پیش بینی قیمت آینده ایپ کوین (ApeCoin) تا سال 2025
2

پیش بینی قیمت آینده ایپ کوین (ApeCoin) تا سال 2025

بازدید : 329

سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی همواره با کمی ریسک همراه است؛ اما در حال حاضر، روند قیمتی APE بیانگر این موضوع است که می‌توان سرمایه‌گذاری مناسبی بر روی ارز دیجیتال ایپ کوین (ApeCoin) داشت. البته این تمام ماجرا نیست! طی یک سال اخیر، قیمت ایپ کوین فراز و فرود زیادی را تجربه کرده که ممکن است شما را برای سرمایه‌گذاری بر روی آن مردد کند؛ اما تحلیل‌های تکنیکال و آنالیزهای بسیاری از کارشناسان نشان داده‌اند که قیمت توکن APE چقدر می تواند رشد کند و چه چشم‌اندازی را می‌توان برای آن متصور شد.

قیمت ایپ کوین در این یک سال اخیر فراز و فرود زیادی را تجربه کرده است .
فراز و فرود قیمت ایپ کوین

پیش بینی های صورت گرفته برای آینده قیمت ایپ کوین نشان می‌دهد که این رمز ارز می‌تواند رشد قیمتی قابل‌توجهی داشته باشد و تا انتهای سال 2025 از مرز 100 دلار نیز بگذرد. استفاده از این رمز ارز در چندین پروژه متاورس و افزایش کاربردهای آن در چند سال آینده، منجر به افزایش روند قیمتی ایپ کوین خواهد شد. پیش بینی قیمت ایپ کوین توسط سایت‌ها و تحلیلگران معتبر حوزه کریپتو کارنسی، بسیار دلگرم‌کننده است و ما در این مطلب قصد داریم به بررسی دقیق آن بپردازیم.

ارز دیجیتال ایپ کوین چیست؟

ایپ کوین توکن حاکمیتی و کاربردی در اکوسیستم کلکسیون‌ میمون های کسل (Bored Apes) است که با علامت اختصاری APE شناخته می‌شود. این توکن به‌عنوان یک لایه پروتکلی غیرمتمرکز از جامعه APE در وب ۳ (Web3) پشتیبانی می‌کند. ایپ کوین مبتنی بر استاندارد ERC-20 بوده و در شبکه بلاک چین اتریوم ساخته‌شده است. این ارز دیجیتال کاربردهای متنوعی دارد و پیش‌بینی می‌شود که روزبه‌روز بر تعداد آن‌ها افزوده شود.

برای آشنایی بیشتر با این ارز، می‌توانید مقاله “ارز دیجیتال ایپ کوین (ApeCoin) چیست” را از آکادمی آموزشی بیت میت مطالعه نمایید.

سه‌ماهه اول سال 2022 مملو از صحبت‌هایی در مورد ApeCoin بود؛ یک رمز ارز پایه که به‌عنوان توکن بومی باشگاه قایق رانی میمون کسل (BAYC) پذیرفته‌شده است. APE یک توکن مبتنی بر اتریوم و مرتبط با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) کلوپ قایق رانی میمون کسل است. این ارز دیجیتال توسط یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) اداره می‌شود. دارندگان APE تصمیمات حاکمیتی جمعی می‌گیرند؛ رأی می‌دهند و در مورد موضوعاتی نظیر تخصیص بودجه، چارچوب قوانین، انتخاب پروژه‌ها و مواردی از این قبیل تصمیم می‌گیرند.

ایپ کوین کاربردهای متفاوتی دارد و پیش‌بینی می‌شود که این کاربردها روزبه‌روز بیشتر شوند. مانند طراحی سایر توکن‌های Web3، از ایپ کوین هم می‌توان برای پرداخت استفاده کرد. ازآنجایی‌که این توکن بر اساس استاندارد ERC-20 طراحی‌شده، مورد تأیید بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران حوزه کریپتو است. این توکن همچنین به‌عنوان پاداش NFT استفاده می‌شود و اعضای BAYC، رمز ارز رایگان APE دریافت می‌کنند که بلافاصله قابل نقد شدن است. توسعه‌دهندگان شخص ثالث از ApeCoin برای بازی‌ها، خدمات و سایر پروژه‌های خودشان استفاده می‌کنند. از طرفی بعد از ادغام این توکن با پروژه‌های متاورس، باید ببینیم که قیمت ایپ کوین چقدر می تواند رشد کند.

