارش معکوس هاوینگ زی کش( Zcash )

شمارش معکوس هاوینگ زی کش( Zcash )
0
بازدید : 4210

هاوینگ زی کش چیست؟(halving )

وقتی کلمه هاوینگ یا همان نصف شدن به گوشمان میخورد قاتلی را تجسم میکنیم که یک تبر در دست دارد . اما در واقع این طور نیست و این فقط یک لقب است. لقبی که به یکی از مهمترین اتفاقات در تاریخچه یک کوین نسبت داده شده است.

رویداد هاوینگ هر 4 سال یکبار در بلاکچین زی کش ( Zcash ) اتفاق می افتد. در ابتدا ماینرها به ازای حل هر بلاک تعداد 5 ZEC دریافت میکردند. اما پس از اعمال هاوینگ به شبکه، این مقدار نصف خواهد شد. و ماینرها 2.5 کوین دریافت خواهند کرد.

هاوینگ هر 4 سال یکبار انجام میشود. این رویداد باعث افت تعداد زی کش در چرخه میشود. چرا که مقدار کوین تولید شده کاهش می یابد. هاوینگ بصورت دوره ای انجام میشود و در کد Zcash برنامه ریزی شده است.

دلیل انجام هاوینگ چیست؟

دولت ها و بانکها با چاپ ارزهای فیات باعث ایجاد تورم در جامعه میشوند. اما در شبکه هایی مثل zcash و BTC ، توسعه دهندگان و برنامه نویسان با محدود کردن تعداد کوین ها از وقوع چنین اتفاقی جلوگیری میکنند.

تعداد کل رمزارز از ابتدا 21،000،000 در نظر گرفته شده است. چاپ بی رویّه پول منجر به تورم خواهد شد.اما اگر محدودیتی در کار باشد و پول اضافی چاپ نشود، با افزایش تقاضا ارزش زی کش هم افزایش می یابد.

این شرایط در صورتی عملی است که عرضه این کوین کاهش پیدا کند یا همانقدر ثابت بماند. چنین موقعیتی زی کش را شبیه به طلا میکند. چرا که طلا روز به روز کمیاب تر اما ارزشمندتر میشود. زی کش را هم مثل طلا نمیتوان چاپ کرد یا چیزی شبیه به آن و مصنوعی ساخت.

 

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x