معاون وزیر اقتصاد: ارزهای دیجیتال مشمول مالیات می‌شوند
1

معاون وزیر اقتصاد: ارزهای دیجیتال مشمول مالیات می‌شوند

بازدید : 581

معاون وزیر اقتصاد توضیح داده‌ است که ارزهای دیجیتال مشمول مالیات می‌شوند و از مردم خواسته است که وارد این بازار نشوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، داوود منظور، معاون وزیر اقتصاد، در مصاحبه اخیر خود عنوان کرده است که به‌عنوان یک کارشناس اقتصاد به مردم توصه می‌کند وارد بازار رمز ارزها نشوند. طبق گفته‌های او پرریسک بودن و نوسانات زیاد از جمله دلایلی است که باعث می‌شود بسیاری از معامله‌گران در بازار ارزهای دیجیتال ضرر کنند.

منظور گفته‌ است که معاملات ارزهای دیجیتال عملاً غیرقانونی هستند و به همین خاطر ممکن است تبعات به‌خصوصی برای معامله‌گران خود ایجاد کنند. طبق گفته‌های او، بانک مرکزی می‌تواند درگاه‌های بانکی معاملات رمز ارزها را کشف کند و در نهایت خود معاملات را شناسایی نماید. به همین خاطر است که دولت می‌تواند از درآمد حاصل از معاملات ارزهای‌ دیجیتال مالیات موردنظرش را کسر کند.

معاون وزیر اقتصاد توضیح داده‌ که دولت در سال گذشته حدود ۱۵۰ شرکت صوری شناسایی کرده‌‌ است. برای بنیان‌گذاران این شرکت‌ها علاوه بر پرداخت مالیات و جریمه، مجازات زندان هم در نظر گرفته‌ است. او به همین خاطر از فعالان اقتصادی خواسته است که برای کسب سود به چنین اقدامات مخربی روی نیاورند تا با تبعات آن مواجه نشوند.

منظور تأکید کرده که هرچند بانک مرکزی تا به حال گزارشی درباره میزان معاملات ارزهای دیجیتال ارائه نکرده‌ است، دولت می‌تواند نقطه تبدیل ارزهای دیجیتال به ریال را شناسایی کند. او در باره مالیات حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۲ نیز عنوان کرده‌‌ که رشدی ۲۷ درصدی برای این امر در نظر گرفته شده‌‌ است. با این حال، میزان افزایش حقوق حدود ۲۰ درصد خواهد بود.

منظور توضیح داده‌ است که شرکت‌های بورسی یکی از شفاف‌ترین بخش‌های مالیاتی کشور محسوب می‌شوند. در نتیجه، سازمان مالیاتی کشور تمام تلاشش را می‌کند تا از توسعه بورس و شرکت‌های بورسی حمایت کند؛ چراکه توسعه آن‌ها به نفع اقتصاد کشور است.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
1
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بتوچه
1 ماه ago

کدوم اقتصادو میگی این؟؟؟

بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

1
0
نظر خود را بنویسید !x