تاریخچه ایپ کوین

قبل از پیش بینی قیمت آینده APE در سال‌های آینده، بهتر است یک فلاش‌بک به گذشته و نقطه شروع ApeCoin داشته باشیم. مجموعه یوگالبز (Yuga Labs) با راه‌اندازی مجموعه NFT‌های Bored Ape وMutant Ape ، به برندی پیشرو در NFT تبدیل‌شده است. مالکیت این NFT های ممتاز به جنبشی از چهره‌های بسیار تأثیرگذار تبدیل‌شده که در باشگاه قایق رانی میمون خسته حضور دارند. بااین‌حال برای تقویت اکوسیستم برنامه‌ها و خدماتی که توسط Yuga Labs ارائه می‌شوند، ایپ کوین راه‌اندازی شد.

ایپ کوین برای  تقویت اکو سیستم برنامه ها و خدماتی که توسط Yuga Labs راه اندازی شد.
bored APE

ایپ کوین معاملات خود را در ساعات اولیه 17 مارس 2022 آغاز کرد و ابتدا بین دارندگان Bored Ape و Mutant Ape توزیع شد. سهم دارندگان این مجموعه‌ها به ترتیب 10,094 و 2,000 توکن بود که دریافت کردند. تنها ظرف 24 ساعت بعد از عرضه اولیه (ICO)، قیمت توکن APE به اوج خود (39.40 دلار) رسید و سپس در سطح 10 دلار قرار گرفت. از زمان راه‌اندازی تاکنون، ApeCoin قراردادهای مشارکتی مختلفی را از پروژه‌های محبوبی نظیر Animoca Brands و nWayPlay دریافت کرده که از APE به‌عنوان رمز ارز درون بازی خود استفاده می‌کنند.

روند قیمتی ApeCoin از آغاز تاکنون

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، ایپ کوین معاملات خود را در مارس 2022 آغاز کرد و قیمت آن بعد از گذر از یک بازه زمانی 24 ساعته، به حدود 10 دلار رسید. قیمت ApeCoin در کمتر از 2 ماه بعد، کمی عقب‌نشینی کرد و سپس با یک شیب تند کاهش یافت. البته این روند کاهشی به دلیل ریزش بازار اتفاق افتاد و تنها مختص توکن APE نبود. در حال حاضر، این توکن با قیمت تقریبی 4.8 دلار در صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال معامله می‌شود.

یکی از راه‌هایی که می‌توان برای پیش بینی قیمت ApeCoin از آن استفاده کرد، بررسی روند قیمتی آن از ابتدا تاکنون است؛ اینکه ببینیم از ابتدا تا به امروز چه فرازوفرود‌هایی داشته تا بتوانیم پیش‌بینی خوبی در مورد آینده آن داشته باشیم. تحلیل‌های بسیار مثبتی پیرامون روند قیمتی رمز ارز ایپ کوین صورت گرفته و همین موضوع موجب افزایش تمرکز و توجه سرمایه‌گذاران بر روی این ارز دیجیتال شده است.

بر اساس داده‌های سایت CoinMarketCap، حداکثر عرضه APE برابر با 1 میلیارد توکن خواهد بود که در حال حاضر حدود 306.9 میلیون از آن در گردش است. این تعداد با توجه به قیمت فعلی ایپ کوین، بازاری به ارزش 1.462 میلیارد دلار را به این رمز ارز می‌دهد که آن را به 36امین ارز دیجیتال بزرگ در سطح جهان تبدیل می‌کند. با توجه به اینکه تنها چند ماه از عرضه اولیه این رمز ارز گذشته، پیشرفت آن بسیار قابل‌توجه بوده است.

در حال حاضر ایپ کوین توجهات بسیاری را به سمت خود جلب کرده و در صورت ادامه افزایش قیمت، این توکن می‌تواند به یکی از بهترین آلت کوین‌ها در سال 2022 تبدیل شود. البته با توجه به نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال 2022، قصد داریم پیش بینی قیمت آینده APE برای سال‌های 2023، 2024 و 2025 را نیز بررسی کنیم.

پیش بینی قیمت ایپ کوین در سال 2023

ایپ کوین ثابت کرده که یکی از توکن‌های ارزشمند بازار کریپتو است و می‌تواند رشد خوبی داشته باشد.

بااین‌حال برای اینکه بتواند جزو ارزشمندترین توکن‌های بازار قرار بگیرد، باید موارد استفاده بیشتری داشته باشد تا سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان بیشتری را به سمت خود جذب کند. با توجه به ارتباط بسیار نزدیک APE با فضای NFT، این پروسه می‌تواند کمی مشکل و زمان‌بر باشد. بااین‌وجود، ساختار این رمز ارز نشان می‌دهد که در ماه‌ها و سال‌های آینده، کاربردهای حقیقی بیشتری خواهد داشت.

