تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر بازار (13 مرداد)

تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر بازار (13 مرداد)
0
بازدید : 3660

بیت‌کوین و اکثر آلت‌ کوین‌ های بزرگ بازار شاهد سفارشات خرید در نزدیکی سطوح حمایتی قوی خود هستند که این نشان‌دهنده احساس صعودی سرمایه گذاران نسبت به بازار ارز دیجیتال است. در این مطلب با تحلیل ارزهای دیجیتال برتر همراه فکت کوینز باشید.

بازار ارز دیجیتال اکنون (13 مرداد) در حال دنبال کردن روند بازارهای سهام امریکا است و در این میان، معامله گران نیز در حال خرید در کف‌ها هستند.

سلطه سرمایه‌گذاران کوچک روی بازار ارز دیجیتال

طبق تحلیل ارزهای دیجیتال ، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران کوچک‌تر بازار از روند نزولی بیت‌کوین بیشترین بهره را برده‌اند، چراکه از زمان سقوط شدید قیمت در ماه ژوئن، تعداد آدرس‌های حاوی یک واحد BTC به 40 هزار عدد افزایش یافته است. در مقابل، آدرس‌های حاوی بیش از هزار واحد BTC از ماه مه تاکنون 113 عدد کاهش یافته است.

با این حال، برخی از تحلیلگران معتقدند که بیت کوین هنوز به کف قیمت کلان خود نرسیده است. شرکت معامله‌گری QCP Capital انتظار دارد بیت کوین در سه ماهه سوم سال ضمن نوسانات شدید، به تدریج افزایش پیدا کند. آنها معتقدند که بیت کوین می‌تواند تا سقف 28700 دلار افزایش پیدا کند. هرچند این شرکت احتمال ریزش نهایی بیت کوین تا قیمت 10000 دلار را نیز رد نکرد.

تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر بازار (13 مرداد): BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، SOL، DOGE، DOT، MATIC، AVAX
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال. منبع: Coin360

با این وجود، به نظر می‌رسد ماینرهای بیت‌کوین خوش‌بین هستند، زیرا پس از سقوط بازار در ماه ژوئن، ذخایر بیت‌کوین آن‌ها افزایش پیدا کرده است. بر اساس داده‌های شرکت تحلیل آن‌چین کریپتو کوانت (CryptoQuant)، موجودی بیت ‌کوین ماینرها به بالاترین سطح خود از آن زمان رسیده است.

آیا بیت‌کوین و آلت ‌کوین ‌ها می‌توانند روند صعودی خود را از سر بگیرند یا رالی فعلی در قیمت‌های بالاتر متوقف خواهد شد؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا به جواب پی ببریم.

تحلیل ارزهای دیجیتال BTC/USDT

طبق تحلیل رزهای دیجیتال ، بیت کوین در تاریخ 2 آگوست (11 مرداد) به میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود (EMA20) (22632 دلار) سقوط کرد، سطحی که به عنوان یک حمایت قوی عمل کرده است. ضمن آنکه شیب صعودی میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری اندیکاتور RSI در ناحیه مثبت آن نشان می‌دهد که گاوها (خریداران) کمی برتری دارند.

تحلیل ارزهای دیجیتال
نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

خریداران اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت سربار 24668 دلار برسانند. اگر آنها در انجام این کار موفق ظاهر شوند، ارز دیجیتال بیت کوین می‌تواند تا قیمت 28000 دلار صعود کند، سطحی که خرس‌ها (فروشندگان) احتمالاً فشار زیادی روی آن اعمال خواهند کرد. اما اگر خریداران این مانع قوی را پشت سر بگذارند، رالی صعودی می‌تواند تا قیمت 32000 دلار امتداد یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالایی کاهش یابد، بیانگر آن خواهد بود که خرس‌ها در قیمت‌های بالاتر فعال هستند و اجازه عبور قیمت را نمی‌دهند. شکسته شدن میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA20)و بسته شدن کندل قیمت زیر این سطح می‌تواند بیت کوین را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA50) (21344 دلار) برساند.

تحلیل ارزهای دیجیتال ETH/USDT

ارز دیجیتال اتر (ETH) در تاریخ 2 آگوست (11 مرداد) دچار افت قیمت شد و به میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود (1545 دلار) رسید، اما سایه بلند کندل 2 آگوست نشان می‌دهد که خریداران بعد از این افت قیمت به اتریوم هجوم آوردند.