ازآنجایی‌که اداره ApeCoin DAO بر عهده دارندگان توکن APE است، پتانسیل بالقوه نامحدودی برای آینده این توکن وجود دارد. انجمن رسمی ایپ کوین، پیشنهاد‌های متعددی در رابطه با توزیع توکن‌ها در سال 2023 ارائه کرده است که می‌تواند عنصر مهمی در چشم‌انداز قیمتی ایپ کوین در این سال باشد. با گذشت زمان، این پیشنهاد‌ها بیشتر می‌شوند و می‌توانیم شاهد رشد قیمتی APE باشیم.

جدا از جنبه‌های حاکمیتی و یکپارچه‌سازی بازی‌ها که قبلاً اشاره کردیم، ایپ کوین می‌تواند برای پرداخت به بازرگانان نیز استفاده شود. با توجه به شرایط فعلی ایپ کوین، در حال حاضر شرکت‎‌های زیادی وجود ندارند که پذیرای این توکن باشند. بااین‌حال، Investing.com اخیراً اعلام کرده که شرکت آبجوسازی SaltWater شروع به پذیرش ایپ کوین به‌عنوان یکی از شیوه‌های پرداخت خود کرده است. نمی‌توان پیش بینی دقیقی از قیمت آینده APE برای سال 2023 انجام داد؛ اما زمانی که تجار بیشتری این روش پرداخت را برای مشتریان خود فعال کنند، شاهد رشد قیمت APE خواهیم بود.

با در نظر گرفتن تمام این موارد و تحلیل‌های کارشناسان حوزه کریپتو، در خوش‌بینانه‌ترین حالت می‌توان قیمت ایپ کوین تا اواخر سال 2023 را حدود 90 دلار پیش‌بینی کرد.

پیش بینی قیمت ایپ کوین در سال 2024

مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، در سال 2024 هم می‌توانند با قوت بیشتری ادامه پیدا کنند. استفاده بیشتر از APE توسط تجار مختلف در سیستم‌های پرداخت و حضور این توکن در پروژه‌های متنوع، احتمالاً در سال 2024 هم موجب افزایش قیمت ایپ کوین خواهند شد. هرچه زمان بیشتری بگذرد و به‌جای حدس و گمان بتوان بر روی اعتبار و شهرت این توکن حساب باز کرد، شاهد موفقیت‌های بیشتری خواهیم بود.

احتمالا در سال 2024  ایپ کوین افزایش قیمت خواهد داشت.
قیمت ایپ کوین

متاورس یکی از مهم‌ترین حوزه‌هایی است که ایپ کوین قصد دارد به‌طورجدی وارد آن شود. بدون تردید بعد از ورود قدرتمند به این حوزه تا سال 2024، باید ببینیم که قیمت آینده APE چقدر خواهد بود و این توکن چه جایگاهی را در بین ارزهای دیجیتال به دست می‌آورد.

در بین تمام عناصری که می‌توانند بر روی روند قیمتی ایپ کوین در سال 2024 تأثیرگذار باشند، ورود به پروژه‌های متعدد متاورس مهم‌ترین دستاورد APE تا 2024 خواهد بود. اگر این اتفاق رخ دهد، پیش بینی می‌شود که قیمت توکن APE تا پایان 2024 به رقم تقریبی 135 دلار برسد.

قیمت ایپ کوین در سال 2025 چقدر خواهد بود؟

ایپ کوین شروع قدرتمندی را در بازار ارزهای دیجیتال تجربه کرده و احتمالاً در درازمدت شاهد خلق موفقیت‌های بیشتری از آن خواهیم بود. علاوه بر ورود به پروژه‌های گوناگون، رونمایی از جدیدترین پروژه متاورس Yuga Labs با نام «The Otherside» هم منجر به رشد قیمت APE خواهد شد و نقش مهمی در پیش بینی قیمت ایپ کوین تا سال 2025 خواهد داشت. The Otherside یک بازی MMORPG (بازی نقش‌آفرینی برخط چندنفره گسترده) است که در آن اعضای باشگاه قایق رانی میمون کسل از NFT های خود در یک دنیای مجازی سفارشی به‌عنوان آواتار استفاده می‌کنند. البته جزئیات دقیقی از این پروژه در دسترس نیست.

مت هال (Matt Hall) و جان واتکینسون (John Watkinson) –بنیان‌گذاران Larva Labs- می‌گویند: «Yuga Labs در کاری که انجام می‌دهند، بهترین در جهان هستند. آن‌ها مباشران ایده‌آل CryptoPunks و Meebits هستند. ما مطمئن هستیم که آن‌ها به ظهور پروژه‌های حیاتی و پررونق در وب غیرمتمرکز ادامه خواهند داد.»