تحلیل ارزهای دیجیتال
نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

اکنون گاوها باری دیگر تلاش خواهند کرد تا ناحیه مقاومتی بین 1700 تا 1785 دلار را پاک‌سازی کنند که در صورت موفقیت ‌آمیز بودن آن، یک تغییر روند احتمالی در راه خواهد بود. در ادامه اتر می‌تواند تا قیمت 2000 دلار و پس از آن تا 2200 دلار صعود کند.

برای بی اعتبار کردن این سناریوی صعودی ، خرس‌ها باید قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ کنند. این امر می‌تواند راه را برای کاهش قیمت تا حمایت قوی 1280 دلار هموار کند. اگر قیمت از این سطح پرش کند، ETH احتمالاً برای چند روز دیگر بین 1280 تا 1700 دلار درگیر خواهد بود.

تحلیل ارزهای دیجیتال BNB/USDT

ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) در تاریخ 2 آگوست (11 مرداد) از حمایت 275 دلاری خود به بالا برگشت و نشان داد که احساسات بازار مثبت شده و معامله گران با هر افت قیمتی به دنبال خرید در کف هستند.

تحلیل ارزهای دیجیتال
نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

اکنون گاوها یک‌بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت سربار 300 دلار برسانند. اگر آنها در انجام این کار موفق شوند، ارز دیجیتال BNB می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت مقاومت سربار خود در 350 دلار حرکت یابد.

شیب صعودی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (268 دلار) و قرارگیری RSI در محدوده مثبت آن نشان می‌دهد که BNB در مسیر صعود خود با مقاومت خاصی رو به رو نیست. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، سناریوی صعودی حداقل در کوتاه مدت منتفی خواهد شد.

XRP/USDT

سایه بلند کندل 3 آگوست (12 مرداد) XRP نشان می‌دهد که گاوها برای دفاع از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.36 دلار) تلاش می‌کنند. ضمن آنکه شیب صعودی میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری RSI در محدوده مثبت نشان دهنده برتری جزئی خریداران است.

تحلیل ارزهای دیجیتال
نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

اگر گاوها قیمت را به بالای ناحیه مقاومتی بین 0.39 دلار و 0.41 دلار برسانند، ارز دیجیتال ریپل می‌تواند یک حرکت صعودی جدید را آغاز کند و قیمت آن می‌تواند تا 0.48 دلار افزایش یابد، سطحی که خرس‌ها ممکن است دوباره با قدرت از آن دفاع کنند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار خود کاهش یابد، احتمالا شاهد شکسته شدن میانگین متحرک نمایی 20 روزه خواهیم بود. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت احتمالاً چند روز دیگر به نوسان محدود خود ادامه خواهد داد.

ADA/USDT

کاردانو (ADA) در چند روز گذشته در محدوده بزرگ بین 0.40 تا 0.55 دلار گیر کرده است. گاوها در حال حاضر در حال تلاش برای دفاع از میانگین متحرک هستند.

تحلیل ارزهای دیجیتال
نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

اگر آنها در این امر موفق ظاهر شوند، جفت ارز ADA/USDT شانس این را خواهد داشت که تا مقاومت سربار 0.55 دلار خود صعود کند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود. اگر گاوها از این مانع عبور کنند، قیمت می‌تواند تا 0.63 دلار و بعد از آن تا 0.70 دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین‌های متحرک خود سقوط کند،ADA ممکن است تا سطح حمایت 0.45 دلاری خود کاهش یابد. پرش قیمت از این سطح می‌تواند باعث درگیری قیمت در محدوده بین 0.45 تا 0.55 دلار شود، اما از دست رفتن آن می‌تواند راه را برای افت بیشتر قیمت تا 0.40 دلار باز کند.

SOL/USDT

ارز دیجیتال سولانا (SOL) در تاریخ 2 آگوست (11 مرداد) به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود (40 دلار) کاهش پیدا کرد و فردای آن روز (3 آگوست) به SMA 50 (37 دلار) سقوط کرد. سایه بلند کندل 3 آگوست نشان می‌دهد که معامله گران از حمایت 37 دلاری به خوبی دفاع می‌کنند.

تحلیل ارزهای دیجیتال
نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند و حفظ کنند، ارز دیجیتال سولانا می‌تواند به تدریج تا 48 دلار صعود کند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا عبور قیمت از این سطح و بسته شدن کندل بالای آن می‌تواند الگوی مثلث صعودی که هدف آن 71 دلار است را تکمیل کند.