شاید این سؤال در ذهن شما هم باشد که پروژه The Otherside در بلندمدت چه دستاوردی برای ایپ کوین خواهد داشت؟ The Otherside درنهایت این امکان را به ApeCoin می‌دهد که به یکی از بهترین توکن‌های متاورس تبدیل شود. علاوه بر این، صاحبان NFT به این پروژه جذب خواهند شد و تقاضا برای APE افزایش پیدا می‌کند (با این فرض که به‌عنوان توکن بومی متاورس استفاده شود).

اگر این توالی از رویدادها اتفاق بیفتد، کاربرد ایپ کوین به طرز قابل‌توجهی تقویت می‌شود. با این اوصاف، قیمت قابل پیش بینی ایپ کوین برای سال 2025 را می‌توان رقمی فراتر از 135 دلار (در خوش‌بینانه‌ترین حالت) دانست و حتی ممکن است با یک رشد تصاعدی نیز مواجه شویم.

باید توجه داشته باشید که تمام این اعداد و ارقام تنها در حد حدس و گمان هستند و هیچ قطعیتی وجود ندارد. حتی در حال حاضر، بعضی وب‌سایت‌ها قیمت آینده APE برای سال 2025 را در حدود 27 دلار پیش بینی کرده‌اند! اما همین وب‌سایت‌ها نیز معتقدند که قیمت ایپ کوین در یک بازه زمانی طولانی‌تر، از مرز 100 دلار خواهد گذشت.

آیا APE ارزش سرمایه گذاری دارد؟

با توجه به مواردی که تا اینجا مطرح شدند و پیش بینی های صورت گرفته برای قیمت ApeCoin در سال‌های آتی، می‌توان گفت که APE ارزش سرمایه‌گذاری دارد. بهتر است این نکات کلیدی در مورد ApeCoin را همواره در ذهن داشته باشید:

  • پیش بینی قیمت آینده APE نشان می‌دهد که قرار است تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین دارایی‌های دیجیتال در آینده‌ای نزدیک باشد.
  • باوجوداینکه احتمالاً ایپ کوین از اتریوم و بیت کوین پیشی نخواهد گرفت، بازهم یک فرصت سرمایه‌گذاری عالی در نظر گرفته می‌شود.
  • ایپ کوین هنوز جوان است؛ بنابراین هنوز برای سرمایه‌گذاری بر روی آن دیر نیست.
  • ApeCoin ورود قدرتمندی به بازار داشت و تنها یک ماه بعد از انتشار، یکی از بهترین ارزهای دیجیتال بازار بود.

با توجه به اینکه در ماه‌های اخیر شاهد یک بازار نزولی در حوزه ارزهای دیجیتال بودیم، قیمت APE نیز کاهش شدیدی داشته و مطابق با اولین پیش بینی کارشناسان جلو نرفت. این موضوع بعضی سرمایه‌گذاران را به این فکر فرو برد که آیا خرید ApeCoin سرمایه‌گذاری خوبی است؟

در پاسخ باید بگوییم: بله. یکی از دلایل اصلی که می‌تواند شما را به سرمایه‌گذاری روی APE ترغیب کند، ارزش‌گذاری پایین آن است. کاهش ارزش‌گذاری در مطالعات مالی پیشرفته، مزایای فراوانی دارد. خرید ایپ کوین با هر قیمتی کمتر از 10 دلار، منطقی بنظر می رسد.

از طرف دیگر، Yuga Labs به یک بازیگر اصلی در صحنه NFT تبدیل‌شده و برخی از بزرگ‌ترین نام‌ها در فضای ارزهای دیجیتال را ایمن کرده است. توسعه یک متاورس جدید، بدون شک باعث جلب‌توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران می‌شود. بنابراین می‌توان پیش بینی کرد که خرید رمز ارز APE ، سرمایه‌گذاری خوش آتیه و سودآوری خواهد بود.

بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که قیمت ایپ کوین تا پایان سال 2025، حداقل به 39.76 دلار می‌رسد. این رقم یک رشد تقریبی 900 درصدی برای ایپ کوین است که آن را به گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند. بر اساس چشم‌انداز قیمتی APE تا سال 2031، این ارز دیجیتال می‌تواند از مرز 430 دلار نیز عبور کند. بنابراین اگر به دنبال یک سرمایه‌گذاری بلندمدت کم‌خطر هستید، به پیش بینی های کارشناسان برای قیمت ایپ کوین در سال‌های آتی توجه بیشتری داشته باشید تا بتوانید از این طریق سود خوبی کسب کنید.

16
2
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
کیوان رحیمیان
1 روز ago

به تصمیم گیری برای خرید این ارز خیلی کمک می‌کنه.
ممنون بابت مقاله خوبی که نوشتید.

محمدرضا
19 ساعت ago

حاجی ۹۰۰ درصد که خیلی زیاده!!! 😮
شیطونه میگه برم بخرم

محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

2
0
نظر خود را بنویسید !x