برعکس، اگر قیمت فاقد قدرت لازم باشد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد SOL را به زیر خط حمایت مذکور برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، الگوی مثلث صعودی منتفی شده و قیمت ممکن است تا 31 دلار ریزش کند.

DOGE/USDT

گاوها در تلاش‌اند تا روند نزولی قیمت دوج‌کوین (DOGE) را در SMA 50 (0.07 دلار) متوقف کنند. اگر قیمت پس از برخورد به این سطح به بالا برگردد و دوباره از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار) عبور کند، تست مجدد سطح 0.08 دلار ممکن است.

تحلیل ارزهای دیجیتال
نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

گاوها باید قیمت را به بالای 0.08 دلار افزایش داده و آن را حفظ کنند تا الگوی مثلث صعودی را تکمیل کنند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز DOGE/USDT می‌تواند تا قیمت 0.10 دلار و پس از آن تا تارگت الگوی مثلث یعنی 0.11 دلار صعود کند.

برعکس، اگر قیمت در مسیر برگشت قدرت کافی نداشته باشد، نشان از آن است که قدرت خرید در سطوح بالاتر ضعیف است. این می‌تواند قیمت را تا حمایت خط روند کاهش دهد. شکسته شدن این خط روند و بسته شدن قیمت زیر آن می‌تواند الگوی مثلث Doge را باطل کند.

تحلیل ارزهای دیجیتال DOT/USDT

ارز دیجیتال پولکادات (DOT) پس از برخورد به مقاومت خود پایین آمد پ و به میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود (7.70 دلار) رسید، سطحی که گاوها در تلاش‌اند از افت بیشتر قیمت جلوگیری کنند.

تحلیل ارزهای دیجیتال
نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

شیب صعودی تدریجی EMA20 و قرارگیری RSI در قلمرو مثبت خود نشان می‌دهد که گاوها برتری جزئی دارند. اگر گاوها قیمت را به بالای مقاومت سربار 9 دلار برسانند، جفت ارز DOT/USDT می‌تواند تا 10.80 دلار و سپس تا 12 دلار صعود کند.

از طرف مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار خود کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک شکسته شود، توکن DOT احتمالاً تا چند روز دیگر در محدوده بین 6 تا 9 دلار درگیر خواهد بود.

MATIC/USDT

ارز دیجیتال پالیگان (MATIC) در 2 آگوست (11 مرداد) از میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود (0.84 دلار) پرش کرد که نشان می‌دهد گاوها در حال خرید کف‌ها هستند. در ادامه نیز MATIC می‌تواند ناحیه مقاومتی 0.98 تا 1.01 دلار را دوباره آزمایش کند.

تحلیل ارزهای دیجیتال
نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

اگرچه واگرایی منفی در RSI بر احتیاط دلالت دارد، اما شیب صعودی میانگین‌های متحرک نشان دهنده برتری خریداران است. اگر گاوها ناحیه مقاومتی بالاسر خود را پاک‌سازی کنند، جفت ارز MATIC/USDT می‌تواند تا قیمت 1.26 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، MATIC می‌تواند تا سطح حمایت قوی 0.75 دلاری خود سقوط کند. جهش سریع MATIC از این سطح می‌تواند قیمت را برای چند روز دیگر در دامنه بین 0.75 دلار و 1 دلار درگیر کند.

تحلیل ارزهای دیجیتال AVAX/USDT

خرس‌ها در تاریخ 2 آگوست سعی کردند قیمت اواکس (AVAX) را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (22.71 دلار) برسانند، اما گاوها موضع خود را حفظ کردند. این نشان می‌دهد که معامله گران به کاهش قیمت‌ها به چشم یک فرصت خرید نگاه می‌کنند.

تحلیل ارزهای دیجیتال
نمودار روزانه AVAX/USDT. منبع: TradingView

گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت سربار 26.38 دلار برسانند. اگر آنها در انجام این کار موفق ظاهر شوند، الگوی مثلث صعودی در نمودار AVAX تکمیل خواهد شد که هدف آن 33 دلار و 38 دلار است.

بدر این مطلب تحلیل ارزهای دیجیتال ، برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالاسر خود کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، AVAX می‌تواند تا خط حمایت خود سقوط کند. این یک سطح مهم برای گاوها محسوب می‌شود، زیرا از دست رفتن آن می‌تواند برتری را به فروشندگان برگرداند.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x